Keplerova čarodějnice

Keplerova čarodějnice https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200785/bmid_keplerova-carodejnice-7Hv-200785.jpg 5 6 2

Fascinující příběh života jednoho z největších zakladatelů moderní vědy. Jak mohl luteránský student v době, kdy v Evropě planuly spory mezi soupeřícími protestanty a katolíky a kdy jeho matku obvinili z čarodějnictví, objevit zákony pohybu planet, zákony optiky a vyznačit obrysy zákona gravitace.

Biografie a memoáry Přírodní vědy
Vydáno: , Pragma

Kepler´s Witch , 2004

Khamul1
18.05.2020 4 z 5

Knihu jsem sice četl pouze v anglickém originálu, ale přesto se mi velmi líbila. Pro komplexnější, detailnější i přehlednější studium o životě a díle velkého Keplera se však hodí spíše biografie Maxe Caspara.

pfa
27.07.2014 5 z 5

Báječné čtení, které nás vtáhne do nepříliš vlídné doby (tedy především díky nesprávně uchopenému náboženství a také vůlí vzít otěže života, světa a rozvíjející se vědy do jejich rukou), kde prožijeme kus historie a dějin lidstva na pozadí astronomie a vědy, zastoupené v tomto případě Johannem Keplerem, jeho životem a děním kolem jeho osoby, především pak osudem jeho matky...

Publikace nabízí zajímavé skloubení konkrétní biografie, úseku lidských dějin - části novověku a vědy v podobě astronomie a fyziky.

[9/10] Literatura faktu; Biografie, resp. Naučná literatura; Přírodní vědy, Astronomie a fyzika

vesmír astronomie životopisy, biografie přírodní vědy věda věda a víra Johannes Kepler, 1571-1630

Autorovy knížky

2005  97%Keplerova čarodějnice