Kečupové oblaky

Kečupové oblaky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255486/bmid_kecupove-oblaky-EqQ-255486.jpg 4 308 69

Pätnásťročná Zoe má netradičného priateľa - pána Stuarta Harrisa v cele smrti v jednej texaskej väznici. Zoe ale potrebuje niekomu vyrozprávať svoj netradičný príbeh. O tom, ako sa zaľúbila do dvoch chalanov, oboch zradila a ako má na svedomí smrť jedného z nich. Zoe sa uprostred noci vykráda do kôlne za domom, kde si vylieva svoje zlomené srdce na stránky papiera. Píše pánovi Harrisovi listy o všetkom, čo sa stalo od momentu, keď sa zaľúbila, až po náhlu smrť, ktorú vraj spôsobila. Dlhé mesiace mlčala, všetko sa jej akosi prepieklo. Ale jej život je v troskách a tajne dúfa, že keď niekomu vyrozpráva, čo sa vlastne stalo, konečne sa jej uľaví a bude sa môcť vrátiť do normálu. Pán Stuart Harris jej možno nikdy neodpíše, ale aspoň niekto pochopí, čo ju trápi, lebo aj on môže za smrť svojho blízkeho.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Ketchup Clouds , 2012

Somsi
27.01.2019 5 z 5

Kniha od začiatku napínavá, čítala som ju jedným dychom - až na ten koniec. Čakala som prepracovanejší záver. Každopádne si zaslúži viac ako 79% :)

Teea
22.01.2019 4 z 5

Kečupová mračna. Krásně napsaná knhia. Vtipná a konec mě celkem překvapil.

astina
21.11.2018 5 z 5

Knížka se mi velice líbila, přestože je určená pro mládež, myslím, že díky formě a námětu s ní stráví příjemné chvíle i starší čtenáři. Za mě plný počet hvězdiček

AnnaTržilová
28.08.2018 5 z 5

Úžasná kniha, skvěle se četla a velice doporučuji nejen dospívajícím, ale i starším čtenářům. :)

Kamčučák
04.03.2018 3 z 5

Tato kniha se skvěle četla. I když je to spíše pro mladší generace, tak jsem se i pobavila. Zoe píše dopisy vězni, který je odsouzen k smrti svá tajemství, kdy očekává že se ji uleví od pocitu viny. Myslím si, že jako kniha pro mládež je velmi dobře psaná. Takže vřele doporučuji.

Varjohukka
03.03.2018 4 z 5

Knihu jsem četla v angličtině. Moje druhá zkušenost s autorkou a opět mě příběh zaujal.

Torino
19.01.2018 4 z 5

Vždycky je pro mě dobrým ukazatelem, že se nemohu od knihy odtrhnout, ani když čtu, je už kolik hodin na já musím ráno brzo vstávat. A přesně to se mi stalo o této knihy. Od autorky jsem četla už Moje sestra žije na krbové římse a to mě zas tolik neuchvátilo, takže jsem k této knize přistupovala uvolněněji a nakonec jí musím hodnotit kladně. Líbil se mi nápad s dopisy psanými na smrt odsouzenému vězni. Líbila se mi zápletka hlavního trojúhelníku, líbilo se mi konečné odhalení maminčina tajemství (nebo vlastně dvou tajemství) a líbili se mi dobře popsané charaktery snad všech postav. Jemná výtka k té nejdůležitější téměř závěrečné scéně (scéna u řeky), která mohla být trochu více rozepsaná. Jinak pěkné čtení i s trochou slz.

SknihouVrukách
16.09.2017 2 z 5

Kniha sa mi vobec nepacila. Tie dve hviezdicky su za nazov a napad. Pribeh zly a nudny.

Zornaddie
16.09.2017 5 z 5

Super kniha! Doporučuji! A taky mě trochu naštval Aaron, že ten závěrečný dopis neposlal.
P.S.:
Ten pocit, když se jdeš koupat a zapomeneš si rukávky na břehu.
P.P.S.:
Dot, lepidlo se francouzsky řekne adhésif (teda aspoň podle Googlu)

Kuki007
08.07.2017 3 z 5

Taková hezká odpočinková knížka, která vesměs neoslní, ale ani nenadchne. Je vážně tenoučká a oddechová, ideální na léto k bazénu.

Veronika33
25.06.2017 2 z 5

Kniha ma vôbec nezaujala, ak tak skôr výzorom ako obsahom. Ak od knihy nič nečakáte, nebudete sklamaný,je to taká normálna oddychovka na ktorú do týždňa zabudnete.

AndyK
27.05.2017 4 z 5

Kniha mě velmi příjemně překvapila. Dostala jsem víc, než jsem čekala. Děsí mě, jak se hlavní hrdinka musela cítit a s čím vším se ve svém věku musela vyrovnávat. Líbila se mi forma dopisů, i vedlejší linky příběhu mě něčím zaujaly. A Dot jsem si naprosto zamilovala :-)

Pavlínka112
22.05.2017 4 z 5

Super kniha, bezva děj, ani to nekončí nijak pohádkově dobře. Jen ty intimní chvilky tam nemusely být tak do podrobna rozepsané. Jinak úžo, škoda že takových knih není mnohem víc.

DracoMalfoy
13.05.2017 4 z 5

SPOILER !!

Skvělá knížka, jen mě naštvalo že tam vůbec nebylo nic ,,osobního" s Stuartem a že konec byl takový... nemastný, neslaný. Škoda.

Dakarianna
22.04.2017 4 z 5

Je to celé strašně dobrý nápad. Bohužel je trochu nepřirozené jakým způsobem se příběh vleče. Konec mě moc nešokoval, tak trochu jsem si řekla: "A to je všechno?"

pollyCobain
19.03.2017 4 z 5

Tato knížka mě chytla, i přesto že je napsaná opravdu místy jednoduchým způsobem. Příběh mi přijde dobře vymyšlený, neustále mě zajimalo, jak to bude dál. Neotřelé téma v kategorii knih pro mládež.

luciefeix
28.02.2017 1 z 5

Knihu bych doporučila dětem do 15let . Na mě to bylo už moc dětské a čekala jsem teda mnohem větší vraždu nebo vůbec celý čin. Možná by bylo i lepší kdyby Start někdy odpověděl a řekl ji na to něco . Celé mi to přišlo jako takové tlachání a žádný děj . Knihu jsem četla jelikož loni se o ni hodně psalo a byla vychvalována ale nic zajímavého jsem na ni neshledala .

BetyN.
12.02.2017 3 z 5

Bohužel jsem na knihu neměla úplně tu správnou náladu a nemohla jsem se začíst. Ale potom se to zlepšilo a na konec jsem byla hodně zvědavá a ve výsledku se mi to líbilo. Je to velmi originální! Hlavní hrdinka se mi také celkem líbila stejně jako ostatní postavy.
3*/5*

lucka12
08.02.2017 4 z 5

Krásná knížka. Brečela jsem. Konec mě dost překvapil... Čekala jsem něco jiného. Bylo to od autorky dost kruté :). Ale doporučuji všem. Styl autorčina psaní mi velmi seděl... Bylo to úžasné.... Doporučuju

hellena1523
04.02.2017 3 z 5

Knize jsem naprosto propadla a moc se mi líbila. To ale bohužel ani zdaleka neznamená, že k ní nemám své výhrady. Například to, že jsem část knihy netušila, zda je hlavní postavě 10 nebo 18 (nakonec teda 15) let...Myslím, že má své rezervy, ale nakonec jsem byla spokojená a zpětně ji oceňuji jako moc krásnou průměrnou YA knihu, která je velmi čtivě napsaná a poměrně dost citlivá.