Když topoly

Když topoly https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413849/bmid_kdyz-topoly-q6e-413849.png 5 5 5

Jiří Hort - básník duše, pozorný fotograf okamžiků, drobných chvilek mezi námi a světem. Autor úsporné a sevřené poezie, která dokáže přesně pojmenovávat pocity. Stromy, byty, ptáci, řeky, domy, ulice, hory - to vše je prostředí, ve kterém dochází k tichému vynořování toho výsostně lidského v nás. Strohé a něžné, živé a neživé, městské a venkovské se v básních jemně mísí do jednoho celku. Hortovy volné verše jdou na dřeň a obnažují život ve své podstatě. Autor: Jan Zbořil... celý text

Poezie
Vydáno: , Tribun EU

mirka0586
30.11.2023 5 z 5

Moc se mi líbila...

JanZbořil
09.05.2020 5 z 5

K této sbírce se často a rád vracím. Vyzařuje z ní vlídnost a skutečná blízkost. Verše dokáží pohladit po duši. Jsou čisté, bez fabulace a přehnané aranžovanosti. Nic není hrané, vše působí přirozeně, obyčejně a známě.

Pánprasat
21.11.2019 5 z 5

Kompaktní sbírka poezie, která se dotýká všech stránek lidského života - lásky, přátelství, přírody, lidí a města. Jako bonus přidal skvělý básník Jiří Hort i několik haiku. Doporučuji ke čtení!

martipa2
19.06.2019 5 z 5

Kniha je výborem textů z mnoha let autorova života a jedná se o citlivou lyriku.