Když domy vyprávějí ... aneb Příběhy hodonínských domů

Když domy vyprávějí ... aneb Příběhy hodonínských domů https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461704/bmid_kdyz-domy-vypraveji-aneb-pribehy-ho-EUa-461704.jpg 4 3 1

Kniha představuje milovníkům historie města Hodonína nejzajímavější etapu v "životě" třiceti sedmi domů v Hodoníně, která spadá doobdobí od zhruba sedmdesátých let devatenástého století do čtyřicátých let století dvacátého. V sedmdesátých letech devatenáctého století totiž ztrácel střed města vlivem vzniklé železnice a rozvíjejícího se průmyslu v Hodoníně svůj venkovský charakter.... celý text

IHT
29.12.2020 3 z 5

pekna hniha hlavne pro Hodonaky, kteri znaji mesto "z prvni ruky". spoustu zajimavych informaci, nicmene z pochopitelnych duvodu jsou to informace nevyvazene - o nekterych domech se toho dochovalo vice.
Velka skoda je, ze autorky neaktualizovaly fotografie popisovanych domu - u velke rady z nich jsou snimky z roku 2011 (jako "aktualni stav") coz pro mnoho z nich neplati. Nafotit znovu par domu by snad nezabralo mnoho casu :(
Jedina (lec zasadni) vytka je proti graficke uprave - text je prilis maly a prilis jemny (zvlaste kurziva v legende k obrazkum), coz na tmavem lesklem podkladovem papire velmi ztezuje cteni. Mam dobry zrak (0,5 dioptrie), ale stejne jsem to cetl s brylemi i s lupou v ruce. Bud byl grafik nezkuseny, nebo je to mladik se zrakem rysa... Obzvlast nepochopitelne to je, kdyz si uvedomite, ze i to prvni vydani melo stejnou nevyhovujici grafickou upravu (hm, takze grafik uz nezkuseny mladik snad nebude). Nemohu mluvit za vsechny, ale osobne bych si radeji priplatil a koupil knihu ve vetsim formatu, kterou nemusim cist pod lustrem s lupou v ruce.

Autoři knihy

Galina Rucká