Když běhá žena

Když běhá žena https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200457/kdyz-beha-zena-200457.jpg 4 126 30

Tahle knížka o běhání dodá odvahu každé ženě, která by pro sebe chtěla něco udělat, ale v tělocvičnách se stydí, jóga ji nudí a na běhání si vždycky připadala moc tlustá, moc líná nebo moc neohrabaná... Autorka píše z vlastní zkušenosti: od neslavných začátků to dotáhla k pěti maratónům na dvou světadílech.

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl Sport
Vydáno: , Ikar (ČR)

Running like a girl , 2013

Matouskova
18.03.2015

Prostě dokonalé kniha. Humorná a zároveň naučná. Bomba ^^

Katie46
15.02.2015 5 z 5

Kniha mě velice nadchla. Autorka popisuje svojí přípravu na maraton a celé mi to přijde jako by pohled do zákulisí. Spoustu těžké práce, žádná pohodička. Nikdy by mě nenapadlo kolik je toho potřeba aby se člověk dostal na maraton a jakou to pak dá práci ho uběhnout. A to nemyslím jen fyzicky ale psychicky. Kniha je to velmi pěkná a inspirativní.

Ernesta
24.11.2014 3 z 5

pekna knizka, kdo ma rad behani :-)

vorenus
17.11.2014 4 z 5

Výborná kniha pro všechny příznivce běhu.A i když běhá žena, tak se to skvěle čte i když jste muž.Pokaždé, když knihu čtu, tak mám chuť si obout boty a vyběhnout.

TeraBum
17.11.2014 4 z 5

Trochu jsem se bála, že kniha bude stereotypní, ale nakonec jsem byla mile překvapená. Autorka umí psát, navíc má velmi lidský pohled na věc. Obzvlášť jsem ocenila "historické okénko" o ženách, které se ještě v 60. letech nenechaly odradit tvrzením, že nejsou po fyziologické stránce schopny uběhnout maraton, a za účast na něm tvrdě bojovaly. Tahle knížka mě přinutila být pyšná na to, že jsem běžkyně.

AndyG
29.10.2014

Vynikající. Ať už běháte a máte s tímto tématem zkušenosti jako já, nebo o běhání víte jen, že se u toho člověk zapotí, tato kniha vás rozhodně pobaví, inspiruje, dojme, rozšíří vám obzory a na běhání se už nikdy nebudete dívat stejně.

Bruklinka
16.06.2014 4 z 5

Knížka mě velmi potěšila. Sama už nějakou dobu běhám a o to víc jsem se bavila - zejména u popisu autorčiných prvních pokusů o vyběhnutí. Skvělá motivační knížka psaná s nadhledem a humorem.

Tulenik
04.05.2014 4 z 5

Čtivá, vtipná a motivační kniha - vážně přemýšlím o tom, že začnu běhat (vzhledem k tělesným proporcím spíš pořádně chodit a časem se to třeba zlomí)... už přemýšlím, kde koupit správnou podprsenku a kde boty... :-D

Morsie
29.03.2014 3 z 5

K téhle knížce jsem přistupovala s jistým despektem. Ne snad, že bych čekala, že to bude nějaká katastrofa - jde spíš o to, že fakt moc nemusím sport. A natož pak běhání.
Jenže hned po pár stránkách mě čekalo docela příjemné překvapení. Nejedná se o žádnou nemastnou, neslanou příručku, kde se dozvídáte jen samá fakta, ale spíš o osobní zkušenosti. Velice vtipně a čtivě sepsané osobní zkušenosti.

No, abych pravdu řekla, tak Když běhá žena mě vážně přiměla běhat. No dobře, ne úplně běhat - ze začátku. Nejdřív to byly procházky, pak trochu svižnější chůze a nakonec jsem si uvědomila, že běhám.
V tu chvíli jsem se skoro až zastyděla, jenže pak mi došlo, že mě to baví - takže vo co go?

Zajímavá, vtipná a užitečná knížka. A hlavně motivace pro lenochy :D

Arianne
26.03.2014 3 z 5

Velmi pěkná motivace. Nejedná se ani tolik o příručku, jako spíš o shrnutí zkušeností maratónské běžkyně, která také někdy musela poprvé vyjít ze dveří a rozběhnout se po chodníku na odiv zkušenějším kolegům. Alexandra nás provede jejími zkušenostmi s výběrem bot, podprsenky a rtěnky tak, abychom měli dobrý pocit z toho, že každý den vybíháme a nemáme jistotu, že nezkolabujeme a dokážeme se vrátit zpátky.
V druhé části knihy nám autorka přiblíží ženy, které musely bojovat se společenskými zvyklostmi a pravidly a vybojovat si své práno na to vyběhnout po boku mužů v závodě. Dozvíme jaké nejčastější problémy běžce trápí, abychom je dokázali rozpoznat od té obyčejné bolesti, které se nevyhneme. Jak správně našlapovat, abychom netrpěli více než je nutné a jakými cviky běhání doprovodit.
Osobně mi trochu chyběl více rozepsaný úvod, takové ty prvopočátky, kdy se strachem vybíháte a v půlce trasy nevíte, jestli vlastně chcete druhý den vyběhnout znovu. Vícero povzbuzení a nějaká ta užitečná rada, jak se přemoci a vytrvat by určitě nebyla na škodu.
Hlavní, co si z knihy odnáším je, že běhání je dokonalý antistres, nicméně není pro zábavu, není to legrace a zatraceně to bolí.

běhání, běh

Autorovy knížky

2014  77%Když běhá žena

Kniha Když běhá žena je v