Kdy?

Kdy?
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403193/bmid_kdy-Lob-403193.jpg 4 426 426

"Chtěli byste znát datum svojí smrti? Napínavý thriller, který nedokážete odložit. Maddie Fynnová má podivnou schopnost – na čelech lidí vidí čísla. Teprve v den, kdy zemře její otec, si však uvědomí, co znamenají. Znát datum něčí smrti je ale spíš prokletí, než dar. Definitivně se to potvrdí v okamžiku, kdy potká mladíka, jehož poslední den se nezadržitelně blíží. Po té, co chlapec v den své smrti zmizí, obrátí se na Maddie policie. Dívka se tak nechtěně zaplete do pátrání po dalších zmizelých lidech, které odhalí, že byli zavražděni...... celý text

kuska
10.05.2019 5 z 5

Kniha mě po celou dobu bavila. Ano, má mnoho nedokonalostí, mnoho náhod, ale na druhou stranu je to kniha pro mládež. Kniha je napsaná poutavě, děj odsejpá, za mě tam nebyla hluchá místa, kde bych se vyloženě nudila. Sama jsem byla zvědavá jak se tyto žánry skloubí do kupy a byla jsem mile překvapená. Bylo to zase něco jiného, než ten klasický vzorec tohoto typu knih. No a ten konec to už jsem se vyloženě jenom smála :-D.

AloneJane
09.05.2019 3 z 5

Nápad hezký, kniha poměrně čtivá, úplný konec pobavil, ale ta manipulace s tím, že 3/4 knihy jsou data tvrdě neměnná a najednou u někoho změnit jdou? Aniž by to bylo nějak jakkoli podložené proč, nebo cokoliv to je celkem škoda.

Jirinamac
08.04.2019 3 z 5

Není to žádná napínavá detektivka, celkem poklidné čtení, které se dobře čte. Vraha jsem tušila, ale důvod jeho vraždění mě nenapadl. Idealní knížka pro dětské čtenáře.

Gabulienka
07.04.2019 4 z 5

Knižka bola zaujimavá, čtivá. Bolo super, že vrahova skutočná identita bola ozrejmena až na konci knihy :)

LaCoccinelle
27.03.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem za jeden den. Knížka se skvěle četla. Zaujal mě ten námět, kdy hlavní hrdinka vidí lidem na čele datum úmrtí. Od začátku do konce zajímavý děj. Myslím, že jako film by bylo též super.
Doporučuji k přečtení.

Efeméra
20.03.2019 3 z 5

Co se této knize nedá upřít, je autentičnost vylíčení (nejen) problémů hlavní hrdinky. Snadno jsem se do její situace dokázala vžít, a taky proto se mi kniha líbila. Největším příkladem autenticity je samotná protagonistka, protože navzdory jejím schopnostem se jedná o obyčejnou šestnáctiletou dívku, která se jako obyčejná šestnáctiletá dívka opravdu chová. Bylo to osvěžující, i když se přiznám, že se mi po všech těch badass hrdinkách chtělo Maddie občas proplesknout. A to obzvlášť v takových situacích, kdy se děly podivné, podezřelé věci, a ona o nich nikomu nepověděla. Tak trochu jsem čekala, že se s nejlepším kamarádem pokusí ty vraždy vyřešit, ale nic takového se nekonalo. Jenže řekněme si to upřímně – kolik šestnáctiletých holek by v realitě opravdu dopadlo sériového vraha? Od Maddie se toho, co se týče nějaké činnosti, opravdu moc nedočkáme. Identitu sériového vraha jsem nevykoumala, a i to autorce musím přičíst k dobru, protože jsem na konci byla vážně překvapená. V knize je však bohužel pár nelogičností. Jako největší nedostatek vidím to, jak si autorka v poslední čtvrtině začala pohrávat s Maddiinou schopností. Manipulovala s ní tak, jak se jí zrovna hodilo. A tak bych v závěru řekla, že je Kdy? takový lepší průměr.

maca1245
20.03.2019 5 z 5

Než jsem začal číst tuto knihu, slyšel jsem o ní, ani nevím kde. Ale podle toho co o ní říkali, jsem očekával klasickou Young Adult záležitost, kde hlavní hrdinka zjistí datum úmrtí chlapce, který se jí líbí a bude ho zachraňovat. Ale chyba lávky.
Byl jsem mile překvapen jak je kniha svižná a čtivá. A po dlouhé době jsem narazil na "hrdinku", která vlastně ani hrdinka není, ale je obyčejná 16-ti letá dívka. Co se týče oné romantické linky, tak ta tam je jen okrajově, což spousta čtenářů po těch ustavičných trojúhelnících a dalších geometrických útvarů potěší.
Detektivky mě nikdy nijak nebraly, ale tato kniha mě trochu navnadila, nějakou si pořídit a dát jim šanci. Berme v potaz, že je to pro mladé čtenáře takže "detektivka" je pouze odlehčená.
Bylo by zajímavé, kdyby tento námět napsali pro dospělé.
Za mě 5*

warca
06.03.2019 3 z 5

Kdy? pro mě bylo spíš zklamání.
Čekala jsem totiž úplně jiný příběh.
Přesto to nebylo tak špatné. Kniha byla čtivá, příběh s detektivní zápletkou zajímavý. Od poloviny jsem nedočetla.

Nikola_
06.03.2019 5 z 5

Za mě velmi zajímavá kniha. Moc dobře napsána, pěkně se čte. Mohu doporučit.

LilianaFalcon
05.03.2019 4 z 5

Autorka to měla dost nedomyšlené a dost s tou Maddinou schopností manipulovala, jak se jí to zrvona v ději hodilo. Ale jinak to bylo super čtivé a děj návykový. Přečetla jsem to během jednoho dne, protože jsem byla strašně zvědavá, jak to všechno dopadne.
A víte, co je divné? Že hlavní hrdinka 3/4 knihy NIC NEDĚLÁ. Nesnaží se ty vraždy vyřešit, nedělá nic s tím, že ji šikanují, nestrká svou mámu do protialkoholní léčebny,... Prostě fakt nic nedělá. A co je na tom divného? Že mi to po všech těch super-ranařkách, co zachraňují světy a utlačované menšiny připadá neskutečně osvěžující :D

yuria7037
03.03.2019 5 z 5

Nejdřív jsem se poměrně těžce musela začíst, ale tak v polovině knížka dostala docela dobrý směr. Postavy byly zajímavé a vlastně to celé s timi čísly bylo fakt originální (ne ten nápad, ale ta zápletka) a ten konec? Ten byl prostě super! Happy end forever :)

Annnna
25.02.2019

Pro milovníky moderních detektivek, ale i trochu hororů a love story. Za mě nejlepší knížka snad co jsem kdy četla. Je skvěle napsaná, jasně, srozumitelně žádné zbytečné věty, které stejně nikdo nečte. Miluju tu knížku přečtu si ji určitě ještě několikrát!

Nikkaa
23.02.2019 5 z 5

Výborná spisovatelka, skvělá kniha, krásně napsáno prostě a jednoduše super skvělý námět...pokud bude další kniha jistě zakoupim.Doporucuji

Damonka12
19.02.2019 4 z 5

Velmi dobře zpracovaný nový námět. Jediné co mě malinko zklamalo, byla jednoduchost stylu psaní. Jinak super oddechová kniha a ten konec. Super. To jsem opravdu nečekala.

Magdyla.8
15.02.2019 4 z 5

Čekala jsem nějakou knihu pro mládež a ona se z toho nakonec vyvinula dobrá detektivka. Námět s hlavní hrdinkou, co vidí datum úmrtí každého člověka, je velmi zajímavy. Příběh se dobře rozjel, plynul a taky akčně skončil. Čtení jsem si velmi užila ikdyz těch akčních scén tam bylo někdy přespříliš.

pipa36
14.02.2019 4 z 5

Příběh šestnáctileté Maddie, která při pohledu na kteréhokoli člověka zjistí datum jeho úmrtí... Dobrý nápad, moc hezky se to četlo, bylo to i napínavé. Sice toho napětí sem tam bylo až moc, ale celkově to příběhu až tak moc neuškodilo. Za mě hvězda dolů za opravdu velmi, ale velmi přeslazený závěr - ale jinak fakt dobrý!

Havel0303
10.02.2019 2 z 5

Do tří čtvrtin mě absolutně nebavila. Ten konec byl ale dobrý. Měl velice zajímavý zvrat.

erulka
22.01.2019 4 z 5

Normálně nejsem na příběhy s detektivní zápletkou, ale u této knihy mě zaujalo, že hlavní hrdinka vidí data úmrtí u každého člověka, a v tomto aspektu mi přišlo, že má kniha velký potenciál. Děj mě bavil, jediné co mi přišlo dost přitažené za vlasy bylo, že FBI tak urputně trvala na tom, že ty "děti" tak krutě zabily další děti. Ano, někteří i mladí to nemají v hlavě v pořádku, ale přišlo mi to dost nevěrohodné. Ovšem můj seznam potencionálních vrahů rostl od každé stránky a za chvilku podle mě vraždily snad všechny postavy až samozřejmě na toho skutečného vraha. Kdo to je mě docvaklo, až už to bylo skoro úplně jasné. Ze mě by detektiv být nemohl.
Kniha určitě stojí za předčtení.

Monni
13.01.2019 5 z 5

Knihu jsem si vybra, protože mě zaujala obálka i anotace a musím říct, že rozhodně nelituji.

Chytla mě hned od první stránky a nepustila ža do konce. Pořád jsem čekala, že uhodnu jak kniha dopadne, ale NEpodařilo se mi to. Bylo to naprosto super.

Vždycky jsem si říkala aha to dopadne tak a tak.... aha tak ne, tak to dopadne takhle...aha taky ne... opravdu to bylo dokonalé a ve finále jsem absolutně netušila jak to dopadne a dopadlo narosto jinak než jsem čekala.

Postavy Maddie a Stubse mi byly sympatické, ale nejvíc s mi asi líbila postava strejdy Doonyho a agenta Faradaye.

Na knize jsem nenašla asi nic co by mi vyloženě vadilo. Snad jen to, že když tam byly dvě postavy, které spolu mluvily, tak byl dialog třeba napsaný na jednom řádku, čož mě někdy mátlo kdo to vlastně řekl. Ale nevím jestli to bylo tím, že jsem to četla na čtečce nebo jestli je to i v knize. Kdybych četla normální knihu a bylo to tam, tak bych asi za to dala hvězdičku dolů. Ale nevím jak je to v knize tudíž dávám plný počet.

Takže knihu určitě doporučiji.

Lexa123
10.01.2019 5 z 5

Musím říct, že knížka se mi četla jedním dechem. Na začátku jse čekala, že příběh bude jiný. Že budou všichni Maddie šiaknovat za ty vraždy a spáchá sebevraždu nebo že zkrátka zemře. Byla jse tomu dost blízko a děj a hlavně závěr mě ohromil. Rozhodně tuto knížku doporučuji. Moc dobře se čte.