Kde končí nebe

Kde končí nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441831/bmid_kde-konci-nebe-6Fl-441831.jpg 5 158 76

Zdravotní sestřička Bára se jednoho dne probouzí v nebi, neschopná vybavit si, jak a proč zemřela. V hlavě má jen chaotické útržky vzpomínek a nejasný pocit, že během svého života udělala něco špatně. Nečekaný návrat na Zem ji šokuje. Čas se posunul zpátky, zbývají necelé dva měsíce k napravení chyb. K hledání pravdy o sobě a svých blízkých. A možná i k cestě za osudovou láskou. Anebo je všechno úplně jinak…?... celý text

pydla
18.12.2023 3 z 5

Já jsem mírně zklamán, asi jsem čekal něco jiného. Nebylo to špatné, čte se to dobře, i trochu humoru bylo, ale to co začalo nadějně skončilo jako Harlequinka. To bych ještě zkousl. Víc mi vadila nepropracovanost konce a množství náhod. Leč dnešní čtenáři už nejsou tak nároční ...

pogmanka
03.12.2023 5 z 5

Musím říct, že jako jiné knížky mě knížka okouzlila. Měla takový nádech a ztvárněné nebe bylo prostě úžasné. A jak to pak bylo v realitě to se mi líbilo snad ještě víc. Moc hezký a zajímavý příběh. Tohle se autorce rozhodně povedlo.

pip11
14.11.2023 5 z 5

Kniha mě vtáhla hned od prvních stránek, bylo to poutavé, milé a krásné čtení. Autorku jsem četla poprvé a tento příběh byl hezké překvapení.

mira399
14.11.2023 4 z 5

Moc hezké. Kdyby to tak i bylo tam nahoře...,tak je to ještě hezčí :-) Nádherná obálka a postavy velmi milé.

knihovniceS
02.11.2023 5 z 5

Kde končí nebe.
Lidičky, to bylo úžasné čtení! Fantasy příběh o bytí a nebytí, o smrti a životě, o probuzení v nebi a návratu na zem ... Smutné téma smrti právě v dušičkový den (dnes je 2.11.) jsem četla jedním dechem. Dávám 5 hvězd a doporučuji!!!

Hatshepsut
29.10.2023 5 z 5

První kniha od této autorky a určitě ne poslední. Krásně pojatý dojemný příběh, který začíná probuzením zdravotní sestřičky Báry, nevzpomínající si na konec svého života. Ještě šance něco změnit? Líbil se mi posmrtný život tak, jak nám ho Petra Lejsková ve své knize představila. Čtivé vyprávění, které pohladí duši.

"Vždyť tohle je nebe.
Tohle je místo, kde končí lidské příběhy.
Kde vlastně všechny znovu začínají."

karoli77
04.10.2023 5 z 5

Páni, tak tohle byla jízda. Přečetla jsem jedním dechem a vřele doporučuji.

AlcaLou
02.10.2023 5 z 5

Kniha mne mile překvapila. Ač pojednává o smutném tématu smrti, tato kniha byla milým pohlazením, v něčem možná i takovým i uklidněním a nadějí, že v nebi se lidé, kteří opustili pozemský život, mají hezky. Autorka měla nebeský život moc hezky vymyšlený. Opradu hezká kniha a doporučuji.

jitka9251
01.10.2023

S vypětím všech sil jsem se dolopotila do str. 74 a pak to vzdala...zařadila bych do kategorie pro mládež...

Monuschka
30.09.2023 5 z 5

Nepochybuji o tom, že každý z nás by jistě několikrát vrátil někdy život zpět a udělal některé věci jinak. I já jsem si to mnohdy říkala. Nicméně mám ten pocit, že je prostě vše tak, jak být má a že vše má svůj důvod.
Ovšem tato kniha mě teda úplně rozházela Nádherná kniha. Smutná i veselá. I jsem se dost zasmála. Jelikož jsem ji četla v rámci knižní štafety, měla jsem nutkání lepit lepík málem na každou stranu, protože zde je obrovské množství nádherných myšlenek a momentů, které člověka nutí zamyslet se....nad různými věcmi.
Teda ale ten konec... Tam jsem si opět poplakala....a nečekala jsem ani v nejmenším, že kniha skončí tak, jak skončila.
Postavy mě velmi bavily, fandila jsem pak hodně Lukášovi a Filip mě štval.
Knihu velmi doporučuji a je to další kniha, kterou si pořídím i do své knihovny.

laura
14.09.2023 5 z 5

Každý z nás aspoň jednou v životě někoho miloval...

Jsou příběhy a PŘÍBĚHY. Ty, které vám něco dají. A něco ve vás zanechají. Které s vámi svým způsobem už navždy zůstanou. A tohle je jeden z nich.

Vesmír se roztříštil na miliony drobounkých, zlatě blikajících lucerniček, které ke mně pomalu, s neuvěřitelnou lehkostí padaly. Bože můj, viděla jsem někdy něco krásnějšího?

...já jsem se také roztříštila. Na milion střípků a v každém z nich je úžas. Bolest. Krása. Poznání. Viděla jsem kdy něco krásnějšího? Děsivějšího? Naléhavějšího?

Krásné. Vtipné. Dech beroucí. Bolavé. Pravdivé. Něžné.

Už jsme nechtěli mluvit. Nechtěli jsme přemýšlet o věcech, které nás děsí.
Chtěli jsme si prostě jen patřit...

Autorka má osobitý smysl pro humor, který mě baví. Je to nenápadné, nenásilné, ale nakonec vás stejně dostane :) Rozbije váš svět, změní úhel vašeho pohledu - a nic už nebude stejné.

Bůh má mnohem větší smysl pro humor, než bych se nadála...

Pořád nevím, jestli jsem víc dojatá nebo smutná. Jestli ve mě doznívá víc krása, nebo stesk. Tenhle příběh vlastně není JEN příběh. Je to život. Smrt. Bolest poznání. Naděje. Víra. Odvaha. Je to přijmutí toho, čím jsme. A kam směřujeme. Svět už nikdy nebude stejný. A nebe? Kde začíná? Kde končí? To už záleží na každém z nás...

Vždyť tohle je nebe.
Tohle je místo, kde končí lidské příběhy.
Kde vlastně všechny znovu začínají...

Kniha, kterou by si měl přečíst každý, kdo pochybuje. Kdo tápe. Kdo si klade otázky a nenalézá odpovědi. Neříkám, že tady je najde. Ale možná, jen možná, něco pochopíme. Protože...

...kolikrát za život potkáš toho pravého?

SKVĚLÉ!!!

monishek
31.08.2023 5 z 5

Posledni přečtena kniha za mesic srpen a byla to pecka. Nenáročný a milý pribeh, ktery jsem precetla za den. Takove prijemne cteni, ktere Vas mile pohladi po dusi. Ja si to uzila a musim vyzdvihnout, ze i ta kreslená obálka nema chybu.

Pettato
31.08.2023 5 z 5

"... Co bych za to dala, kdybych ty chvíle mohla vrátit zpátky. Kdybych měla šanci udělat všechno jinak. Nebo ji aspoň poprosit za odpuštění..."

Laskavý a dojemný příběh mezi nebem a zemí, byl nádherný.
Dokáže Bára zvrátit osud? Využije druhou příležitost na změnu života lidí, na kterých jí záleží?
V románu se prolíná romantická linka s vážnými tématy. Nutí k zamyšlení a vyvolává spoustu dojmů a emocí.
Po přečtení ve mně zůstal hřejivý pocit a vřele doporučuji ke čtení.

"... nevysvětlitelný pocit štěstí. ... Fakt, že jsem naživu. ... Že se kolem mě dějí věci, které jsem dřív považovala za naprosto automatické. Kterých jsem si nedokázala vážit. Proč nám tahle důležitá schopnost vlastně chybí...? Umět se zastavit nad okamžikem, na první pohled bezvýznamným, o to víc však kouzelným. Takovým, co se dost možná nebude nikdy opakovat. ..."

nada3314
31.08.2023 5 z 5

Tahle kniha nemohla být jiná než skvělá! Už jenom ta obálka - no uznejte? A ještě jako bonus mi na ni autorka propašovala kočičku, jakoby věděla, že knihu budu číst právě já :-)

Po přečtení pár stránek jsem se trochu lekla, měla jsem strach, že se děj bude zabývat nějakými sektami, dýchla na mě tak divná atmosféra, že jsem knihu neodložila až do samého konce. To se prostě nedalo, autorka má úžasný dar Vás přikovat ke knize a vůbec ji nezajímalo, že bych měla uklízet nebo vařit, prát atd... Né, prostě si usmyslela, že budu jen číst a tak se taky stalo. :-) Naštěstí, venku zrovna pršelo, tak se to dalo na co svést :-)

Tenhle útlý příběh se mi dostal pod kůži a je mi jasné, že děj nikdy nezapomenu. Tohle bylo tak jiné, tak originální a skvěle napsané. Z děje nic prozrazovat nebudu, ono by to ani nešlo. Nemám takový vypravěčský talent jako Petra Langová a tak skvěle jak ona bych to nedokázala.

Jsem touhle knihou a autorčiným stylem tak ohromená. Pokud něco nového napíše, chci být první, kdo to bude číst. Ještě mě láká S duší lvice, tak se na ni co nejdříve podívám.
Děkuji za úžasný zážitek, takhle paf jsem z knihy nebyla už dlouho, ani popsat to pořádně neumím. Jen bych si přála, aby si knihu přečetl každý.

Na 100% D O P O R U Č U J I !

Danka1975
30.08.2023 4 z 5

Přečteno na dovolené, cíl kniha splnila. Taková milá pohádka, trochu předvídatelná, ale to jí neubralo plusové body. .. . i když jsem tajně doufala v jiný konec :-). . .Troufám si napsat, že takové pohodové holčičí čtení (snad tímto nenaruším gendrovou vyrovnanost :-))).. . . .Takže asi na dva zátahy bylo přečteno a pokud chcete dát něco, od čeho nebudou bolet ruce, tak doporučuji :-)

evineckY
27.08.2023 5 z 5

Moc pěkná, smutná i veselá kniha je o vztazích a druhých příležitostech.
Kéž by mněl každý možnost zpětně změnit život a dostat druhou příležitost.

Knižní střípky
21.08.2023 5 z 5

Opravdu bych nevěřila, jak moc mě tato útlounká růžová kráska chytne. Ale stalo se. Chytla mě za srdce během prvních pár stránek a pak už mě nepustila.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

EvikU.
06.08.2023 5 z 5

To byla nádhera. Doslova. Dojemný příběh, který jsem přečetla na dvě otevření. Hlavní hrdinka Bára se dostává do nebe, nic si nepamatuje a dostává od svého strážného anděla šanci být znovu ve světě. Dostává se zpátky na zem o dva měsíce dříve než se jí stala nehoda a zemřela.

Dostává tak šanci něco změnit? Poznat sama sebe? Dokáže zvrátit osud a pomoci kamarádce nebo staré paní? Poznala, jak to chodí v nebi. V nebi nezáleží na čase. Čas je pouze relativní.

Moc se mi líbí myšlenka, kterou tam autorka vymyslela o nebi, o vyvolených i o tom jak každý pak v nebi vypadáme. Jak to je v pekle a které duše bloudí po světě.

Na zemi zjišťuje, že její snoubenec Filip není ten, do něhož byla zamilovaná. V nemocnici, kde má svou kamarádku Máju poznává Lukáše, který je po bouračce a zažil klinickou smrt, jí jediný věří, že není vyšinutá. Věří jí celý příběh, který mu vypráví.

Styl psaní autorky je jedinečný. V poslední době moje top autorka. Její příběhy vás vtáhnou a nepustí. Při čtení jsem měla slzy na krajíčku. Konec bych si možná přála jinej, ale musím uznat, že takhle je asi více uvěřitelný.

KodalSa
31.07.2023 5 z 5

Nechápu jak je to možné, že jsem tuhle knížku objevila až teď. Ani nevím, co říct... Překrásné, dojemné čtení, které člověka vtáhne do příběhu a už nepustí. Ještě dlouho na ten příběh budu myslet.
"Bůh má mnohem větší smysl pro humor, než bych se nadála".

TerkinKnižnySve
31.07.2023 4 z 5

Petra Langová - Kde končí nebe

Počet strán : 222
Vydavateľstvo: @fortunalibri_vydavatelstvo
Žáner: #romantika

Zdravotní sestřička Bára se jednoho dne probouzí v nebi, neschopná vybavit si, jak a proč zemřela. V hlavě má jen chaotické útržky vzpomínek a nejasný pocit, že během svého života udělala něco špatně. Nečekaný návrat na Zem ji šokuje. Čas se posunul zpátky, zbývají necelé dva měsíce k napravení chyb. K hledání pravdy o sobě a svých blízkých. A možná i k cestě za osudovou láskou. Anebo je všechno úplně jinak?
-------

Po úvodných pár stranách kde som mala chuť zavrieť knihu, že toto už fakt nedám sa napodiv kniha rozbehla a teda stála za to.

Baru som si veľmi obľúbila a všetky jej problémy aj neproblemy som zdieľala s ňou.

Musím povedať, že autorka vymyslela veľmi zaujimavy dej, kde sami hádate čo má prísť ako to má prísť a čo preto urobiť.

A hoci ma koniec neskutočne sklamal pretoze som si ho predstavovala úplne inak, asi to tak malo byt

Ďakujem za autorskú štafetu @petra__langova a za jej sprostredkovanie @mama_nad_knihou

Štafeta č. 47/2

#stafetovyzavislak #kniznastafeta #kniznarecenzia #kdekoncinebe