Kde hvězdy stále září

Kde hvězdy stále září https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210902/bmid_kde-hvezdy-stale-zari-210902.jpg 4 320 57

Co si Calie pamatuje, je na útěku se svou matkou, která ji jako dítě unesla od otce. Calie nikdy nežila normální život – nikdy neměla opravdový domov, nikdy nepoznala svou rodinu, nechodí do školy a nejčastěji se živí jídlem z automatů. A když její matku zatkli a Calie se vrací ke svému otci, musí najít způsob, jak nechat minulost za sebou a jak se stát součástí velké rodiny. A hlavně musí uvěřit, že láska opravdu existuje a ona může být milována, nejen využívána. A jaké místo se k tomu hodí víc než malé městečko na Floridě s velkou řeckou komunitou, kde je celý rok krásné počasí, oceán je za rohem a rybářské lodi každé ráno vyrážejí na lov? Trish Dollerová napsala neuvěřitelně poutavý a drsný příběh o tom, jak se vyrovnat se ztrátou, zradou i láskou – a hlavně příběh o tom, jak neztratit sám sebe.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Where the Stars Still Shine , 2013

Heyhey
21.12.2016 4 z 5

Mně se kniha líbila jako hodně reálná a skutečná.

venacava
13.12.2016 3 z 5

Kniha pěkná, ale zdálo se mi, že děj je rozebrán pouze povrchně, něco mi chybělo... naprosto souhlasím s Terinka14

Terinka14
06.09.2016 3 z 5

Je to hezká knížka. Příběh je propracovaný, postavy reálné, celé je to hezky napsané, ale jedno mi tam vadí. A to povrchnost. Sice je to opravdu propracované, ale autorka nešla do hloubky. Dalo by se z toho udělat mnohem víc, a nakonec by to mohlo být i pořádně na přemýšlení. Tak se ale bohužel nestalo...

Roselunda 1928
25.08.2016

Eh... doufám, že nejsem jediná, které kniha nesedla a sekla s ní po necelých sto stranách... teda, co kniha, ale hlavní hrdinka. Vůbec jsem si s ní nerozuměla, její jednání se mi protivilo a i přesto, co zažila, se mi zdála neuvěřitelně plytká. Možná se ještě odhodlám nakouknout a pár stránek ještě dám, ale momentálně si říkám: Ne, tímhletím se fakt nemusím zaobírat... co by mi to přineslo? Maximálně znechucení.

Bee
25.08.2016 3 z 5

Námět knihy se mi opravdu líbí, dějově mi to také vyhovovalo, ale přišlo mi to takové nedotažené. Autorka nešla moc do hloubky, vztahy mezi postavami byly podivné, vyklubaly se z ničeho nic, a kromě dvou víceméně hlavních postav, byli ostatní jako komparz, aby se zaplnilo místo v knize.
Celá Calliina životní situace zněla jako přitažená za vlasy, možná si s ní autorka nedokázala dost dobře poradit. Knihu jsem dočetla se smíšenými pocity, určitě by to mohlo být lepší, kdyby se autorka více zaobírala postavami jako takovými a některými myšlenkovými pochody.

Božílidi
01.08.2016

Nádherná kniha, ale vztah Callie a Alexe mi přišel moc urychlený, ale doporučuji.

Aléda
27.07.2016 4 z 5

Něco mi tam chybělo, jako kdyby to nebylo dotažené..a vztah Calie s Alexem mi přišel trochu urychlený...a umělý? Nevim, můj názor. Jinak ale knížka byla fajn, čtivá. Přečetla jsem ji za dva dny.

Anonymka1
20.07.2016 5 z 5

Knize nebylo co vytknout. Byla skvěle napsaná. Autorka hodně popisovala jak se Callie cítí, což bylo většinou smutné. Alexe jsem si hned oblíbila, líbil se mi, ale hodně mě mrzí a zajímá jak to mezi Alex a Callie nakonec dopadlo. Styl psaní a vciťování se autorky do Callie mi hodně připomínalo knihy od Jacqueline Wilsonové.

Ilča16
15.07.2016 5 z 5

Wau! Knihu jsem si půjčila v knihovně, abych se na druhý den nenudila na brigádě. Měla jsem strach, že mě kniha nebude moc bavit. Jenomže když jsem knihu otevřela, hned jsem se do ní začetla a nemohla od ní odejít. To dopoledne zrovna pršelo, a tak moc lidí do obchodu nechodilo. Říkala jsem si, že to za ten den přečtu, jenomže odpoledne se udělalo pěkně a už nebyl čas. Zbytek sem četla další noc, jelikož jsem se nemohla dočkat, jak bude kniha pokračovat.
Jediné, co mi trochu vadí, je konec. Zajímá mě, jak to dopadne s Callie (Peach :D) a Alexem.

Dřív jsem četla knihu, která se této podobá - Bez naděje (která se líbila i mým kamarádkám) a Ztracená naděje (což je zase z pohledu toho hrdiny) a musím říct, že jak tyto dvě, tak i Kde hvězdy stále září se mi moc líbily a můžu doporučit! :)

Pedruska01
25.05.2016 5 z 5

S nějakou podobnou knihou jsem se ještě nikdy nesetkala. Byla špatná. Ale ne, tak jak si většina lidí představí, když se tenhle termín použije. Byla plná špatností, bolesti, strádání... A to všechno tuto knihu udělalo výjimečným dílem. Říkala jsem si, co to Callie vyvádí, proč se tak chová, ale postupem času mi to všechno docházelo - ona nic jiného neznala. Bylo to jako instinkt, který nemůže ovládnout. Opravdu, nebyl to jen příběh o náctileté holce, která je "divná", ale vše zlé se najednou v dobré obrátí a ona jako bonus najde nádhernýho kluka, se kterým se navzájem děsně milujou. Ne. Bylo to o něčem jiném - o něčem nepopsatelně silnějším a drtivém.
Kniha se hrozně dobře četla, dokázala se dostat pod kůži a jen tak nepustit. Hrozně se mi nejen ten nápad s matkou, která je nemocná a unesla vlastní dceru, na které se všechno poté odrazilo, ale i zbytek zpracování příběhu moc libil. Dalo by se říci, že to má "otevřený" konec, ale ono to tam dobře sedí. Protože, kdyby to pokračovalo, mohlo by se to zvrhnout v klišé, a to by tomu tak už neprdělo. Je to rozhodně něco nového a zároveň neobvyklého. Hodnocení mluví za vše. Jsem nad míru spokojená, je to úžasný příběh, proto neváhám doporučit. :)

eliska320
24.02.2016 5 z 5

Většinou se píše že to je obyčejný dívčí román, ale pro mě to bylo něco víc. Není to takový sladký příběh. Je drsný a zároveň i něžný. Konec je hodně předvídatelný, ale co se stalo s takovým Alexem? :) O to to víc stojí za to. Můžeme si domyslet jak to bylo dál s Alexem. Mohla bych to číst znova a znova, a doufat že bude jiný konec. Nevím jaký by měl být, ale přeji si jiný.
Tato kniha je dokonalá.

Ditules
23.02.2016 4 z 5

Teda, to je příjemná změna! Autorčina jiná kniha mě hrozně nudila, ale tahle se povedla!
Moc příjemné čtení o nepříjemných věcech v životě mladé holky. Trošku mě mrzí ten konec s Alexem, ale i tak doporučuji!

rencovav
07.02.2016 3 z 5

Češtinářka o tom prohlásila, že je to "zas nějakej liebesrománek". Mně se to docela líbilo. :)

TiNNA5599
23.01.2016 5 z 5

Bola som príjemne prekvapená. Kniha prekonala moje očakávania. Nemôžem povedať, že boli nejaké vysoké. Predsa to len bola moja prvotina od nej. Čakala som nejaký ten priemernejší štandard na zabitie času. A pozrime sa.... zrazu som bola začítaná a vtiahnutá do deja. Spisovateľka zvolila dobrú tému a aj ju perfektne spracovala... čo tam po malých chybičkách, ktoré si málokto všimne. To sa možno ešte vyvŕby na ďalších knihách. :)

Oooo...a spokojnosť aj s hlavnými postavami. Žiadne ideálne.. ale také čo máte chuť občas aj vy kopnúť do zadku, nech sa spamätajú. Avšak stále normálny ľudia. :)

adulikrow
26.12.2015

Po delší době kniha která mě opravdu zaujala. Doporučuji, skvělé čtení! :)

Beky
28.11.2015 5 z 5

Za mě úžasné čtení, zvládla jsem to za jeden volný den. :) Líbí se mi myšlenka, příběh i hlavní postavy. Hodně příjemná kniha, která na mne hodně zapůsobila. :))

karolina1997
01.11.2015 5 z 5

Krásné odpočinkové čtení, stačí na jeden prázdninový nebo vánoční den. Pod románkem Alexe a Calli se skrývá trochu hlubší zápletka s Calliinou matkou, a proto není kniha pouze plytkou teenagerovskou slátaninou. Děj zajímavý a konec otevřený, opravdu příjemné počtení.

kika 13
29.10.2015 5 z 5

Krásný román,který mě opravdu v jednu chvíli vehnal slzy do očí.

evelýny
25.10.2015 3 z 5

Jeden z těch méně obvyklých dívčích románů. Příběh by si určitě zasloužil propracovanější styl, na druhou stranu otevřený konec mi k tomuto příběhu docela seděl, vždyť mají před sebou celý život. Neuvěřitelně poutavý a drsný příběh jsem však v knize nenašla. Přesto za čtivost dávám o jednu hvězdu navíc.

Hanisek
27.09.2015 5 z 5

Moc se mi líbila, nebylo to nijak zvlášť vyumělkované. Hlavní hrdinka se chovala, tak jak bych čekala, možná bych klidně pochopila, kdyby byla ještě divočejší a zarputilejší vůči tomu dokonalému domovu co získala. Pohodový domov neznamená, že potom hned skočí a zapomene na to, jak roky předtím žila. Ani to neznamená, že bude tak hned šťastnější. Romantická linka se mi líbila, byla tak akorát. A konec? Je přesně takový, jaký má být. Nikdy nevíme, co je před námi...

láska psychické problémy psychická traumata Řekové

Trish Doller
německá
2015  78%Aspoň trochu normální
2014  78%Kde hvězdy stále září
2022  83%Plán plavby

Kniha Kde hvězdy stále září je v