Kde bydlely Venuše

Kde bydlely Venuše https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229262/bmid_kde-bydlely-venuse-30z-229262.jpg 4 2 2

O řemesle zvaném archeologie, archeologických lokalitách, vč. galerie archeologů, slovníčku běžných archeologických výrazů a přehledu osídlení českých zemí od mladší doby kamenné

reader11
27.02.2024 5 z 5

Perfektní úvod nejen pro mladé o tom, co to opravdu znamená být archeologem, (konkrétně na území Prahy 80.let 20.století). Co obnáší práce v terénu, jaké má kroky, náležitosti, či nástrahy. Čtivé, srozumitelné, zajímavé - samozřejmě již staršího data vydání, čímž ale na atraktivnosti tématu nic neztrácí.

AnoMANder
24.05.2022 3 z 5

Srozumitelná kniha pro příznivce archeologie, která seznamuje se základy archeologického výzkumu. Informuje o tom, co jsou archeologické nálezy, jak se hledá naleziště, metody určování stáří atd. Jde již o starší knihu, ale spousta informací je stále aktuálních.
Snaží se čtenáři i "vychovat", aby věděl, co dělat, když něco najde, zda si může nález nechat apod.
Oceňuji slovníček archeologických výrazů, nalezišť u nás nebo významných archeologů.

Autoři knihy

Josef Havel