Káva každé půlnoci

Káva každé půlnoci https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/506827/bmid_kava-kazde-pulnoci-661e925b86ab3.jpg 4 71 71

Každý má nějaké tajemství; male, velké, absurdní, tíživé… K malým tajnostem devatenáctileté Rosemary Walkerove patři její poměrně netradiční rituál: každou půlnoc pije kávu. Už několik let je jejím společníkem, na kterého nedá dopustit – zatímco ve dne povzbuzuje, v noci uspává. Je tu ovšem jedno další tajemství – velké, tíživé, pro některé absurdní – a tím je její boj s bulimii. Ta se ukazuje jako velice silný protivník, snad nepřemožitelný, hlavně když je na blízku zrcadlo. A přestože jsou ji přátelé a rodina oporou, tento boj prohrává. Zda se, že jediný, kdo ji může pomoci se zachránit, je její nevrly učitel.... celý text

LuciaSangster
19.03.2023 5 z 5

O tomhle tématu se moc nemluví, ale mělo by. Ze své zkušenosti ohledně anorexie, kterou měla moje kamarádka vím, jaké to je. Člověk si to málo kdy uvědomí, že je něco špatně. Tahle knížka vám ukáže, jak to může u takového člověka vypadat.

Předem říkám, že knížka je dlouhá cca 560 stran. Popravdě mi ani nějak nevadilo, že je tak dlouhá, protože se četla sama. Najdete zde sarkasmus, humor, přátelství, lásku i strasti života. Autorka tohle téma ohledně anorexie/ bulimie vystihla dokonale. Děj je krásně vysvětlen.

Příběh se krásně čte. Nemohla jsem se odtrhnout a stále jsem měla oči přilepené ke knize. Bylo těžké přestat. Tady jsem si říkala ještě jednu kapitolu.

Krásné popisy situací a charakterů postav. Líbilo se mi, jak si s tím dala práci a pořádně byly propracované.

Pro lidi, kteří tímhle prošli bude podle mého těžké tohle číst, protože se jim vše opět může vybavit.

- Knihu jsem měla možnost si přečíst díky štafetě od autorky. Ještě jednou děkuji.

Theresa Black
česká, 2001