Katova vinice

nehodnoceno
Katova vinice https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/531757/bmid_katova-vinice-65c56e6150804.jpg 0 0 2

Kronika katů Mydlářů série

< 3. díl

V posledním dílu katovské kroniky předává Jan Mydlář krvavou živnost synovi Ondřejovi a věnuje se jen své vinici a milované medicíně. Přestože si vybudoval pověst téměř zázračného lékaře, který vyléčil mnoho nemocných a zraněných i ze zámožných rodin, touží po jediné věci – uchránit svou vnučku před opovržením, které dopadá i na potomky katů. To se mu nakonec daří s pomocí bohatého benátského obchodníka, jehož zbavil nebezpečné nemoci, a bývalé jeptišky Johanky, která u něho najde útočiště. Autor do příběhu vplétá i další dějové linky o zlodějích stříbra a Lichtenštejnových manipulacích s ražbou mincí. Čte Pavel Soukup, délka nahrávky 9 hodin 40 minut.... celý text

Martina291086
19.01.2022 3 z 5

Vyvrcholení celé série v podstatě stojí a padá na vztahu otec-syn. Dějová linka věnovaná Lichtenštejnovi mě nenadchla, ale víc na mě zapůsobil vztah Jana Mydláře a vnučky.

Galadwen
13.02.2016 2 z 5

Nejslabší díl série, roztříštěný do nesouvislých příhod, plný naprosto absurdních zápletek i spousty vyložených nesmyslů. Ke konci už jsem si vážně myslela, že si ze čtenářů autor dělá legraci.