Svobodná volba

Svobodná volba https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14486/svobodna-volba-14486.jpg 4 24 24

Kateni série

< 2. díl

2. kniha série Kateni. Kris, Zainal a další se začínají zabydlovat na Botany, ale najednou se o ně začne zajímat civilizace, které patří vše technické vybavení na planetě. Navíc je na podstatně vyšší technické úrovni než Kateni a Eosi. Budou chtít vše nazpátek? A za jakých podmínek? -- zdroj: legie.info --

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Netopejr

Freedom , 1997

hankapimi
10.02.2024 1 z 5

Druhý díl scifíčka o kolonizování planet mne bavil ještě méně, dočetla jsem silou vůle. Škoda času. Nicméně jsem si při četbě opět s láskou a nostalgií vzpomněla na úžasný výpravný román Morganův úděl Colleen McCullough, který se mi líbil mnohem víc a ke kterému se určitě ještě vrátím, na rozdíl od tohoto dílka.

Senza Jenka
28.01.2023 2 z 5

(SPOILER) Zmatené, nelogické.
Otěhotnět všechny vhodné ženy téměř najednou a v době, kdy spousta věcí ještě není jasná, nepovažuji za zrovna rozumný krok. Navíc nařídit jim to povinně... za mě palec dolů. Hezké bylo setkání s Farmáři, i když určitě nejsou tak "éteričtí", jak by se mohlo zdát (k čemu by pak potřebovali tolik jídla). Taky bych jim asi doporučila opatřit mechaňáky čidly k rozeznání krav od ostatních živých forem. Dát si sekaný biftek z pozemšťana mi moc nezapadá do hesla "neubližujeme rasám" :D

Rowana
14.02.2020 4 z 5

Druhý díl Katenů. Že existuje, jsem objevila podstatně později než u Hranic volnosti. I tak už jsem ho stihla zhltnout minimálně osmkrát (spíš víc). Těžkou slabinu spatřuji u této série v tom, že třetí a čtvrtý díl se nikdy nedočkaly českého překladu. Jinak ten příběh miluji a ráda se k němu vracím v obou jeho prvních dvou dílech.

jAA
21.07.2014

Jo úžasná, vyšlo ještě Hranice volnosti - vlastně první díl. Autorka napsala ještě dvěm, Freedom - Challenger a Freedom Ransom. Ptala jsem se u vydavatele a dostala jsem stručnou odpověd ... leta nevydáváme její knihy. Mno, ono se to asi nehodí do současné situace... samá vražda, krev podrazy a bombardování...Jo divnej svět ale potvrzení, že v minulém století to tak nelidské nebylo a šéfové se knih nebáli.

Gardenie
21.03.2014 odpad!

Uzasna kniha. Nevite zda jsou dalsi dily teto serie?
Dekuji za odpoved

Mignard
15.11.2011 5 z 5

Tak tohle bylo počteníčko. Přečetl jsem to za dva večery a čekám, jestli vyjde česky pokračování. Napínavé čtení na hranici sci-fi, fantasy a dobrodružné literatury.

Anne McCaffrey
americká, 1926 - 2011