Ďáblova cesta

Ďáblova cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514701/bmid_dablova-cesta-kGW-514701.png 4 1087 1087

Kate Marshallová série

< 4. díl

Neopatrnost při každodenním ranním plavání přivede Kate Marshallovou až do nemocnice, kde potká Jean Julingsovou. Ta jí vypráví srdcervoucí příběh, jak se před jedenácti lety během táboření na místě zvaném Ďáblova cesta ztratil její tříletý vnuk Charlie. Kate, ještě otřesená z toho, že se málem utopila, souhlasí, že se s Tristanem Harperem případu ujmou a pokusí se zjistit, co se tehdy mohlo stát. Když se Kateina a Tristanova detektivní agentura začne událostmi té osudné noci zabývat, zjistí, že Jean má problematickou minulost, a navíc jim neříká úplnou pravdu. Co se tehdy na Ďáblově cestě uprostřed vřesovišť a bažin stalo? Byl Charlie unesen? Nebo spadl do řeky, která mizí v Ďáblově rokli? Když Kate a Tristan zjistí, že sociální pracovnice, která se tehdy o Jean a její dceru Becky zajímala, byla nalezena brutálně zavražděná krátce poté, co Charlie zmizel, budou muset přehodnotit vše, co si do té doby o případu mysleli…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Devil's Way , 2023

hrabalikoval
08.06.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, ale já si prostě nemůžu pomoct a Erika je Erika. Děj byl trošku slabší a minimálně od poloviny knihy Vám zápletka a rozuzlení dojde. Což mě zase tolik nebavilo. Pořád je Bryndza, ale čtivý a jeho knihy budu kupovat i nadále hned jak vyjdou.

LP113
07.06.2023 4 z 5

Za mě určitě lepší než předchozí díl. Některé pasáže brouzdání po Ďáblově rokli mě moc nebavili a teda i celé trochu překombinované. Nicméně četlo se to dobře a pokud máte Bryndzu rádi, určitě doporučuji přečíst.

Martule44
06.06.2023 5 z 5

Opět naprostá perlička ! Nemám slov, knihy, které píše pan Brynza, mě vždy naprosto pohltí a užívám si je do samotného konce. Kate nebo Erika, obě mají něco do sebe:-)
A jak autor sám na konci knihy slibuje... stále se máme na co těšit!

Denisa232623
06.06.2023 5 z 5

Přemýšlím co napsat abych se stále neopakovala s hodnocením knih od pana Bryndzy. Moc se mi líbí, že má kniha ten správný napínavý děj i když zrovna netečou potoky krve, nikdo nezabíjí a podobně. Na druhou stranu mi tam přišlo až příliš ALE co se týká předešlého vyšetřování. Co tehdejší vyšetřovatelé mohli udělat a neudělali, na co se mohli více zaměřit a neudělali to atd., ale to by pak asi nevznikl ten správný thriller a ve finále stejně hodnotím 5*, protože je to příjemná jednohubka.

georginaa
06.06.2023 5 z 5

Čtvrtý díl s Kate byl opět plný tajemství, vyšetřování ztraceného chlapečka po jedenácti letech. V příběhu se postupně dopracovává k motivu, hledá jakékoliv podrobnosti k případu a hlavně si spojí vraždu sociální pracovnice s únosem dítěte. Tenkrát to nikoho nenapadlo, což Kate pozvedá její vyšetřování na úplně jinou rovinu. Nejednou ji pomohlo, že se stala známou vyšetřovatelkou, jelikož odhalila nevyjasněné případy a tím si získala i úctu jiných detektivů. V půlce knihy jsem si udělala takový nástin, jak by to asi mohlo být a moc jsem se nemýlila. Uhodla jsem počin a jsem moc ráda, že mě to baví společně s Kate přemýšlet o motivu. Její příběhy mě fakt baví.

ctenarkaEva
05.06.2023 5 z 5

Předchozí díly s vyšetřovatelkou Kate se mi moc nelíbily (raději mám sérii s Erikou), ale tento díl se mi líbil hodně. Není tak kravavý jako jiné díly, spíše popisuje vyšetřování, a to mám na detektivkách a thrillerech ráda. Téma pohřešovaného dítěte není až tak ojedinělé, ale je zpracováno trochu jinak, k tomu ponurá až strašidelná atmosféra Ďáblovy cesty. Určitě stojí za přečtení.

rumova_kulicka
05.06.2023 4 z 5

Jelikož jsem knihu četla hned vzápětí za Tichým pláčem Lisy Regan, která byla na obdobné téma, tak se neubráním srovnání a dávám o hvězdičku méně. Nicméně pan Bryndza stále drží laťku. Bylo to opět čtivé a i když jsme už brzo mohli pachatele odhadnout, nevadilo mi to.

MamaKnihomolka
04.06.2023 5 z 5

Čtvrtý případ Kate Marshallové a téma ztraceného dítěte. Takováhle témata jsou pro mě jako mámu dost těžká a kor když přijde na rozuzlení, ale já kolikrát nemůžu odolat.

Nečekejte potoky krve jako třeba u vyhlášeného Chrise Cartera, ale přesto si vás tato série získá. Ano některý díl více, některý méně, ale přesto je Robert skvělý vypravěč a vše má promyšlené do puntíku.
Už od začátku mě případ pohltil. Čtivost a originalita se knize rozhodně nedá upřít.

Případ je dokonale zamotaný s více postavami na scéně, ale neztrácíte se v nich a víte o kom je zrovna řeč. Později jsem i já tušila odkud vítr vane a co bude ke konci následovat. A nemýlila jsem se. Což někdo hodnotí jako mínus, ale já rozhodně ne.

Celou sérii doporučuji milovníkům detektivek, záhad a těm, kteří moc nemusí brutalitu a samou krev a kousky těl.

Alena1957
04.06.2023 5 z 5

Opět perfektní detektivka, zatím Bryndza nezklamal, moc se těším na další díl s Kate Marshallovu.

studentice
04.06.2023 4 z 5

Tenhle díl se autorovi povedl. I když mám asi raději sérii s Erikou, tak knížka mě bavila a její čtení jsem si užila:)

_Brunetka_
02.06.2023 4 z 5

Pro mě opět suprové čtení. Už ani nevím, co sem psát, abych se pořád neopakovala. Autor se opravdu skvěle čte a příběhy dokáže vystavět tak napínavě, že se v nich během chvilky budete pohybovat jako ryba ve vodě. Kate a Tristana mám vskutku velmi ráda, jedná se o sympaťáky, kteří vám každou další knihou budou stále víc přirůstat k srdci. Celé vyšetřování mě bavilo sledovat šli jsme s hlavními postavami krok po kroku a na všechny nové důkazy mohli přicházet společně s nimi. Zápletka je hezky vymyšlená, ale musím dát za pravdu těm, kdo říkají, že se už od určité části dá uhodnout, jakým směrem se bude příběh vyvíjet. Konec byl takovou milou tečkou za vším a já už se teď těším na další setkání s touto sérií. Pokud máte rádi takové lehčí detektivky, u kterých si zároveň odpočinete i se pobavíte, tohle je to pravé pro vás.

VeruHoráková
01.06.2023 4 z 5

Od Roberta Bryndzy je to moje první kniha a můžu říct, že to bylo moc fajn čtení. Rozjezd knihy byl sice pomalejší, ale jak se vyšetřování plně rozběhlo, tak jsem hltala každou stranu a zvlášť závěr. Četla jsem, že hodně čtenářů předvídalo konec už tak od půlky knihy, což můj případ teda nebyl Mně to secvaklo až pár kapitol před koncem, což jsem brala jako plus. Líbil se mi i epilog, který byl reálný a uvěřitelný a k příběhu se hodil. A co musím také vyzdvihnout, je obálka knihy, které se velmi povedla.

Z dané série je to sice již čtvrtá kniha, nicméně můžu říct, že přestože jsem předchozí knihy nečetla, tak jsem neměla pocit, že mi chybí nějaké informace, což se u některých sérií stává. Za sebe tedy mohu knihu doporučit

hlenicka
01.06.2023 5 z 5

Jako u Bryndzy se nedá napsat nic jiného než ZASE TO BYLA BOMBA! Já se snažila číst tak pomalu,aby kniha zůstala co nejdýl a stejně sem za pár dnů mělo hotovo. Dokonalý styl vyprávění, který vás vtáhne dřív,než vůbec začnete. On vždycky popisuje každou postavu,která se vůbec jen v ději mihne,tak má člověk o každém představu. Prostě jednička na trhu a už se dívám po jeho další,co vyjde '-)))

Emma27
31.05.2023 5 z 5

Tentokrát sem tušila jak to dopadne ješte před koncem knihy.Kniha je napínavá a stále lepší série s kate.

jurass1976
30.05.2023 5 z 5

Začátek se trošku táhl ale konec byl strhující.

esterkucerova
30.05.2023 5 z 5

Musím se přiznat, že příběhy Kate a Tristana pro mě byly velkým utrpením.. vůbec pro mě nemají náboj a energii jako ty s Erikou a tento díl jsem si koupila spíš jen z úcty k Bryndzovi.
Ďáblova cesta mi však vytřela zrak a moc mě bavila. Dobrá zápletka, hezky vypracované postavy, instantní napětí.
5/5*.

ArwenAragorn

81%
Žaludek se jí sevřel hrůzou. Když začali opatrně rozbalovat deku, celá skupina se ponořila do strašlivého ticha. Uvnitř ležel malý zčernalý uzlíček. Přiblížili světlo a uviděli obrys paže, malý propadlý obličej s očními důlky, nosem, bradou a zuby.
_____________________________________________________________________________________________________________
Parádní thriller! Má výbornou zápletku a je tak čtivý, že prostě musím dát pět hvězdiček.
Doporučuji, užijte si knížku tak jako já!

Ticiana
29.05.2023 5 z 5

Jako vzdy, precteno za odpoledne v podstate. Tak to mam s vetsinou jeho knih. Pribeh zajimavy, rychle to odsypalo, zadnej nudnej moment. Ale vedela jsem driv, jak to bylo. Ale ani to nevadilo. Jsem zvedava na dalsi knihu.

hana1039
28.05.2023 5 z 5

Audiokniha:
Poslech úžasný,jinak to ani nejde s Martinem Stránským :-)) , příběh mě,, bavil,, plný akcí, rozuzlení pro někoho překvapení,pro někoho už tak né... já jsem to ,,rozuzlila,, při určitém momentu :-) potřebuji další díl,ale v audiu !!!

Knižní střípky
28.05.2023 4 z 5

Bryndzovy detektivky/thrillery jsou pro mě zárukou velice čtivého a rychlého čtení, nejinak tomu bylo i u čtvrtého dílu ze série s Kate a Tristanem. Včera pozdě večer jsem začala s pár stránkami a dnes jsem skončila. Extrémně čtivé, střídala jsem klasickou četbu s poslechem audioknihy, která byla skvěle namluvená panem Martinem Stránským.

Tento případ je pro Kate zatěžkávací zkouškou, neboť jí připomeneme temné období, kdy propadla alkoholu a do hledáčku sociálky se dostala i ona sama se svým synem...

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.