Krásná katastrofa

Krásná katastrofa https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151703/bmid_krasna-katastrofa-Z2C-151703.jpg 4 1604 1604

Katastrofa série

Ona nepije ani nenadává a ve skříni má spoustu seriózních svetříků. Abby věří, že si dokázala vybudovat dostatečnou vzdálenost mezi sebou a svou temnou minulostí, ale když se svou nejlepší kamarádkou dorazí na univerzitu, její cestu k novému začátku zkříží rebel a polykač holek na jednu noc, Travis Madox. Urostlý, potetovaný hezoun je to poslední, co Abby potřebuje… On tráví noci vyděláváním peněz na zakázaných zápasech a holky střídá častěji než ponožky. Do Abbyina života se vetře trikem – nabídne jí sázku, že měsíc vydrží bez sexu – když ona s ním ten měsíc bude bydlet. Ať tak či onak, Travis netuší, do jak těžkého zápasu se pustil.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Beautiful Disaster , 2011

Knihomolka97
08.04.2019 4 z 5

To bylo hézkéé. :-)
Přečetla jsem ji na jeden zátah, nemohla jsem se vůbec odtrhnout.
Oba hrdiny jsem si hned zamilovala, bavily mě jejich konverzace a zkrátka všechno. Travis velmi příjemně překvapil, čekala jsem, že bude větší hazjlík. Hodně mě bavily žárlivé scény. :-D
Přesto jednu hvězdičku musím strhnout. Konec byl na mě moc hektický a navíc mi v některých částech vadilo Abbyino chování a kvůli tomu to bylo už trošku zdlouhavé. Ale jinak to byl velmi pěkný příběh.

Monni
23.02.2019 5 z 5

Tohle se mi líbilo a obálka krásná.

Do půlky knihy jsem se opravdu nasmála hláškám, které tam byly. To mě vážně dostalo. Lbilo se mi, že tentokrát měla tajemství a špatnou minulost holka a ne kluk jak sem zatím vždycky četla. To byla vážně příjemná změna. Kniha byla opravdu super a čtivá.

Hlavní hrdina se mi dost líbil a hlavní hrdinka byla fajn, opět je tu ALE - jako u většiny hlavních hrdinek - opravdu jsem žasla nad tím jak byla chvilkama tupá :D.

Knihu můžu určitě doporučit a těsím se na druhý díl z pohledu hlavního hrdiny. Jelikož mě zatím vždycky knihy nebo kapitoly z pohledu hlavního hrdiny bavily víc. Tak uvidíme jak to bude tady.

Dala bych 4,5*/5*

oblakaknih
12.02.2019 3 z 5

Tuto knihu jsem přečetla ohromně rychle. Ale příběh nic moc. Nazvala bych to klasikou z Wattpadu. Bylo to ale čtivé a docela mě to bavilo.

Market = )
27.01.2019 3 z 5

No, jednoznačně tomu nepomohla absolutně příšerná verze překladu, ke které jsem se dostala. V zásadě se mi knížka moc líbila a jako obvykle u YA knih jsem si oblíbila postavy, vztahy mezi nimi, jejich běžný život, vlastně i pokus o hloubku "osobních příběhů" Travise i Abby. Ale tady na mě byla většina moc vyhrocená. Nejvíc jsem si to asi uvědomovala při popisu rvaček, o něco míň, ale přesto rušivě, to na mě působilo u tolika dějových zvratů - takhle zpětně mi přijde, jako by to dějově bylo několik knížek najednou. Jestli se někdy odhodlám k Travisově verzi nevím jistě. Ale oxymoron do čtenářské výzvy dobrý :-).

Eliza20
19.01.2019 2 z 5

Ta kniha by nemusela být tak špatná, kdyby byl Travis méně nepříčetný a Abby méně nesnesitelná. Takhle je to jen nikdy nekončící kolotoč scén ve stylu miluji tě, nenávidím tě. Já jsem nemusela posledních sto stran ani dočítat a stejně vím, jak to skončí.

Makaja
08.01.2019 2 z 5

Kniha je poměrně čtivá, ale po první třetině jsem se začala nudit, pro mě by mohla být poloviční a přesto by se do ní celý obsah pohodlně vešel. Přitom by stačilo vynechat stále dokola omýlané hovory a myšlenkové pochody a vešly by se tam i všechny ty vztahové veletoče. Být Travem, tak bych milou mírně labilní holubičku nechala bejt.... a bejt Abby, brala bych rychle nohy na ramena před majetnickým psychopatickým Travisem. Co mě ale vyloženě štvalo, bylo autorkou neustále používané "obrátila jsem oči v sloup", to se tam objevovalo nadměrně a bylo to jednak otravné a jednak to pro mě snižovalo čtivost, vždycky jsem se úplně otřásla, jak se to objevilo.Takže za ty oči ještě jedna hvězda dolů....

Kristh
01.01.2019 1 z 5

Kniha je zvláštním pokusem o romantiku, důvtip i napětí, zatímco se na scéně stále objevují únavné spory jako zaseknutá gramofonová deska. Dlouhé zbytečné úryvky by autorce usnadnily práci, stejně jako části, které měly tzv. vytvořit drama. Kolikrát jsem si povzdychla nad prozíravostí autorčiných záměrů a nad pasážemi, které dokáže napsat jen a pouze žena. Avšak objevily se i sporadické chvíle, kdy jsem se vybuchla smíchy nad hláškami, zanadávala nad absurditou chování hrdinů nebo jedinkrát zatajila dech. Pro mě kniha nebyla nijak zvláštní.

uminaa
31.12.2018 4 z 5

Nebolo to úplne super, ale nebolo to ani zlé. Rýchlo prečítané :)

Lofda
30.12.2018 4 z 5

Krásný obal, to musím hodnotit jako první ;-) Nevím co se mi dostalo za elektronickou verzi do ruky, ale tolik chyb a dokonce hrubých chyb?! Hnus velebnosti! Ale jinak jsem se docela bavila, i když nic nového originálního se mi vlastně nedostalo. Příběh měl spád, rozhodně se našly překvapivé momenty, i když jak moc reálné, kdo ví? Asi už nebudu mít důvod se ke knížce vrátit, ale něco dalšího od autorky si určitě ještě přečtu.

Karola050716
27.12.2018 4 z 5

Je to malinko natahované, ale jinak super. Celou dobu jsem se parádně bavila, občas hodně smála (taťka je z domu, začíná mejdan), bylo to romantické, někdy trochu přehnané, ale budiž. Abby mě ke konci trochu štvala, ale celkově parádní.

klara2025
29.11.2018 5 z 5

Názory se liší kus od kusu. Za mě jako šílenou romantičku milující i ve svých 30 letech pubertální love story, je kniha super. Lehce se čte. Přiznám se že některé pasáže byly zbytečné, ale i tak se mi příběh Travise a Abby líbil. Že je to někde už fantasy? Které z těchto knih nejsou na jednu stranu fantasy. Tyto příběhy se jen tak nikomu nedějí, to je jako bych si měla myslet že 50 odstínů by někdo mohl prožít. Ale o tom to asi je zasnít se. Ke knize se vracím ráda. Doporučuji

vivalamuff
29.10.2018 1 z 5

Krásná katastrofa byla vskutku katastrofa. Palec dolů.

Rozinka28
07.10.2018 4 z 5

Jedni chválili, druzí haněli. Ráda si dělám svůj názor, tak jsem knihu přečetla. Šlo to rychle, nic moc k přemýšlení. Kdyby děj skončil v polovině knihy, byla by to příjemná teenagerská romance. Druhá polovina je spíš fantasy a klidně bych si ji odpustila.
Travis je zde za superochránce, lamače srdcí a kostí, kterému se každá rána vyhne, ovšem s ochranitelskými a něžnými sklony. Abby je... prostě Abby. Čím více přelétala od jednoho kluka ke druhému, tím více mě štvala. Dostála tak perfektně své přezdívce Holubička (a úděsné zkratce Holu), ptáčkovi, který -dle jejích vlastních slov- vše jen posírá.

LenRan
22.08.2018 3 z 5

Upřímně řečeno "nevím"....v 19 letech zkušená karbanice a panna zároveň ? Její chování jsem dost často nepochopila a opravdu dá někdo jméno dítěti America ??? To jako fakt ?

Magdyla.8
28.07.2018 3 z 5

Zajímavý příběh dvou různých lidí. Místy to bylo trochu kýčovité a přeslazené, ale přesto oddechovka jak má být.

__Vev__
18.07.2018 1 z 5

Ušlo to. Holubů bylo teda v knize požehnaně, což mě teda neskutečně vytáčelo. Travis mně připadal jako psychopat s násilnickými a přehnaně ochranitelskými pudy. Možná byl pěknej, ale v hlavě to v pořádku neměl. Abby nekomentuji. Opravdu netuším, kdo se tam choval na svůj věk.
Knihu jsem měla, díky bohu, přečtenou rychle. Rozhodně bych se k ní nevrátila a pokračování mě rozhodně neláká.

Sarajana
18.07.2018 5 z 5

Pěkný příběh, dobře se čte.

AnickaGr
01.07.2018 3 z 5

Taková průměrná oddechovka, rozhodně jsem ale četla lepší a v knihovně ji mít nepotřebuji. Četla se dobře, ačkoli jednání a dialogy postav postrádali logiku. Za to jsem ubrala jednu hvězdičku. Další hvězdička dolů je za přehnaně žárlivého a ochranitelského Travise.

ves.lucie
16.06.2018 5 z 5

U teto knizky jsem si odpocinula. Rekla bych, ze hlavni hrdinove byli dobri magori a doplnovali se vzajemne v tech svych vystrelcich. :-)

Tanya007
08.06.2018 5 z 5