Ostrov tisíce pramenů

Ostrov tisíce pramenů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201427/mid_karibska-saga-ostrov-tisice-pramenu-L6T-201427.jpg 4 169 169

Karibská sága série

Poutavý příběh o lásce a nenávisti, důvěře a zradě a vzrušujícím osudu jenž se odehrává v exotickém prostředí Karibiku. Po smrti své první velké lásky uzavře Nora, dcera obchodníka, manželství z rozumu. Provdá se za ovdovělého pěstitele cukrové třtiny na Jamajce. Život v Karibiku ale není takový, jak si mladá žena vysnila. Zacházení majitele plantáže s otroky ji hluboce šokuje, rozhodne se proto změnit na farmě mnoho věcí k lepšímu. Překvapivě ji v tom podporuje nevlastní syn Doug, který přicestuje z Evropy. Jeho návrat rozvíří ale mnohé, zejména Nořiny city. Náhle však Nora v důsledku tragické události ztratí úplně všechno. Zbude jí jen holý život…... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Insel der tausend Quellen , 2011

Nuny
10.04.2017 4 z 5

Kniha mě velmi zaujala. Ačkoliv vůbec nečtu romány, (jak se na konci potvrdilo vím proč) tak mě zaujal děj z prostředí Jamajky a života otroků.

NikolP.
14.03.2017 5 z 5

Musím velmi pochválit jak příběh, tak prostředí ve kterém se děj odehrává. Kniha je velmi zajímavá, autorka mile potěšila, vřele doporučuji! :)

denib
14.02.2017 5 z 5

Je to jednoduchý, odpočinkový, romantický příběh, celkem předvídatelný, ale přesto zajímavý. Vysoké hodnocení u mě má ze dvou důvodů: 1) Sáhla jsem po knížce v době, kdy jsem si potřebovala odpočinout. A to skvěle splnila. Je napsaná velmi čtivě a lehce - než se člověk naděje, je o sto stránek dál :-) 2) Velmi zajímavé prostředí. O Jamajce v podstatě nic nevím a už vůbec ne o Jamajce v 18. st. Bavil mě popis přírody i života. A překvapilo mě, že v té době a na ostrově plantáží opravdu existovaly osady svobodných černochů. Musela jsem se hned mrknout na dějiny Jamajky :-) Celkově hezké nenáročné čtení.

Drahuš
17.11.2016 4 z 5

Příjemná kniha, napínavá, ale o něco slabší než série z Nového Zélandu. I tak doporučuji a jdu na druhý díl.

Babo
29.06.2016 4 z 5

Tak jak píše Kusma kniha nedosahuje kvality ságy Nového Zélandu ,ale čte se dobře. Nejzajímavější je popis života na plantážích ,samozřejmě představa bílého písku a tyrkysově modrého moře Karibiku To patří k blížícím se prázdninám. Přesto nevím jestli budu číst druhý díl.

kusma
27.04.2016 4 z 5

Slabší než série z Nového Zélandu, která mě úplně nadchla. Přesto se i tato kniha výborně četla. Styl autorky mi sedí a těším se na další díl

Kateřina93
27.02.2016 odpad!

Nááádherná kniha. :-)

zdehan
02.10.2015 5 z 5

Krásná kniha která se čte jedním dechem

rajen
14.09.2015 3 z 5

Kniha je velmi čtivě napsaná, opravdu vtáhne do děje a nepustí. Nicméně to bylo na mě příliš dlouhé a místama absurdní. Hlavní hrdinka žije v 18. století, kdy jsou mravy dost přísné, sama žije několik let naivní a nenaplněnou láskou a přitom se nepohoršuje nad tím, co se jí přihodí s Akwasim. Konec mi přišel takový stručný vzhledem k tomu, jak byl celý román rozvláčný. Velmi oceňuji snahu autorky co nejvíce vycházet z historických reálií, kterých se moc nedochovalo, takže pro to udělala opravdu maximum a obrázek otrokářství té doby je velmi věrohodný.

Acquenta
08.09.2015 5 z 5

5 hvězdiček je pro tuto knihu málo !! Je neskutečná. Úžasná. Noru jsem milovala od začátku příběhu, její chování by mělo jít všem ženám příkladem. Kniha byla typickým příkladem přísloví ,, za dobrotu na žebrotu " ....na příběh Nory dlooouho nezapomenu....utíkám pro druhý díl..

fruitbueno
08.09.2015 3 z 5

Reálie exotické země (příroda, život otroků, historie atd.) mě bavily a nadchly - podány čtivým způsobem a velice přirozeně. Ovšem lidský příběh mě i přes veskrze sympatickou hrdinku nudil, hlavně ony milostné pasáže, které byly napsány tak kýčovitě a trapně, že mi byla skoro až hanba.. Já ty "červené knihovny" prostě nemusím.

lenkavildomcova
31.08.2015 5 z 5

Krásná kniha, krásný popis Jamajky, díky kterému sním o tom, že se tam někdy podíváme. Moc pěkně napsáno. Těším se na další knihy autorky.

kika 13
02.08.2015 4 z 5

Velmi zajímavě psaný román.Napínavý až do samého konce.

Dousabel
20.07.2015 5 z 5

Sarah Larková to prostě umí! Nádhera, nádhera, stejně jako jsem si zamilovala slečnu Gwyn z novozélandské trilogie, stejnou měrou jsem si zamilovala Noru z této dilogie. Naprosto parádní čtení, ideální na tyto parné dny, nebo na dovolenou u moře:) Okamžitě se vrhám na druhý díl a přeji si, aby mi vydržel déle, než dva dny, i když tomu sama nevěřím :o)

danka13
06.07.2015 5 z 5

Paráda, okamžitě si koupím druhý díl.

Ivana11
15.06.2015 5 z 5

Autorka prostě umí vtáhnout do děje a nepustit vás, dokud knihu nedočtete. Výborné.

orinka3
13.05.2015 5 z 5

Od této spisovatelky jsem četla dvě knihy, které mě zaujaly hezkým stylem vyprávění, a ani tato mě nezklamala. Čte se výborně, nenudí, děj je pestrý a i když čtenáři tuší, co se asi bude dít dál, není to klišé. Dávám pět hvězdiček, knížka se bude líbit všem, kdo hledají oddech a romantiku.

avad
12.05.2015 4 z 5

Zajímavý příběh z exotického prostředí o lásce a nenávisti.O namáhavém pěstování cukrové třtiny a kruté zacházení s otroky. V polovině 18.století se nikdo nepozastavil nad tím, jak se krutě zacházelo s otroky a jak hanlivě se o černoších mluvilo. Osud otroků byl zcela v rukou bílého majitele a neexistoval prakticky žádný způsob jak mu zabránit v trestu ať byl sebekrutější.

Jamajka ságy Karibik

Sarah Lark (p)