Karel Kryl - komplet

Karel Kryl - komplet https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391713/bmid_karel-kryl-komplet-rEK-391713.jpg 5 8 1

Kompletní seznam písní Karla Kryla se zápisem: noty, akordy, akord. znaky, texty, výběr z básní Karla Kryla, výběr dobových fotografií s datem a místem pořízení. Kniha byla vydaná ve spolupráci s Marlene Kryl.

hannah2000
22.02.2019 5 z 5

Karel Kryl patří mezi zpěváky, kteří mě zaujali už v mládí. Tedy jeho písničky. Poslouchám desky, četla jsem knížky o jeho životě i jeho básně. Ale chyběla mi knížka s jeho kompletní hudební tvorbou, takže jsem neodolala. Knížka má pěkné zpracování, obsahuje kompletní, přehledně zpracované texty, noty i akordy, velikost je přiměřená tomu, aby se dala postavit na stojan na noty a dobře se podle ní "brnkalo" :-). Jenom to uvedení informace v anotaci, že obsahuje i "výběr z básní Karla Kryla, výběr dobových fotografií s datem a místem pořízení", je trochu zavádějící, protože jich tam je opravdu jen pár a knížku spíš jen oživují. Je to takový hezky udělaný zpěvník. Ale dovětek k názvu "vyměň kordy za akordy" přesně sedí na jeho tvorbu i na tuto knihu.

A přidám opis jedné z mála básní z knihy:

8. básnička na zrcadlo
Klárce Humhalové na otázku "Co je to víra?"

Když boží muka
rozpadlá