Karanténa

Karanténa https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467552/bmid_karantena-ljG-467552.jpg 2 4 2

Boris je bývalým kriminalistom a úspešným autorom detektívok. Cez Vianoce ho opustila priateľka, pretože chcela viac, no jemu vyhovujú nezáväzné vzťahy. A do toho svet zotročila korona. Strach z nákazy ho presvedčí zavrieť sa na dlhé týždne v domácej karanténe. Predstavuje si, že bude písať, cvičiť, recenzovať, no zrazu sa mu v ničom nedarí. Pri dvoch rukopisoch sa zasekol na trinástej kapitole, a tak sa oddáva spomienkam, alkoholu a vyhľadávaniu známostí na internete, aby mal niečo v zálohe, keď blázinec okolo korony skončí.... celý text

recenzienika657
13.11.2023 4 z 5

#karantena @mariablsakova @nasevojsko

Karanténa je jedným z tých príbehov, ktoré sú inšpirované skutočnosťou. Pamätáte sa ako ste sa cítili a čo ste si mysleli, keď bolo nakazených 60, 100 ľudí a počet stále stúpal? Ako ste sa zachovali? Kde ste boli?

Karanténa je o spisovateľovi detektívok a bývalom policajtovi, ktorý dostal už druhý blok na 13 kapitole a nevie čo ďalej. Prišla korona a on sa zatvoril dobrovoľne doma. Dostal nápad. Čo tak sa odkloniť od krimi a ísť inou cestou? Začal si krátiť čas rozhovormi na FB a telefonátmi a získaval informácie ako ľudia znášajú koronu a následnú karanténu. Veľa informácii som zachytila aj ja začiatkom celého tohto kolotoča a táto kniha mi to len pripomenula.

Pán autor mi prišiel nadradený a nie veľmi mi sadol. Jeho myšlienkové pochody niekedy urazili, ale naopak som sa aj zasmiala, že to vážne?

Pri rozhovoroch si nájde priateľov a uvedomí si vecí, ktoré na začiatku tohto projektu určite nečakal.

Ďakujem autorke, že som si mohla prečítať príbeh, o čase, ktorý zmenil nás všetkých.

4/5

#recenzianika #knihy #knihomolka #knihomoli #tipnaknihu #tipnaknihu #tipnaknihu #book #booklover #laskakuknihám #laskakukniham #mamacita #mamacita #books #bookstagram #spolupracasnikou #recenzienika

Jurajovamaka
27.08.2021 3 z 5

Pribeh muža, ktorý sa živil písanim detektívok píše o tom, ako ho aj nás všetkých ovplivnila pandémia covid 19 a s ňou súvisiaca karanténa. Pohodové čítanie.
O d p o r ú č a m :-)

Mária Blšáková