Karanténa

Karanténa https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444860/bmid_karantena-aQb-444860.jpeg 3 639 639

Thriller, který předpověděl celosvětovou pandemii. Londýn, epicentrum celosvětové pandemie, je kompletně izolovaný. V ulicích bují násilí a občanské nepokoje. Na dodržování zákazu vycházení dohlíží armáda. Před smrtícím virem, který si vyžádal tisíce obětí, není nikdo v bezpečí. Na staveništi, kde má vyrůst nouzová nemocnice, najdou dělníci tašku s kostmi zavražděného dítěte. Nemilosrdný vrah se volně pohybuje po městě, odhodlaný udělat cokoli, aby policii zabránil vypátrat, komu kosti patřily. Inspektor Jack MacNeil, který odpočítává poslední hodiny u sboru londýnské Metropolitní policie, musí až do poslední chvíle vést vyšetřování. Jeho kariéra je v troskách, manželství rozvrácené a virus zasáhne i jeho vlastní rodinu. Co ho zastaví dřív? Virus, nebo vrazi?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Host

Lockdown , 2020

Strnady095
15.09.2020 3 z 5

prostě May … asi by to fungovalo i bez karantény … i když někdy?

Martiiiik
14.09.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila, je moc hezky napsaná a chápu, proč nebyla vydána před patnácti lety, ale až nyní.. Je tam jistá paralela s dnešní situací, ale v knize je vše mnohem horší.. autor je výborný vypravěč a díky známému prostředí si to člověk všechno umí živě představit.. a k tomu cítí všechny emoce.. za mě pět hvězd zaslouženě :-)

kiki11
12.09.2020 4 z 5

Když jste doma v karanténě s nákazou koronaviru jako já, není příhodnější čtení než tato knížka. Autor popisuje situaci ve městě velice autenticky na to, že před tím tu nic takového nebylo a nikdo si vlastně neuměl představit (a ani to nikoho nenapadlo), že by k tomu mohlo dojít. Některá opatření jsou opravdu stejná jako ve skutečnosti, takže knize nelze upřít značnou realističnost. Kriminální zápletka byla fajn, hezky to do sebe zapadlo, jen to s Pinkiem bylo přehnané a jak ze sci-fi filmu.

orson
05.09.2020 4 z 5

Jsem rád, že jsem knihu nečetl, když u nás vypukla karanténa. Už takhle se mi trochu míchala realita a fikce z knihy. Kniha má spád, myšlenku, perfektní popisy dění v Londýně... ale taky pár míst, které nedávaly smysl a byly zbytečně přehnané (nebudu prozrazovat).

Vlaďkaa4
04.09.2020 4 z 5

To co se dříve zdálo nemožné, už tak nemožné není. Autor ma urcite lepsi romany. Nic méně kniha se čte svižně bohužel konec je trochu předvídatelný. Jedná hvězdičky dolů za chodiciho popaleneho člověka, který dal plni úkoly a reálně uvažuje. To mi přišlo moc.

kuruteku
01.09.2020 4 z 5

Ano, Pinkie je "nadčlověk"; ano, konec je skoro melodramaticky - "tak končí tato komedie, zlo prohrává a dobro žije", ale popis šíření a mutace viru zase není tak úplně mimo mísu. Stejně jako snaha učinit spravedlnosti za dost. Takže asi budu vylepšovat průměr, protože poslední čtvrtinu jsem chodil s knihou z místnosti do místnosti podle toho, co jsem dělal, resp. co jsem zvládl dělat při čtení. A ač nejsem paranoik, tak si říkám - odkud, proč a kdy to skončí v reálu.

pifffka
30.08.2020

Je spousta horších knih. Ale i spousta mnohem lepších, tak proč ztrácet čas.

Lumír23
29.08.2020 3 z 5

Dá se říct, že jsem také v tom hloučku nespokojenců, a také již chápu ono nízké hodnocení. Oproti jiným autorovým knihám, mi tato přijde ne jako zapomenutá, ale jako náčrtek k dodělání. Tak možná evo verze 2. Ale ne k vydání.

cornetka
29.08.2020 4 z 5

Určitě je dobře, že tahle kniha vyšla v koronavirovém období - dokážete se tak lépe vžít do celého příběhu, navíc některá opatření jsou stejná jako u nás. Jen doufám, že “naše” pandemie nedosáhne takových rozměrů. Knížka je čtivá, přesto mi v ní chybělo něco, kvůli čemu bych jí vychválila do nebes.

Messa
27.08.2020 3 z 5

No, mám z toho dost smíšené pocity. Ještě v polovině knížky jsem si říkal, že tomu dám plné hodnocení a nechápal jsem, jak to tady může být tak průměrně hodnoceno. Pak ovšem přišla již zmiňovaná nehoda, od které to nestálo za nic. Konec byl nereálný, přišel mi odfláknutý a uspěchaný. Je to škoda, protože zbytek knihy mě bavil strašně moc.

Fravra
24.08.2020 3 z 5

Detektivní příběh (a jeho řešení) je dosti nerealistický, ale čte se lehce (neobsahuje zdlouhavé popisy ani lyrické pasáže rozebírající duši vyšetřovatele) a věnuje se aktuálnímu tématu. A byť je karanténa Londýna popisována na situaci infekční nemoci s 80% smrtností, nikoliv 2% smrtností jako má aktuální Covid19, přesto je zajímavé přečíst si vizi karantény napsanou dlouho před celosvětovými karanténami roku 2020 a porovnat ji s realitou.

Dávám tedy 3 hvězdy za standarní detektivní příběh, minus jednu hvězdu za nerealističnost plus jednu hvězdu za stylovost.

sadlo
20.08.2020

Pane May, řekněte mi, kde berete ty nápady.Opět dobré počteníčko.

simona5r
19.08.2020 2 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Výkon narátora byl skvělý, ale celkově mě kniha hodně zklamala. Průhledný motiv, postavy, které mi vůbec nepřirostli k srdci a celkově dost povrchní. Ještě že jsem touto knihou s P.Mayem nezačínala, jinak bych si od něj už ani žádnou další nepřečetla.

111moni
19.08.2020 3 z 5

Začátek až vyrazil dech, a váhala jsem zda pokračovat, podobnost se skutečností? Bude hůř? No, a pak už tedy výdech a taková asi nakonec očekávatelná detektivní zápletka, i když tedy hlavní padouch , to už bylo opravdu trochu moc, tady se autor opravdu nechal unést :-) Co dalšího mě dost otravovalo byly popisy ulic kudy kam , odkud kam, přes kterou ulici, zatáčku, odbočku. Četlo se to dobře, ale tak nějak přitažené za pačesy až moc.

soupik2012
16.08.2020 3 z 5

První slovo, které mě po poslechu této audioknihy napadlo, bylo proč? Začátek více než nadějný. Aktuální situace k tomu nahrává a vše vypadá reálně, uvěřitelně. Ale potom se děj přesune až k havárii na mostě a od té chvíle se z knihy stane parodie na vše dobré co se v krimi žánru kdy odehrálo. Kdybych teď měla vyjmenovat všechny nelogické a nepochopitelné kroky, byla by to patrně má nejdelší recenze na knihu. A to není mým záměrem. Spokojím se s konstatováním, že jsem měla pocit, jako by poslední čtvrtinu knihy napsal úplně jiný autor. Audiokniha je zpracována dobře. Je výtečně ozvučená a pan Daniel Bambas jí přečetl opravdu s velkou chutí. Asi měl za četbu slíbený slušný honorář. :-)

kolci
15.08.2020 3 z 5

Je to přehledné, dobře napsané, dobře se to čte, ale víceméně se shodnu s ostatními komentujícími. To, co se se stalo po nehodě zhruba ve 3/4 příběhu je totální nesmysl. A klišé známé z filmů, kdy hlavní padouch na konci hlavnímu dobrákovi vysype všechny podrobnosti, i když k tomu nemá žádný důvod, taky nechybí.
Kdyby se to celé neslo v duchu prvních 3/4, je to perfektní. Ale poslední čtvrtina to hodně sráží.

Heyhey
14.08.2020 4 z 5

Nechce se věřit, že ten reálný popis města v karanténě byl napsán před patnácti lety.

sharik
10.08.2020 2 z 5

"Postapokalyptický" svět izolovaného Londýna vinou světové pandemie je vykreslen výborně. Bohužel sama krimi zápletka není ničím zajímavá a autor klouže do strašných klišé (policajt těsně před důchodem, který nemá co ztratit; nehoda, při níž se nic nestane opilému řidiči, ale všichni zodpovědní ve druhém autě zemřou, nebo trpí; na matku fixovaný vrah; zlá korporace, atd., atd.). Ale na druhou stranu, May a filmová klišé, to jde bohužel dohromady a pokud vám to nevadí a jste na to u autora zvyklí, není důvod kvůli tomu knihu nečíst...

raty
10.08.2020 4 z 5

Díky negativním komentářům jsem od knihy nic moc nečekala a mohla jsem si tedy užít příjemné překvapení. Peter May je za mě skvělý vypravěč. Doporučuji přečíst předmluvu od autora. Díky ní jsem pochopila i ty akční "americké" konce autorových knih.

iška
09.08.2020 3 z 5

Za mě to není zrovna vrchol autorovy tvorby, ale špatně se to nečetlo. Jsou tam momenty trochu přes čáru, ale základní myšlenka, na to, že je to napsané před patnácti lety, vůbec není špatná.