Karanténa

Karanténa
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444860/bmid_karantena-aQb-444860.jpeg 3 639 639

Thriller, který předpověděl celosvětovou pandemii. Londýn, epicentrum celosvětové pandemie, je kompletně izolovaný. V ulicích bují násilí a občanské nepokoje. Na dodržování zákazu vycházení dohlíží armáda. Před smrtícím virem, který si vyžádal tisíce obětí, není nikdo v bezpečí. Na staveništi, kde má vyrůst nouzová nemocnice, najdou dělníci tašku s kostmi zavražděného dítěte. Nemilosrdný vrah se volně pohybuje po městě, odhodlaný udělat cokoli, aby policii zabránil vypátrat, komu kosti patřily. Inspektor Jack MacNeil, který odpočítává poslední hodiny u sboru londýnské Metropolitní policie, musí až do poslední chvíle vést vyšetřování. Jeho kariéra je v troskách, manželství rozvrácené a virus zasáhne i jeho vlastní rodinu. Co ho zastaví dřív? Virus, nebo vrazi?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Host

Lockdown , 2020

Alma-Nacida
28.10.2020 2 z 5

No... Tak nevím, myslím si, že u thrilleru se mám bát, ale nemělo by se mi chtít zvracet. Což se mi teda chtělo.
Poslouchala jsem jako audioknihu a přednes D. Bambase mi šel hlavně v ženských postavách docela na nervy.
MOŽNÝ SPOILER!
Nebudu zpochybňovat možnost pohybu a vůbec života popálených osob, ale od té doby, co tam takhle jeden z hlavních záporáků kráčel jako walking dead, jsem se nebála, protože mi to přišlo jako úplná hovadina. Autor promine. A ten přerod na posledních řádcích... Sákryš. A ten konec dobrý, PČÍK, alles ....gute? Nebo radši néé? ;) Muhehe!

š.m.i.k
28.10.2020 4 z 5

Perfektně do detailu promyšlená linka příběhu mě dostala. Všechny drobné detaily. Zajímavé je sledovat, jak si autor poradil s tématem pandemie, i když jí "naplánoval" katastrofičtější scénář a smrtnost jako v případě moru. Vše mě bavilo cca do 3/4, pak už mi konec seděl čím dál méně. Na můj vkus už bylo mrtvol (těch akčních) až moc a konec mohl být propracovanější. Asi si potrpím na delší konce ;)

NADEI
25.10.2020 5 z 5

V této nešťastné době je čtení téhle knihy pro silné jedince, aspoň na mě tak působila.

Dajine
24.10.2020 5 z 5

Trochu děsivé toto téma v tuto dobu. Konec trochu absurdní, ale přiměřeně.

Mishi
22.10.2020 3 z 5

Detektivka odehrávající se v smrtící chřipkou sužovaném Londýně. Rozhodně je zajímavé porovnat to, co autor napsal už před 15 lety, s tím, co se děje teď.
Příběh je rozhodně čtivý a ubíhá, ale v poslední čtvrtině už to začalo být přitažené za vlasy. A konec je hodně useknutý, i když, jak už tady bylo zmíněno, poslední věta udělá parádní tečku.

Ronnie68
21.10.2020 4 z 5

Rozhodně zajímavá kniha, která opravdu sedí jak na dnešní dobu ... jsme moc ráda, že jsem se jí dočkala a také si ji mohla přečíst ... :)

LenkaPet
19.10.2020 4 z 5

V této době určitě zajímavá kniha, i když se v knize, nemoci jako takové moc nevěnuje, zápletka je určitě zajímavá a i hodně k zamyšlení a spousta dalších otázek k dnešní době plné strachu.

FejKýý
17.10.2020 4 z 5

Nebudu lhát, kniha se četla dobře, příběh byl parádní ale! Za mě všechno zkazil konec, čekala jsem něco většího a hlavně že to bude delší a ne že se to tak rychle utne. Jinak poslední věta mě ale dostala. Je to více detektivka než thriller. Samozřejmě to pozadí je tam takové temné.

slamenka
15.10.2020 3 z 5

Ano číst tuto knihu v téhle době je zvláštní. Detektivka mi přišla ale taková průměrná. Já nemám ráda detektivy, kteří zvládnou vyřešit vraždu za jednu noc. A chvílema mi to přišlo docela přitažené za vlasy, ted myslím tu detektivní linku. Samotný lockdown je popsaný celkem reálně. Za mě ale obrovské plus za motiv vraždy, protože ten je až děsivý, v téhle situaci. A teda postavy tu padali snad víc jak ve Hře o trůny, a to ne na ptačí chřipku!

mimi55
10.10.2020 4 z 5

Detektivní příběh na pozadí epidemie. Trochu zvláštní čtení v dnešní situaci.

Stauff
08.10.2020 3 z 5

Svižná detektivka. Epidemie tvoří jen kulisy příběhu, ale to nic neubírá na bezútěšnosti příběhu, který se četl dobře, ale ne s radostí. Nejhorší na tom všem asi je, že jsem neviděl skoro žádnou naději do budoucna. A když už jsem nějaký konec (po konci knihy) vytušil, fakt nebyl moc optimistický. Ale je nutno říct, že v jiné, nekovidové době, by knížka měla asi menší úspěch a mě by minula zcela určitě.

Damato
30.09.2020 2 z 5

Jako každý normální člověk, který v současné době projde kolem tohoto titulu, zastaví se a nakoukne. Já nejsem vyjímka. Zastavila jsem se a až doma koukla na hodnocení tady na DK. I přesto jsem začala číst. A tak teď mám rozporuplné pocity. Detektivka není můj šálek kávy, ale číst se to dalo. Možná jsem čekala víc- Já vám teda řeknu, co jsem čekala. Pozitivní zakončení celé karantény. A to se nekonalo. Podle mě dost depresivní a kdo tuhle dobu přežíváte na antidepresivech, tak se knize vyhněte. Já si po přečtení hned po antidepresivech sáhla. De facto ( podle skutečnosti)- čekala jsem víc.... de jure ( podle práva) - není to špatně napsané, ale číst to s chutí čtenáře, který se na čtení těší - to se fakt nedá ( alespoň pro osoby s menší psychickou odolností- a to jsem já).

astra3
28.09.2020 5 z 5

Tak to bylo dost dobré. Nedoporučuji číst lidem, co věří příliš různým konspiračním teoriím. Zvlášť při současné pandémii.

DriftBooks
27.09.2020 2 z 5

Májovky jsem měl a mám rád. Především ty od Karla. Ty byly vždy kontinuálně skvělé. Když je vám dvanáct – třináct let a toužíte po dobrodružství. Ty novodobé – od Petera – jsou… inu… každá ves jiná pes. Některé naprosto výtečné, některé se nedají číst. Mám neodbytný pocit, že za jménem Peter May stojí studio ghost wrighterů, které chrlí různé tituly na různá témata. Však ono se něco prodá, něco se chytí, něco méně. Teď přišla pandemie, tak honem rychle něco vydáme na aktuální téma – sakra, tak někdo něco rychle napište – něco o chřipce, něco o karanténě, něco děsivého… A uděláme z toho mediálně oblíbenou věšteckou záhadu. Podívejte: já (on) to věděl už dávno – křičí autor (potažmo nakladatel), že to přijde… Já (on) to měl v šuplíku a nikdo to nechtěl vydat (nóó – naše nakladatelství samozřejmě chtělo, ale ještě jsme radili, aby na textu trochu zapracoval, že…) a voilá: tady to je. Ve správnou chvíli na správném místě.

Samotný děj… no dá se to přečíst. Zápletka je tak nějak předvídatelná. Záporáka a jeho motiv odhalíte téměř na začátku a pak už si to jen potvrzujete. Kovidní dystopická vize Londýna je vcelku zajímavá a uvěřitelná. V jiné době naprosto tuctová a přehlédnutelná kniha. Dnes se z ní asi – díky dobrému marketingu – stane dobře prodejný kus. Inu – takový je prostě byznys…

elcapitano
27.09.2020 4 z 5

Pěkná detektivka na aktuální téma z kterého mrazí. Jedna hvězda dolů za zbytečně "divoký" konec.

katasokolov
27.09.2020 4 z 5

Rozhodně aktuální téma, co říkáte ? Četla jsem dost negativní recenze, se kterými se tedy neztotožňuji.... dostala jsem od knihy přesně to, co jsem čekala a mnohdy jsem měla i husinu‼️ Co všechno jsou lidé schopní udělat pro peníze je opravdu k zamyšlení .... kniha je detektivkou na pozadí pandemie, která naprosto ochromila Londýn a uzavřela tak miliony lidí v karanténě velkoměsta! Kdo způsobil pandemii a kdo zabil nevinné čínské děvčátko a proč ?! Kniha rozhodně stojí za přečtení! A btw ten zvláštní pocit, když se lidé bojí víc toho, že na ně dýchnete bez roušky, než že na ně vytáhnete zbraň je opravdu opravdu velmi zvláštní :) A priority lidí za takovéhle situace jsou někdy možná úsměvné - nejprve byly vyrabované sexshopy a kina jakože WTF :D

alnahu
26.09.2020 4 z 5

Když autor psal tuto nadčasovou knihu,určitě netušil,jak bude toto téma aktuální.O to děsivější je ,že předpověď o celosvětové pandemii se vyplnila.Detektivní příběh se odehrává v Londýně,který je zasažen mutující ptačí chřipkou.Město je uvaleno do tvrdé karantény .V této těžké době detektiv Jack McNeil pátrá po vrahu malé holčičky .I pro něj je toto vyšetřování nelehké , jeho syn je infikován chřipkou a je velmi vážném stavu a neví se zda přežije.Konec mi také připadal přehnaný .
V této době bylo pro mě čtení příliš reálné .

anezka1473
25.09.2020 4 z 5

Karanténa určitě není mezi nejlepšími knihami, které Peter May napsal, ale určitě to není špatné čtení. Styl psaní pana Maye je skvělý a Karanténa se četla dobře. Bohužel konec je dost přitažený za vlasy, škoda toho. Věřím, že by jinak hodnocení bylo mnohem vyšší

Kaja1
25.09.2020 4 z 5

Mám knihy Petera Maye velmi ráda, četlo se to dobře, až ten konec, to už bylo science fiction,
a tento žánr nemusím.....

vladka321
19.09.2020 4 z 5

Kniha se mi v dnešní době koronavirové četla dobře. Vydání bylo načasované výborně. Před patnácti lety by mi to nepřišlo patrně vůbec reálné.

Jen ten konec se vymknul kontrole. A tím pádem ubírám jednu hvězdičku :-)