Kapka jedu

Kapka jedu https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502978/bmid_kapka-jedu-U3Z-502978.jpg 4 52 52

Nechci vám mazat med kolem huby, takže to řeknu na rovinu – život může být tak lehkej, jak si ho sami uděláte. A tak těžkej, jak si zasloužíte. Nikdo vám nikdy neřekne, jaká cesta je ta správná, jakou odbočkou se vydat. Musíte si na to přijít sami a po cestě párkrát zabloudit, než najdete to prťavý světýlko na konci, kterýmu někdo říká vysvobození, někdo jinej happyend a já mu říkám paprsek slunce mezi záclonama během ranní kocoviny. Nikdo o něj nestojí, ale každej ví, že přijde… Mně přišla do kanceláře dáma v červeným. I přes sladkej sexy úsměv její oči volaly o pomoc. Co jsem udělal? Koukal jsem přes kameru, jak si dělá kafe, a přemýšlel o tom, proč zrovna tahle ženská zkouší vyhledat detektiva. Možná bych jí pomohl. Možná i jo, ale moc času na rozmyšlenou jsem nedostal. Pak mě okolnosti tak moc semlely, že ani medovej Jack nepomáhal. A někde tam venku je někdo, kdo touží po mojí hlavě…... celý text

maerlyn
21.12.2022 5 z 5

Maxmilián Lingr je prostě klasa! Sice je to asi málo pravděpodobné, ale rád bych se s tím chlápkem setkal znovu. Takže, autore, co vy na to?

Jane2016
11.12.2022 5 z 5

Včera jsem byla zhruba v půlce knihy a myslela jsem, že ji budu ještě tak den, dva číst. Ale jelikož teď čtete tuto recenzi, přečetla jsem ji ještě včera! Autor dokáže takovým způsobem člověka do děje vtáhnout, že jsem se zapomněla a četla skoro do půlnoci.

Velmi sympatické a zároveň osvěžující bylo, že postavy v příběhu nešly pro sprosté slovo daleko! Chvilku jsem si na to tedy zvykala, protože na to v knížkách nejsem zvyklá, ale potom jsem si každé slovo užívala. A potutelně se smála! Myslím, že pokud si knížku taky přečtete, budete na tom úplně stejně.

To, jak byl jed podán jsem samozřejmě neuhodla, ale bylo to vážně překvapivé. Miluju podobné závěry. A na tento originální určitě nikdy nezapomenu.

Nezbývá mi, než Vám tuto skvělou detektivku doporučit všema deseti, protože se jedná o opravdu skvělé, napínavé a svižné čtení, které milovníci krimi a detektivek určitě ocení.

JanMas
11.12.2022 5 z 5

Kapka jedu... nu, co napsat? Budu stručný, jako kapitoly v knize. Mám rád drsné detektivky s drsným /i když bývalým/poldou a drsňáckým sexy příběhem. Od pana Mazáče jsem četl asi vše a přesto, že v této knize odbočil ze svého tradičního stylu, nemyslím, že je to na škodu. Naopak mě styl a spád děje bavil. Ano, je to celé takový poctivý odkaz na autorovu oblíbenou americkou školu a tady si to evidentně užívá. Nejprve jsem si musel trochu zvykat ale brzy mě Max stáhnul do svého světa. Prostě tenhle až komiksový styl mám rád. Vlastně k tomu svádí i moc povedený přebal. Když o tom tak přemýšlím, tak je tahle kniha vlastně logickým krokem v autorově tvorbě. Abych nebyl moc obecný. Co mě zaujalo nejvíce? Dialogy, drsné hlášky a právě to až komiksové vykreslení postav. Finále a propletení bylo také překvapivé a tak za sebe napíšu jen jedno. SPOKOJENOST! Doufejme, že se kniha dostane ke všem hladovým čtenářům a oživí stereotyp knižních regálů. PS: klidně bych si dal do budoucna nějakého toho Maxe v dalším příběhu.

nela3812
06.12.2022 5 z 5

Antonín Mazáč je, dle mého skromného názoru, králem české detektivky. Nejenže jsou jeho příběhy promyšlené, ale také jsou nabité akcí, necenzurované, plné sarkasmu a krutě upřímné. A tento příběh není výjimkou. Opět nemůžu jinak, než říct, že jsem nadšená z celého zpracování.

Příběh mě hned od samého začátku pohltil a donutil mě pátrat s hlavních hrdinou po pachateli a také po způsobu podání jedu. Moje detektivní kariéra nabrala slibné začátky, když se mi podařilo odhalit podání jedu, ale pachatele nikoliv. Až do konce mi tedy zůstala pořádná dávka napětí a překvapení při samotném vyvrcholení. Osobně jsem měla tipy na všechny ostatní a tento výsledek jsem nečekala. Z autorovy strany to vnímám jako geniální zmatení čtenáře.

Kromě geniální o zápletky se příběh pyšní charismatickým hlavním hrdinou Maxem, který si pro ostré slovo nejde daleko, ale i přesto stále zůstává gentlemanem. Prostě sympaťák na první pohled. Max je také odpůrcem zbraní a detektivka je tak o obohacena o nakládačky a akci plnou prvkůz bojových sportů. Prostě klasické rvačky, ale na vyšší úrovni! Příjemná změna od obvyklých stříleček.

Jsem velmi mile potěšena čtenářským zážitkem a těším se, co si pro nás autor připraví příště!

PS: a ta obálka? Ta tomu sedne jak prdel na hrnec. V jednoduchosti je krása.

nada3314
28.11.2022 5 z 5

Jeho revírem je Česko. Jeho tempo je vražedné. Jeho protivníci jsou překupníci kradených aut, vrahové a vyděrači. Muž z České lupy píše ve dne v noci :-). Není moc českých autorů, od kterých si přečtu knihu, hned když vyjde. Antonín Mazáč mě ještě nikdy nezklamal, jeho tvorbu čtu s chutí a nadšením. A ani tentokrát jsem se nespletla, další čtenářský zážitek na mě čekal v Kapce jedu.

Mám ráda detektivky, vůbec mi nevadí pomalé tempo a podrobnější vysvětlování. Ale Tonda Mazáč to zkrátka umí, vždy mě příběh chytne na první stránce a pustí až na konci. Nechápu, jak to dělá, ale je to tak! Nemusím čekat 50 stran, než se děj rozjede, tady to jede na plné obrátky hned od začátku.

Kniha je útlá, ale zaručuji, že je plná akce a bude bavit široké spektrum čtenářů. Jak už je u Tondy zvykem, především pánové si přijdou na své. Vždy tam něco málo lechtivého propašuje :-). Hlavní hrdina Max je velký sympaťák v minulosti pracoval jako policista, ale toto povolání musel z jistých důvodů pověsit na hřebík. Ale aby nevyšel ze cviku, stal se soukromým detektivem. Není na to sám, má další dva spolupracovníky, kteří mu s případy pomáhají. Opravdu skvělá záležitost! Děkuji a už se moc těším na další případy a je to jedno jestli od Maxe či Alexe Krause. :-)

Kizuizi
21.11.2022 4 z 5

Kapka jedu je pořádná jízda! Svižné, akční, napínavé čtení, kde na čtenáře čekají sympatické postavy, ale také přiměřená dávka humoru. Autor se odvázal a nebál se použít i ostřejších slovíček, která zde naprosto trefně sedí (jak p...oklice na hrnec). A co se celkové délky příběhu týká, je vážně tak akorát.

Perfektně sladěná je i obálka, která dává tušit příběh laděný do žánru gangsterky. A pokud se bojíte, že to bude samé „pif paf“, a říkáte si, že proto to číst nebudete, tak tento argument můžete zapomenout. Max totiž nemá rád střelné zbraně, a já jsem mu za to vděčna, protože jsem si tak užila pár pěkných „nakládaček“.

Antonín Mazáč
česká, 1979