Krev prvorozených

Krev prvorozených
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235399/mid_krev-prvorozenych-235399.jpg 4 797 797

Po obrovském úspěchu knihy Mrtvý na Pekelném vrchu přichází druhý případ kapitána Steina a notáře Barbariče ze série historických detektivek. A opět má ty nejlepší předpoklady stát se bestsellerem roku. Zločin se rozmáhá jako nikdy předtím, ulice ovládají tlupy cizích hrdlořezů, náboženské konflikty se stupňují, z politiky se stala nepřehledná změť intrik každého proti každému. Městem se však šíří ještě jedna nová hrůza: tajemný únosce vraždí prvorozené děti významných hodnostářů. Mystické znaky na tělech obětí vedou Steina a Barbariče k okultistům v židovské čtvrti. Zdá se však, že pozadí rituálních vražd je mnohem složitější. Půjde opravdu o rozsáhlé spiknutí, které sahá až ke členům panovnického dvora?... celý text

Detektivky, krimi Literatura slovenská Historické romány
Vydáno: ekniha , Argo

Krv prvorodených , 2014

Taji
25.07.2015 5 z 5

Tak toto se mi líbilo víc než první díl a začetla jsem se hned. Ale věřím, že po druhém čtení prvního dílu budu nadšená úplně stejně.

Pejsek007
10.07.2015 4 z 5

Pěkně čtivé, odsýpající a místy i hodně vtipné. Úplně mě odboural popis gastronomické úrovně v Jedové chýši a poznámka notáře k rozseklému břichu protivníka: "Přísahal bych, že jsem ucítil česnek.". Navíc jsem ocenil přítomnost mapy staré Prahy, na které jsem si zhruba přiřazoval jednotlivá místa konání děje do současnosti. Nemám tedy určitě důvod netěšit se na další pokračování této série.

elizabeth_ba
15.06.2015 3 z 5

Pro mě ještě horší utrpení než první díl. Sympatizovat s někým je opět absolutně nemožné, rudolfinskou Prahu v tom necítím, o morálním poučení se taky nedá mluvit, Je to ale napínavé a přečtené jsem to měla rychle. Že je vše jinak, bylo jasné asi od poloviny knihy a že se spravedlnost má nechat v rukou zákona, mi spíše sedí do knih o soudci Ti než sem, kde o kvalitách (ať už morálních nebo profesních různých typů strážců zákona) lze s úspěchem pochybovat.
PS: A ne, fakt to není středověk...

Klarinecka
23.05.2015 5 z 5

Tohle jsem si okamžitě sehnala po přečtení díla Mrtvý na Pekelném vrchu. Paráda. Úplně na mě dýchnul středověk. :D Sháním 3. knihu o této středověké CSI :D

cori
30.04.2015 4 z 5

Tento díl z rudolfinské Prahy se mi líbil víc. Tým vyšetřovatelů pracuje opravdu rychle, do Prahy přijeli ve čtvrtek odpoledne a vrahy odhalili již v sobotu večer. Rozuzlení případu jsem tušila již od desáté kapitoly. Škoda jen, že se v příběhu přímo neobjevil samotný Rudolf. Za milý bonus považuji mapu Prahy na předsádce knihy. Na Jaroše prasklo, že je na sado maso. Už se těším na další díl a doufám, že Stein prozradí něco ze svého soukromí.

Ranuncul
26.04.2015 3 z 5

Libilo se mi asi míň než první díl,moc mě nechytlo prostředí Prahy.Předchozí díl převážně v horách byl lepší.Ale i tak se těším na další díly a knihy tohoto autora.

Pet007
08.04.2015 3 z 5

Člověk by se neměl nechat ovlivnit hodnocením knihy, které je v tomto případě výborné. Jeho očekávání jsou potom téměř nesplnitelná. Taky byla asi chyba začít číst až druhý díl série. Prostě jsem sáhla po tom, co bylo k dispozici v knihovně. Mám ráda historické detektivky, proto jsem se s radostí seznámila s pro mne neznámým autorem. Příběh byl dobrý, ale opravdu jsem byla zpočátku trochu zklamaná. Po pár stránkách už se děj rozvinul a vše bylo v pořádku. Už se těším na další knihy od slovenského Vondrušky:)

Reat
20.03.2015 5 z 5

Tady prostě není o čem....tohle je úžasné čtivo. Postavy stejně zábavné jako v Mrtvý na Pekelném vrchu, děj svižný,napínavý, dobové reálie velmi vzrušující. Tvorba Pana Spisovatele Červenáka mě tak trošku míjela, ale po přečtení těchto dvou veleděl se ihned zařadil mezi mnou milované a uctívané autory..... Už aby byl na světě další díl....Ode mě jasných a neoddiskutovatelných pět hvězdiček!!!!

Modrina
14.03.2015 5 z 5

Zajímavé, svižné, nepředvídatelné, dokonce se stopami bezděčného humoru - doufám, že pan Červenák píše a píše. :)

Torgal
14.03.2015 4 z 5

Stein a Barbarič sa presunuli z štiavnických hôr do atraktívneho prostredia stovežatej Prahy, priamo medzi intrigy blízke dvoru Rudolfa II. Námet o vraždách prvorodených potomkoch výrazných katolíckych rodín je vďačnejší ako zápletka prvej knihy s touto dvojicou a aj pátranie v prostredí veľkomesta pridáva na pútavosti knihy. Pribudlo humoru ("Toho naposledy umývala pôrodná baba."; "Tamtie zmaľované ženštiny boli zorané viackrát ako podunajské roviny.") a tempo rozprávania si zachovalo dravosť svojho predchodcu. Navyše finálne rozuzlenie je rovnakou mierou prekvapujúce, ako rozumne zdôvodnené. Skrátka - po všetkých stránkach lepšie pokračovanie a vynikajúca voľba pre každého, kto by rád okúsil historickú detektívku. 8/10

klokan.1905
28.02.2015 5 z 5

Skvělé pokračování příběhu kapitána Steina, notáře Barbariče a kaprála Jaroše... Příběh nás zavedl do rudolfinské Prahy, kde dochází k vraždám prvorozených dětí... Další famózní představení pana spisovatele Juraje Červenáka... Těším se na další díl... Za mě jasných pět hvězdiček ;-)

technik1965
22.02.2015 4 z 5

Mám rád tohto spisovateľa.

Taklamakan
08.02.2015 4 z 5

Červenák dokazuje, že žánr historické detektivky umí čím dál líp. Druhý díl dobrodružství Barbariče, Steina & Jaroše je ještě o chlup lepší než banskoštiavnický úvod nové ságy. Spisovatel rudolfinskou éru nijak nepřikrášluje, naopak se snaží o špinavý obraz té doby a dokazuje, že lidé - s jejich touhami, intrikami a slabostmi jsou stále stejní. Pro příznivce soubojů nechybí nějaký ten šerm, hlavně ale děj táhne spletitá detektivní linka a také postupně odhalovaná záhada v osobním životě jednoho z hrdinů. Kniha bohužel trochu ztrácí na tempu těsně před vrcholem. Finále je ale řemeslně opět dobře zvládnuté.

blondajk
14.01.2015 5 z 5

Skvělé svižné čtivo, sfouknuto ani ne za týden. Těším se na další díly :)

šošana-lilie
08.01.2015

Mám přečtený první díl,tak doufám.že se k této části dostanu.;)

dusan122
06.01.2015 5 z 5

Opět skvělá četba.Tajemná Praha a zločiny v ní.

Bartass
03.01.2015 5 z 5

Četl jsem nedočkavě po prvním díle a opět jsem nebyl zklamán (v období Vánoc jsem přečetl první díl, ihned objednal druhý a okamžitě přečetl). Velmi poutavé čtení od mého oblíbeného autora, nemůžu se dočkat dalšího pokračování. Drobné výtky by se našly ale příběh má skvělý spád, postavy jsou dobře propracované a od čtení se nemůžu utrhnout (až v pozdních nočních hodinách). Moje hodnocení 9/10.

OldaB
02.01.2015 5 z 5

Ve druhém díle autor pokračuje v atributech, které nastínil již dříve. Postavy výborné, také kvitují zasazení děje do rudolfínské Prahy. I závěr mě celkem příjemně překvapil. Už se těším na další díl.

SONP
27.12.2014 5 z 5

Výtečné a velmi atmosférické. Z knihy doslova odkapává na dlažbu rudolfinské prahy krev promísená se špínou a dalšími nepěknými věcmi, vyplavenými Vltavou. A nad tím všim se vznáší zápach odpudivého jídla z Jedové Chýše /kterou jsem do té doby znal jen z "Panoptika"/, zatímco kdesi za dveřmi paláců si katolická šlechta cpe břich tetřevem na rozinkách. 100%!

1972Sixo
22.12.2014 5 z 5

Napriek tomu, že som dal 5 hviezdičiek, vadí mi tam tá rýchla čítavosť, potom sa mi to zdá také krátke a rýchle. To fakt musia byť tie thrillery také krátke? Juro, rýchle píš tie "Panny Prešporsku", či ako sa to bude volať.