Kapesní atlas hub

Kapesní atlas hub https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279422/mid_kapesni-atlas-hub-TGy-279422.png 5 54 54

Kniha, jako pomůcka pro snadnější poznávání nejběžnějších hub jedlých a jedovatých, které mají význam především pro praktické účely.

Calinda
21.04.2023 4 z 5

Knihu si pamatuji z dětství, tehdy se hodila a líbila se mi.

boxas
01.02.2022 5 z 5

Od jara do podzimu asi moje nejčtenější knížka. Věřím tomuto atlasu mnohem víc, než nějakým fotkám na internetu nebo než jiným zdrojům.
Je přesný, skvěle zpracovaný, praktický, každou houbu ukáže v různých fázích vývoje a z různých stran. Po těch letech, co ho mám, jsem nenarazila nikdy na lepší atlas hub!
Mohl by znovu vyjít v nějaké reedici. Aspoň bych konečně odložila ten svůj ohmataný výtisk z roku 1968, ve kterém je to samá záložka a samá poznámka.

Hanka_Bohmova
02.12.2021

Kapesní atlas hub je moc pěkná kniha, moje děti si jako čtení před spaním vyžádaly odstavečky o praktickém využití a otravách. Jazyk popisů je barvitý, a to doslova, přičemž barvou roku bych vyhlásila "světle nažloutle bledě růžově lososovou" :o)

evineckY
16.07.2021 4 z 5

Jako vášnivý houbař samozřejmě mám tuto knihu, ale moc jsem se jí neřídila, akorát popisy jsou přesné, obrázky už horší

Jordanka9
16.05.2021 5 z 5

Časem prověřený kapesní atlas hub, dodnes i v době netu hojně využívaný. Zárukou kvality je bezesporu tandém - mykolog a botanik Albert Pilát a ilustrátor Otto Ušáķ. Poklad v mé knihovničce - nedám z ruky.
Houby dle vyobrazení a popisu pozná i naprostý laik. U fotografických atlasů tomu tak nemusí být..

ArwenAragorn
05.02.2021 5 z 5

85%

Výborný atlas, používám ho při sběru hub. Ještě jsme se neotrávili :-)

vladka321
02.09.2020 5 z 5

Úžasný atlas hub, který znám od malinka a stále, stále v něm listuji a je mi rádcem při sběru hub, které mám tak ráda. Je to atlas vlastně mého tatínka a pro mě je tím pádem i velkým pokladem.

MOu598
06.06.2020 5 z 5

Hezké, do kapsy. Knížka mne provází od dětství. Jít na houby miluji.

mol378
19.02.2020 5 z 5

I přestože vyšlo mnoho atlasů, na internetu lze najít vše - tento atlas je již léta moje nezbytná příručka. Zjistila jsem už dávno, že podle kreseb daleko lépe poznám druh, o který chci nově rozšířit sortiment mně známých hub, než podle fotek na internetu. A když není po ruce můj atlas nejspolehlivější - kamarád V., který najde vždy, i v lednu, a upravuje k jídlu houby vyloženě děsivého zjevu a nic nám po nich není (možná všeho do času, ale kdo se bojí, vyměšuje v síni) - pak jedině Pilát - Ušák. Letos na podzim byl v permanenci denně a houbařská sezóna se mi hezky protáhla. A jsem tady. Doporučuju.

Radka1911
27.08.2019 5 z 5

Již letitý atlas hub, ale do dneška používaný.

Hani77
20.01.2019 5 z 5

Jako dítě jsem měla teoreticky nastudované všechny houby z tohoto atlasu, protože jsem s babičkou byla v sezóně na houbách 2-3x týdně. Ale sbíraly jsme stejně jen hřiby a lišky ☺.

jarki
19.08.2016 3 z 5

Jednoduchý, velmi vtipný a ještě nyní ho požívám.

Felsenberg
16.09.2014 4 z 5

Velmi pěkný kapesní atlas jako dělaný do kapsy do lesa, až vyrazíte na houby. I když mě by se hodilo o trochu menší vydání.
Ale třeba mám jen malé kapsy :-) Krásné ilustrace, popis vzhledu houby, výskyt a praktické využití. Co víc si přát. Takže houbaři - pozor na muchomůrku hlízovitou!

HTO
24.06.2012 5 z 5

V celé řadě kapesních atlasů nevyšla špatná knížka, takže i tato je samozřejmě velmi dobrá. Informativní a se skvělými ilustracemi. Navíc pod jménem každé houby najdete informaci o její poživatelnosti, přičemž ty jedlé jsou odstupňovány tak báječně, jako bylo báječné chodit kdysi s rodiči na houby: jedlá, jedlá a chutná, jedlá a výtečná (na rozdíl od autora bych do té poslední kapitoly ovšem dal i milovaný suchohřib). – Jako malému se mi hrozně líbila jména autorů (vlastně se mi líbí pořád). A můj výtisk má navíc na hřbetě oprýsknutou barvu v písmeně B, takže mám Kapesní atlas hup, pročež vždy, když jdu kolem něj, radostně poposkočím, jako blahé paměti, když se mi poštěstilo najít na Vysočině hříbek.