Kamarádi z velké dálky

Kamarádi z velké dálky https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74952/kamaradi-z-velke-dalky-74952.jpg 5 7 7

Autorka Martina Drijverová v knize Kamarádi z velké dálky přibližuje malým čtenářům život dětí z různých kulturních oblastí, ze zemí nám blízkých i vzdálených. Ukazuje dětem, že i když se v různých zemích mluví jinak, lidé nosí jiné šaty, mají třeba i jinou barvu pleti, tak s námi mají hodně společného. Malí čtenáři nahlédnout do domovů dětí, do školy, zjistí, co rády jedí, co je baví a čím by v dospělosti chtěly být. V knize naleznete 22 příběhů dětí z nejrůznějších koutů světa a za každým příběhem je pohádka z té země. Kniha napomůže dětem orientovat se v integračních problémech. Knihu ilustroval Vojtěch Otčenášek, pomocí jeho ilustrací se blíže seznámíte s novými kamarády a lépe si představíte prostředí, o kterém vám vypráví pohádka.... celý text

Bonda
18.06.2022

Obsah pěkný. Zasloužil by si slušné ilustrace. S opravdu pěkným obrazovým doprovodem by to mohl být trhák.

broskev28
02.09.2017 4 z 5

Mého syna-třeťáka knížka nadchla tak, že si ji asi za rok vyžádal v knihovně znovu a pročítal si ji ještě jednou. Myslím si, že pro děti určitého věku může být velmi zajímavá: umožní jim potkávat "kamarády", které nikdy (ve svém jediném životě a ve svém věku) potkat nemohou. Zprostředkuje jim - zajímavou a čtivou formou - zážitky a poznatky, které je mohou výrazně obohatit. A možná jim budou užitečné při pochopení dnešního multikulturního světa . . .

brčko-A
03.07.2013 5 z 5

Knížka byla hezká, protože vyprávěla příběhy dětí , kde každý byl z jiné země.. A dvě děti tam měly stejné jméno jako já a můj brácha-dvojče, to bylo hezký.. DOPORUČUJU