Kam se poděla Kralupská strašidla aneb Z vyprávění vltavského vodníka

Kam se poděla Kralupská strašidla aneb Z vyprávění vltavského vodníka https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131618/kam-se-podela-kralupska-strasidla-aneb-z-vypraveni-vltavskeho-vodnika-131618.jpg 3 1 1

Posvítit si na strašidla už není tak jednoduché jako dřív. Ještě před pár lety se dala potkat téměř všude. A to i přes den. Dnes aby je člověk pohledal. Z přírody pomalu mizí a jestli se životní prostředí nezlepší, kdo ví... možná o nich budeme číst jen v knížkách, jako je tato. Třeba takové Kralupy nad Vltavou. Město, kde se ještě nedávno dal potkat Přícestník nebo Prtozářek. A nyní? Teď už ani lidé nevědí, co jsou zač. V celých Kralupech zůstal jen vltavský vodník. Po ostatních, jako by se slehla zem. Pokud Vás tedy zajímá, jak je to se stavem strašidel v průměrném českém městě, dostal se Vám do ruky ten správný studijní materiál. Ale předem Vás varuji, počtení to nebude nijak veselé. Strašidel ubývá, a pakliže s tím nebudeme něco dělat, brzy zmizí docela. ... celý text

kuky921
24.11.2014 3 z 5

Z knížky mám smíšený pocit. Obsahuje krásné ilustrace, příběhy strašidel jsou úsměvná, ale potom vždy ten důvod, proč zmizela z Kralupska (zejména kvůli ekologickým problémům) se mi zdá moc. Je to knížka pro děti, kterým trochu příkladu, jak se chovat k přírodě neuškodí, ale nezdá se mi, že by to bylo nutné uvádět za každým příběhem.

2002  60%Návštěvou ve Svaté zemi
2009  60%Kam se poděla Kralupská strašidla aneb Z vyprávění vltavského vodníka
2011  0%Průvod mrtvých - Sbírka lidových báchorek, balad a pověstí z Kralupska

Kniha Kam se poděla Kralupská strašidla aneb Z vyprávění vltavského vodníka je v