Kaleidoskop (70 povídek)

Kaleidoskop (70 povídek) https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11244/bmid_kaleidoskop-7XX-11244.jpg 5 355 48

Sbírka sedmdesáti povídek nestora žánru science-fiction tematicky rozdělená do osmi okruhů: Hrůza a děs — Kouzla a fantazie — Budoucí světy — Mexičané — Američané — Irové — Podivíni — Klidný podvečer. Výbor sestavila a doslov napsala Jarmila Emmerová. 01-008-89

budíček
08.06.2013 5 z 5

Bradbury je pro mě prostě mistr povídky. Ať už mají nádech hororu (např.Kostra nebo Malý vrah ), nebo jsou ze světa fantazie čí sci-fi. Navíc mají skoro vždy zajímavý konec, občas až děsivý... Bradbury má skvělou fantazii, některé jeho povídky jsou skoro pohádkové a na okamžik vrátí čtenáře do dětství, do světa víl, skřítků či létajících mužíčků (nevím proč ale dost mě bavila a pobavila právě ta povídka o létajícím mužíčkovi), nejradši mám ale jeho sci-fi povídky o cestování vesmírem, jeho pojetí osidlování Marsu nebo Venuše, nikdy nekončící deště, osudy kosmonautů ztracených v nekonečném vesmíru, bez šance na návrat... Opravdu dokáže nádherně vystihnout atmosféru téměř každé povídky, kterou píše. Samozřejmě některé povídky jsou slabší a člověk na ně snadno zapomene, ale o to víc a silněji se pak dostanou pod kůži ty kvalitní.

Rup
06.06.2013 5 z 5

Bradbury je prostě PAN SPISOVATEL. Nemám co bych dodal.

Popluh
26.04.2013 5 z 5

Nádherná sbírka povídek, která potvrzuje Bradburyho univerzálnost a všestrannost. Přestože je právě Kaleidoskop důkazem, že je škoda autora škatulkovat pouze do žánru sci-fi, zároveň je i výborným důkazem jeho osobitého a lidského přístupu k žánru.

Ikkju
26.10.2012

První sbírka povídek od Bradburyho, kterou jsem našel v mámině knihovně. Kostlivci, mexičané či lupiči ve větracím zařízení na mě působili svěže, poeticky, a tísnivě jen velmi málo, nebo na správných místech.

Sedlmajerka
16.09.2012 5 z 5

Sci-fi moc nemusím, ale tyto povídky vážně stojí za přečtení!

kazecha
23.07.2012 4 z 5

Moc se mi to líbilo - moje nejoblíbenější povídka je "jezero" - to si pamatuju i po nějakých 15 letech.

bookcase
02.02.2012 5 z 5

Výborné povídky, u některých mi běhal mráz po zádech.

ttoper
22.06.2011 5 z 5

Výborná kniha. Zejména povídky v kapitole Hrůza a děs patří k tomu nejlepšímu mezi hororovými povídkami.