Kaleidoskop

Kaleidoskop https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52863/kaleidoskop-52863.jpg 4 3 1

Reprezentativní výběr cestopisných črt a reportáží AH (1902-1973) z celého světa v jednom svazku - od Anglie přes Brazílii, Mexiko, Čínu, Japonsko, Egypt, Sovětský svaz až po Francii a USA. Knihu provázejí původní autorovy ilustrace, unikátní fotografie a faksimile dopisů z rodinného archivu. Doslov napsala Lenka Reinerová a studii o AH prof. František Dvořák.... celý text

milamarus
08.01.2019 4 z 5

Procházka londýnskou Baker Street, ochutnávka čínské kuchyně, výlet na japonskou sopku Mihara či posezení v nejstarší káhirské kavárně, kde je ,,možno vracet se do minulosti a zapomínat současnost",.... přičemž - považte! - jste teprve na straně 181. Ostatní prozrazovat nebudu. Věřte však, že program je pestrý a pan Hoffmeister je dobrým průvodcem, kterému budete v duchu přikyvovat až řekne, že:
,,Pokud cestování není nutností jako u obchodních cestujících anebo průvodčích vlaků, jimž pohyb ustrne v jednotvárnosti, je cestování kouzelné".
A to jsem pecivál.