Kainovo dědictví

Kainovo dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176364/kainovo-dedictvi-176364.jpg 4 49 11

Anglie, konec 13. století. Strašlivý zážitek připraví malou Amicii o domov, hrad Carisbrooke na ostrově Wight. Osamělá, pronásledovaná hrůznými obrazy, a aniž by věděla něco o svém původu, vyrůstá jako chlapec pod ochranou mnichů v opatství Quarr. Když mniši požádají Amicii, aby se starala o těžce raněného rytíře, do jejích snů se při pohledu na něj vkradou nové obrazy: dvojice studených očí, scény masakru a pronikavý výkřik. Neví, proč se jí rytíř zdá nebezpečný. Nechápe, proč ji při jeho odchodu opat posílá s ním, ačkoliv je cizinec už vyléčený. Začíná nebezpečná cesta Anglií, cesta za hledáním pravdy… Napínavý historický román o mladé dívce, která při pátrání po své minulosti objeví temné tajemství.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Brána

Kains Erben , 2012

SumýšIrena
07.03.2023 2 z 5

Mě kniha velmi zklamala. Většinou už při čtení prvních 100 stran poznám, jestli mě příběh bude bavit nebo ne. Tady je první půlka pěkná, čtivá, tajemná, ale druhá půlka nestojí za nic. Pokud autorka chtěla čtenáře udržovat dlouho v napětí, tak u mě se to nepovedlo. Jen mi bylo ke konci jedno, jak to s postavami dopadne.

Randik
09.02.2021 5 z 5

Moc hezký historický román, kterému nelze nic vitknout. Kniha se četla jedním dechem. Doporučuji

quendery
24.07.2018

Krásný příběh, spisovatelka opět nezklamala. Doporučuji.

RiverSong
29.06.2016 5 z 5

Nádherný příběh, mám tyhle knihy hrozně ráda. Napínavé, čtivé a se švihem. Moc se těším na další knihy od této autorky. Doporučuji

orinka3
10.02.2016 3 z 5

Slibně začínající historický román. Sice poněkud zamotaný, ale pořád držící čtenáře v napětí. Až do ..... řekněme do dvou třetin. Pak se čím dál víc objevují náznaky, že už to konečně přijde, postavy se odmaskují a čtenář se s úlevou plácne do čela "no, co jsem říkal?? ". Ale ono ne. Autorka si usmyslila, že to bude ještě víc komplikovat a natahovat. Už to přestává být zábavné a začíná to být únavné. Amicie mi proto šla čím dál víc na nervy a přestala jsem jí fandit, její myšlenkové kotrmelce prostě tolerovat nešlo. Matthiew nepochopitelně tutlal pravdu, která by všechny ušetřila dlouhého čtení a vůbec.... postavy sice byly docela fajn, Anglie jaksepatří ponurá, ale to natahování příběhu se mi prostě nelíbí. Zlý vítr z hor by to chtělo....Proto jen 3 hvězdičky.

akdar72
09.09.2015 5 z 5

Krásný příběh, který se pomalu utváří a my poznáváme souvislosti a propojení jednotlivých postav. Četlo se jedním dechem. Doporučuji.

Liduka
20.08.2015 4 z 5

Mám moc ráda historické romány. Tento byl napínavý i trochu romantický - co víc si přát.

katynais
10.01.2015 3 z 5

Nebylo to spatne, jen jsem postradala trochu vice napeti a v postavach kdo je kdo jsem se orientovala az uplne na konci, asi to byl ale zamer a tim vlastne jdina zahada. Ale hezky su ni odpocine

lenkaknel
19.05.2014 5 z 5

Kainovo dědictví mě zaujalo především díky své obálce už loni na podzim, avšak přečíst se mi povedlo až letos na jaře, kdy jsem na ně narazila v knihovně a zrovna nebyla zarezervovaná. Tak jsem neváhala… Kainovo dědictví je výborná kniha, která se četla jedním dechem. To, jak si Amicia vybavovala střípky vzpomínek mi přišlo velice věrohodné.

katapultova
05.05.2014 5 z 5

Výborná kniha. Ačkoliv nejde o klasický historický román, jak jej známe od jiných autorů, ale spíše o příběh zasazený do konkrétní doby, byť ten je ovlivněn vnějšími okolnostmi. Jde o typ románu, kde vyprávění skáče z jednotlivých postav, které se nakonec spojí, resp. je vyjasněno, jaká je vlastně příčina celého příběhu. Kniha je velice čtivě napsána a vhodně napínavě rozdělena do kapitol. I když mám drobné výhrady, například vůči příliš moderní mluvě nebo výkladu některých historických situací, román rozhodně nezklamal. Edit po druhém přečtení: zvyšuji na 5 hvězd, prostě jsem se nemohla odtrhnout.

Andulienka
07.02.2014 5 z 5

Do príbehu som sa ihneď vžila, pretože toto obdobie Anglicka a rytierov mám veľmi rada. Zopár vecí mi mierne vadilo, napr. akási "nerozhodnosť či váhavosť" Amicie, ale na vtedajšiu dobu to asi tak malo byť...V knihe som postrehla zopár humorných dialógov, čo sa mi skutočne páčilo. Tým, že tam vystupovali mnísi, mi to pripomenulo Meno ruže a tiež Židia, čím sa mi vynorila v pamäti kniha Obchodnice se zlatem . No a keď sú tam aj rytieri, nie je nad takúto kombináciu. Obľúbila som si hlavné postavy - Amicie, Mathewa, ale aj Huga i Magdalenu. Príbeh bol pekne rozpísaný v kratších kapitolách. Na začiatku každej kapitoly bol symbol, ktorý naznačoval, o kom bude nasledovný dej....
Niekomu sa bude zdať kniha nudná, ale kto má rád toto obdobie, neváhajte a čítajte!!!! ODPORÚČAM :)

Anglie 13. století romance

Charlotte Lyne