Kačka, Smrť a tulipán

Kačka, Smrť a tulipán https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198251/bmid_kacka-smrt-a-tulipan-2zj-198251.png 5 11 2

Kniha Kačka, smrť a tulipán patrí jednoznačne k najvydarenejším dielam nemeckého rozprávkara – spisovateľa a ilustrátora – Wolfa Erlbrucha. Svoju popularitu si určite získala najmä netradičným spracovaním témy smrti pre detského čitateľa. Nadčasový príbeh priateľstva obyčajnej kačky a smrti ukazuje, ako je smrť prirodzeným vyústením života. Prevedenie témy do obrázkov a textu osciluje medzi vážnym a rozprávkovým. Zakrátko po jej prvom vydaní (v roku 2006) bola knihe udelená prestížna medzinárodná Cena H. Ch. Andersena.... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , Slniečkovo

Ente, Tod und Tulpe

Karcoolka2210
13.02.2024 4 z 5

Táto kniha môže pomôcť rodičom ako hovoriť s deťmi o smrti. Je súčasťou nášho života a preto sa netreba vyhýbať ani tejto téme.

Makrela Liška
21.07.2014 5 z 5

je tristní, že u nás vyšel zatím jen příběh O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu a Medvědiv a tahle moudrá a překrásná kniha se ještě donedávna nedala sehnat jinak než v němčině. A přitom věřím, že by se hravě zařadila hned vedle Návštěv malé smrti od Kitty Crowther. Podobná dětská literatura mi u nás velmi schází.

Wolf Erlbruch
německá, 1948 - 2022
2013  95%Kačka, Smrť a tulipán
2017  87%Deset malých slanečků...
2003  89%Medvědiv
2004  84%Příšerný večírek