Kabinet milostných dopisů

Kabinet milostných dopisů https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259241/bmid_kabinet-milostnych-dopisu-CJ2-259241.jpg 4 272 81

Píše se rok 1943 a v Itálii jsou u moci fašisté. Elodie, která se dosud věnovala pouze milované hudbě a své mimořádné nadání uplatnila jako nadějná violoncellistka, se po otcově smrti zapojí do italského hnutí odporu. Poznává zde svou první velkou lásku, ale když Němci obsadí severní Itálii, musí z rodné Verony uprchnout. Vydává se na pouť, která jí pomůže nalézt nejen bezpečí, ale i nový smysl života.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Garden of Letters , 2014

Janis97
07.02.2018 5 z 5

Mě kniha naprosto dojala. Nádherný a velice smutný příběh.

bábuška
27.12.2017 2 z 5

Na tuto knihu jsem se velice těšila, zlákala mě překrásně ilustrovaná obálka. Ovšem obsahem jsem se probojovávala až do konce. V příběhu je mnoho poetičnosti, ale mohl se odehrát kdekoliv, chybělo mi tam kouzlo Benátek a krásného Portofina, stejně tak i dramatičnost skutečného odboje.

1casper
01.12.2017 4 z 5

I když mám válečné knihy dost načteny, příběh z války, z Itálie jsem četla poprvé.
Ze začátku jsem se nemohla začíst, musela jsem se vracet, začátek byl na mě dost chaotický.
Postupně se příběh pěkně rozběhl.
Moc pěkně popsané konzerty violoncellistky, úplně na mě dýchla atmosféra.....

Krutou smrt Leny jsem rozdýchávala.....fašisté toto uměli, bohužel :-(

Doporučuji, stojí za přečtení.

Anna 13
18.11.2017 5 z 5

Ode dneška má nejoblíbenější kniha...

Do příběhu jsem se zahalila natolik, že jsem slyšela tóny, které vyluzovalo violoncello Elodie, cítila vůně jídel, knih i květin a vnímala rozmanitost italských měst.
Příběh mě hřál i pálil, brečela jsem zoufalstvím i hlubokým dojetím, postavy si přivlastnila a zařídila jim v srdci zvláštní místo. Byla jsem z příběhu nervózní, vyděšená i zklidněná. Autorka píše neuvěřitelně procítěně a vytváří postavy, které nelze nemilovat. Všechno v příběhu je tak barvité a reálné. Přímo v něm jste a žijete v něm, i když knihu zavřete.
Nevím, co bych dělala, kdyby mi ji někdo během četby vzal.
Máte chuť ji zhltnout za jedno odpoledne a zároveň si ji po kouskách šetřit.
Já si vychutnávala každičkou větu a proto mi třicet stránek trvalo přečíst hodinu.
Nikdy jsem si snad žádnou četbu tolik neužila, neprocítila a neprožila, jako tuto.

MILUJI TEN PŘÍBĚH CELÝM SRDCEM A NEMÁM PRO NĚJ SLOV!!!

Vaussauh
17.11.2017 5 z 5

Jedna z nejhezčích knih, kterou jsem kdy četla. Ráda na ní vzpomínám.

sarekaslukova
10.11.2017 5 z 5

Knížka byla opravdu čtivá, bohužel jsem si myslela že to bude odpočinková romantika, ale dvakrát jsem měla chuť s knihou praštit do kouta jak jsem byla na autorku naštvaná hlavně za smrt Leny, která byla tak krutá až mi z toho bylo do pláče a opravdu jsem si na dva dny dala od čtení pauzu. Ale vyvíjející vztah doktora Angela a Elodie se mi velmi líbil. Vlastně Angelův popis se mi líbil o trošku více než příběh Luka a Elodie. Ale jinak knížka se mi líbila.

Len2očka
01.11.2017 4 z 5

Knížka se četla svižně a nenáročně.Líbila se.

intelektuálka
20.09.2017 5 z 5

Ano, tenhle příběh je z války, tentokrát pobřeží Itálie a krásná místa Benátky a Verona. Opět je o lásce, smutku, boji proti fašismu. A líbí se mi, že přes všechna traumata autorka dává hrdinům naději. Pro citlivé čtenáře!

Azhar
17.09.2017 4 z 5

Ackoli tento zanr nevyhledavam, tak mozna prave proto mi kniha prisla moc hezka, citlive napsana, jemna.. presto, ze beru v uvahu v jake dobe se odviji a co vse se v knize odehrava..

jaja10
13.09.2017 5 z 5

Opravdu velmi povedená kniha. Moc se mi líbila. Psaná tak lehce, tajmně, dojemně, silně. A tím, že kniha má v sobě odkaz i na reálné údálosti a lidi, u mě ještě stoupla.
Ale zase na můj vkus příliš rychlý konec.

Guepp
19.08.2017

Knihu jsem nedocetla, po pulce jsem to vzdala, nebavilo me na ni bohuzel vubec nic. Ocekavala jsem neco jineho... pribeh je velmi jemne napsany, ale bohuzel se strasne vlece...

Leenah
19.08.2017 4 z 5

Romantické knihy obecně moc nemusím. Proto když jsem dostala Kabinet milostných dopisů, z jehož obálky romantika přímo čiší, trochu jsem se bála, že to nebude nic pro mě. Jakmile jsem se ale do knížky začetla, obava mě přešla a čtení jsem si opravdu užila. Mám ráda příběhy spojené se druhou světovou válkou a miluju umění, takže takhle kombinace se mi opravdu líbila. Kdybych měla ráda dlouhé romantické pasáže v knihách, dala bych 5 hvězdiček. Takhle jsem to snížila na 4 právě kvůli té přemíře romantiky (někdy až kýčovité), ale rozhodně pro mě kniha byla spíše příjemným překvapením.

Pavlaj
17.08.2017 2 z 5

Jsem překvapená pozitivními komentáři. Pro mě byl zajímavý námět a příběh zkažený jazykem autorky, který se občas blíží červené knihovně, a pasáže, které mají být asi rádoby lyrické, jsou vyloženě trapné.

Deny95
09.08.2017 4 z 5

Moc hezká kniha. Chvilkama mi málem ukápla i slza.

essidaven
03.08.2017 4 z 5

Velmi poeticky napsaná kniha, i když téma není tak veselé. Chvílemi jsem měla problém se začíst a hltat děj. I když příběh byl zajímavý, bylo dost jasné už od začátku jak asi kniha dopadne. Možná jsem čekala více nebo četla ve špatnou dobu. Autorka má ale velké plus za to, že kniha byla z velké části inspirována skutečnými příběhy a reálnými postavami z italského odboje.

Nikka710
18.07.2017 3 z 5

Příběh Elodie, nadané studentky hudby a lékaře Angela, kteří se setkávají v okupované Itálii. Děj se odehrává v Portofinu a Veroně mezi lety 1933-34, kdy se Elodie zapojuje do odbojového levicového hnutí tím, že pomocí interpretace hudby, která obsahuje tajné šifry, podporuje činnost nelegální protivládní skupiny. Oba přicházejí o své bližní a stěžejním tématem je záchrana vlastního života. Angelo zachrání Elodiin život a ona pozná krásu pokoje, ve kterém žila jeho žena, která čekala až do posledního okamžiku na svého muže.

Veronika33
22.06.2017 3 z 5

Mám veľmi rada knihy z obdobia z druhej svetovej vojny. Príbeh bol zaujímavý, ale neskutočné ma nudili pasáže, ktoré sa týkali hudby, čo bolo škoda kedže tá zohrávala veľkú úlohu v deji knihy. Takže nakoniec priemerná kniha, škoda.

Sakuhina
31.05.2017 5 z 5

Kniha se mi celkem líbila. Ze začátku jsem se vůbec nemohla začít, ale pak přišel ten správný čas a od knihy jsem se nemohla odtrhnout.
Jen mi trochu přišel předvídatelný konec, ale to nic nemění na mém hodnocení. Knihu všem vřele doporučuji.

Mermaida
29.03.2017 3 z 5

Válečný román z fašistické Itálie byl pro mne nevšedním, avšak ne úplně uspokojivým čtením. Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst. Motala jsem se v kapitolách mezi Veronou a Portofinem. Ale po více jak měsíci odkládání, jsem knihu vzala do ruky, a během jednoho "marodícího" odpoledne jsem zbytek knihy přelouskala - á 250 stránek. Asi přišel na knihu ten správný čas. :-) Najednou vše do sebe zapadalo a nechtělo se mi knihu odložit. Byl to milý a laskavý příběh.
Ještě plus za nádhernou obálku. :-)

hellena1523
03.02.2017 5 z 5

Příběh sice má svoje mouchy a může občas působit poněkud naivně, ale ta atmosféra...ta je absolutně dokonalá a naprosto mě dostala.

druhá světová válka (1939–1945) tajemství Itálie Benátky protifašistický odboj

Alyson Richman