Jurský park

Jurský park https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/5208/jursky-park-5208.jpg 4 1122 186

Jurský park série

Znovuzrození dinosaurů pomocí DNA kvůli zábavnímu parku? Ne vždy jdou věci tak, jak mají a člověk by si neměl hrát na boha. Zfilmováno Stevenem Spielbergem.

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Baronet

Jurassic Park , 1990

Daft
02.10.2012 5 z 5

Další z mnoha knih, která dává svým filmovým verzím pěkně na zadek. Spielberg ja žabař, co natočil rodinný film, který si z knihy vzal jen a pouze lehce zfilmovatelné části - akční scény a hlavně děti, po kterých jdou (pro efekt dvakrát větší než ve skutečnosti, neuvěřitelně inteligentní, s nekonečným apetitem) velociraptoři.
Film je dobrý, na svou dobu s neuvěřitelnými CGI efekty, ale na knihu nemá.
A Malcolm je největší frajer ze všech a jeho aplikace teorie chaosu jsou prostě parádní.

TessDragon
02.07.2012 4 z 5

Jurský park = film mého dětství. :D Takže jsem si musela přečíst i knihu. Ale kniha je docela dost jiná než film, snad jen postavy zůstaly. Ale i tak doporučuji. ;)

Rawen616
03.01.2012 4 z 5

Pokud jste viděli film, tak tohle bude asi docela dobrý šok:-) Kniha je totiž výrazně jiná. Kdo ve filmu přežil tady umírá, postavy jsou popsané jinak a chovají se jinak, a je tu celá řada událostí která se ve filmu(prvním) neobjevila ani náznakem. Například Hammond je ve filmu hodný stařeček a je vám ho líto, v knize je to starý sebestředný hajzlík. Kniha je čistokrevný "survival horror", což mi sedí k tématu víc než film, který je přeci jen takový prachsprostý, lehce drsnější rodinný thriller.

Šmoula
28.07.2011 5 z 5

Velice, velice výborná kniha. Její příběh mě zezačátku celkem nudil, už jsem přemýšlela, že to vzdám, ale nakonec jsem se donutila to přečíst - A VYPLATILO SE TO! Děj mě zaujal natolik, že jsem nemohla knihu přestat číst a strávila jsem jejím čtením skoro celý den. Znovu jsem shlédla i film, ale tentokrát jsem děj vnímala, po přečtení knihy, úplně jinak než dříve. Tato kniha patří mezi mé nejoblíbenější.
Pro to všechno - 5 HVĚZDIČEK :)

Azizi
18.03.2011 5 z 5

Najlepšia kniha akú som kedy čítala. Obsiahnuté je tu všetko, čo má správna strhujúca kniha mať a ešte aj niečo naviac, vďaka čomu sa stáva tak jedinečnou. Keďže sa jedná o kultovú záležitosť, dej snáď ani nie je potreba bližšie predstavovať. Tu je však na mieste podotknúť, že filmy majú s knihami Jurský park a Stratený svet naozaj len málo spoločného a aj vyznenie kníh je úplne odlišné. Sú tiež neporovnateľne lepšie a to vravím aj napriek tomu, že filmy mám celkom rada. Preto určite nemusíte váhať s jej prečítaním, práve naopak, prišli by ste o fascinujúci zážitok.

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Když se podaří naklonovat různé druhy dinosaurů, může z toho být skvělý kšeft. Ale co když se celá záležitost vymkne kontrole? Pak je z toho fakt velký problém.