Chůvy v akci

Chůvy v akci https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/238435/bmid_julinka-a-jeji-zviratka-chuvy-v-akc-238435.jpg 5 21 8

Jmenuju se Julinka a až budu velká, chci se stát zvěrolékařkou. Vypuklo jaro a všechna zvířátka na farmě mojí kamarádky Míši budou mít mláďátka. Já se Zuzkou smíme u Míši celý týden zůstat a o zvířecí miminka pečovat. Staráme se o malé jehňátko a taky o roztomilá kuřátka a kachňátka, která se právě vylíhla. Hrozně netrpělivě ale čekáme na to, až se krávě Belle narodí telátko! Bude to kluk nebo holka?... celý text

Literatura světová Příroda, zvířata Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Farm Friends , 2013

jarkaska
29.09.2023 5 z 5

Opět skvělé čtení. Tentokrát Julinka se Zuzkou tráví celý týden na farmě kamarádky Míši, kde se starají o malé jehňátko a ostatní narozená zvířátka. A teď honem na další příběh.

Štěpinambura
06.05.2021 5 z 5

Skvělé a nádherné počtení. Písmenka pro mladší (pro děti tak v Maxově věku :-)) ale děj až do patnácti. Na Míšině farmě mají zvířata skvělá jména. Fido, Princezna, Bela a Julča. Senzace!

Barabora
04.04.2021 4 z 5

Nečetla jsem dvojku, ale to vůbec nevadilo.

Osice
12.09.2019 5 z 5

Co dodat. Julča je prostě Julča:-D

Terezinka890
04.03.2018 5 z 5

Krásná knížka pro ty kdo mají rádi zvířata.

zichisek
04.05.2017 4 z 5

Dcera knihu dostala k svátku, protože je také Julinka. Kniha má velká písmena, takže zvládne už i prvňáček. Kapitoly jsou vždy zaměřené na jednotlivé zvíře a starost o něj. Navíc příběh "ze života" o holčičce je u holek v tomto věku trhák :)
I já jako dospělák jsem se nenudila a byla jsem zvědává, co se ještě přihodí. Určitě pořídíme i další "díly".

zuzi1162
31.03.2017 5 z 5

Vhodné pro druhou třetí třídu nebo jako čtení rodičemi pro mladší. Líbilo se mi, že tam dost nenásilnou formou bylo dětem zdělováno i spousta fatických skutečností.

JanaDor
20.02.2015 5 z 5

Tato milá a velmi příjemná kniha je určená dětem od sedmi let. Myslím, že radost udělá hlavně holčičkám, které se chtějí stát veterinářkami. A proč? Protože příběh je o desetileté Julince, která je skoro veterinářka. Vypráví přirozeně a mě samotné se příběh moc dobře četl.
Vše je vylíčeno velmi čtivě, živě, s jemným nádechem dobrodružství. Julinka má na farmě své kamarádky a brášku. Takže na spoustu věcí není sama. A je poznat, že každé dítě má jiný vztah ke zvířátkům. Zuzka se všeho bojí, Míša se zase při nebezpečí rozpláče. Julinka je při krizové situaci klidná a rozhodná. Vlastně je tu ukázáno, jak by se mělo dítě zachovat, když se děje něco nepředvídatelného.
Kniha je psána velkými písmeny. Text sem tam oživí černobílá ilustrace, která se váže k popisované situaci. Je zde hodně poznámek o zvířátkách, které si Julinka zapisuje. Takže se děti dozví zajímavé informace. Na konci knihy je kvíz, kde si děti mohou zkusit, jestli si vše zapamatovaly. Kniha je moc hezká.

dobrodružství zvířátka mláďata

Rebecca Johnson