Nečekané přiznání

Nečekané přiznání https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491624/bmid_necekane-priznani-Pg3-491624.jpg 5 885 885

Když je na příjezdové cestě domu v Dentonu nalezeno tělo mladého studenta s fotografií připnutou na límci, je detektiv Josie Quinnová na místě činu jako první. Dům patří Gretchen Palmerové, obětavé člence Josiina týmu, která ale zmizela. Josie ani na okamžik neuvěří, že by pachatelem mohla být Gretchen, a pracuje nejen na tom, aby vyřešila smrt mladíka, ale i na tom, aby našla svoji kolegyni. Jenže ta se o pár dní později sama přihlásí na policii a chce se nechat zatknout. Josie ví, že Gretchen v žádném případě vrahem být nemůže. Ale proč by se přiznávala k vraždě, kterou nespáchala? Při pátrání v Gretchenině životě obestřeném spoustou záhad a bílých míst Josie odhalí souvislost mezi chlapcem, fotografií a zničujícím případem z Gretcheniny minulosti. Ale když už si Josie myslí, že začíná rozmotávat spletená vlákna případu, stane se ve městě další zločin – tentokrát brutální vražda mladého páru. Dokáže Josie zjistit pravdu včas, aby zachránila svou kamarádku před doživotním vězením, nebo jistou smrtí?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Her Final Confession , 2018

georginaa
31.10.2022 5 z 5

Fascinuje mě, jak z jedné maličké indicie Josie vyřeší případy i 14 let staré. Aby pomohla policistce Gretchen, která na sebe vzala vraždu, musí se vrátit v čase a řešit Gretchinu minulost. Tím se dostává do zapeklité situace. Nikdo ji nevěří , že je nevinná, jen ona bojuje za její život bez vězení. Opravdu opět zvláštní a napínavý příběh.

alzbeta4340
29.10.2022 5 z 5

Napínavý, ne úplně jednoduchý, přesto přehledný děj charakterizuje čtvrtý případ Josie Quinnové. Vysvětlení musí ovšem důvtipný čtenář považovat za trochu krkolomné. Přesto jsem se dobře u čtení bavila. Josiino vyšetřování je díl od dílu zajímavější.

uzivatel6305
28.10.2022 4 z 5

Pěkná detektivka, ale už ne tak jako ten naprosto geniální první díl. Mám moc ráda, když už znám osoby příběhů a jejich minulost a vztahy, které pokračují v dalších dílech. Stejně tomu bylo tady. Detektivka výborně napsaná, napínavá, plná zvratů, ale něco mi tam chybělo, možná ta hloubka vztahů, která byla v prvním díle, tady je vše dosti povrchní, i když konec to dosti zachraňuje. Co se týče vyšetřování, překážky, vyprávění o minulosti, popisy zločinů, tak ty jsou ovšem stále skvělé. Doporučuji.

VěraČamková
27.10.2022 5 z 5

Čtivá detektivka se zajímavou zápletkou, napětí od začátku až do překvapivého konce.

85098211
18.10.2022 5 z 5

Další doslova peckoidní případ se sympatickou vyšetřovatelkou Josie Quinnovou je tady! :-) Kniha čtenáře okamžitě vtáhne do napínavého děje a nepustí ho až do úplného konce, který je opravdu plný překvapivých odhalení a - jak již titul napovídá - i nečekaných přiznání ;-). Josie se teprve nedávno tak trochu sblížila se svým kolegou Noahem a zde se jejich počáteční vztah posune do další roviny - přestože to chvíli potrvá. Když se tedy Noah a ona dostanou k místu, kde bylo nalezeno tělo mladého studenta, je Josie brzy jasné, že něco určitě nebude v pořádku, protože se totiž jedná o adresu, na které bydlí její kolegyně Gretchen Palmerová. A právě na její příjezdové cestě je nalezena oběť - a po Gretchen není nikde ani stopy. Zatímco se vyšetřování okamžitě rozběhne na plné obrátky, Josie nemůže uvěřit, že by její kolegyně mohla mít něco společného s mladíkovou smrtí. Ta se ovšem po nějaké chvíli znovu objeví a tvrdí, že vraždu provedla právě ona. Josie tedy musí stůj co stůj přijít na to, co Gretchen přimělo k tomuto (na první pohled absurdnímu) přiznání. Kromě toho celková zápletka naše detektivy navede k několika starým nevyřešeným kriminálním případům, kdy byly podle určitého vzorce o několik tisíc kilometrů dál zavražděny manželské páry. A Josie s Noahem budou muset samozřejmě přijít na to, jak spolu tohle všechno souvisí, a také, jakým způsobem se to týká právě Gretchen... Knihu doporučuji příznivcům (nejen) této série a za sebe se už nyní těším na další! :-)

čef
17.10.2022 5 z 5

Slušné pátrání po sériovém vrahovi s mnoha překvapivými inovacemi a zvraty. Byl jsem mile překvapen i tím, co v knize nebylo ani zmíněno – gender, LGBT ani rasová otázka, což je ovšem na pováženou, že. Zato jsem ocenil zmínky o epigenezi a snadnou práci při hledání příbuzných ve veřejných databázích DNA. Zdejší vysoké hodnocení si kniha jistě zaslouží.

Pája699
14.10.2022 5 z 5

Autorka prostě umí a já jsem vážně nadšená z celé této série. Je to prostě čtecí pecka, jak už to bylo mnohokrát zmiňováno :-) Tento příběh vás nepustí dokavaď neobrátíte poslední stránku. Ano, tak čtivé a napínavé to je .-) Za mě jedno velké doporučení a těším se na další díl s mojí oblíbenkyní Josie Quinnovou a jejího celého týmu. Je to prostě srdcovka.

Olous1
11.10.2022 5 z 5

Mohu jen potvrdit co píší ostatní čtenáři, že toto je opravdu výborná série s detektivkou
Josie Quinnovou. Autorka píše čím dál lépe. Už mám zakoupený další díl a doufám, že budou další. Za mě 100% a doporučuji všem.

šipek
11.10.2022 5 z 5

Výborná série s detektivkou Josie Quinnovou. Mě se kniha moc dobře četla a hrozně rychle byla přečtená. To byla jediná vada této knihy. Vřele doporučuji celou sérii. Já vyhlížím další díl.

natynka21
08.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Moc dobře napsaná detektivka, možná lehce překombinovaná a s happyendem, ale proč ne? Oceňuji krátké kapitoly, díky kterým jsem se od knihy téměř nemohla odtrhnout.

krevetka79
03.10.2022 5 z 5

Tahle série mě neskutečně baví...
Díl od dílu mi přijde lepší ...
Skoro bez dechu zhltnuto za pár dní a teď budu v knihovně nedočkavě vyhlížet nový díl...

Kekik
03.10.2022 5 z 5

Série je skvělá, a proto trochu přivírám oči nad mírnou překombinovaností, která je u každého dílu.
Moc se mi líbilo, že to Josie nevzdala, a šla si za svým instinktem stůj co stůj. Případ je opět zajímavý, zamotaný. Také se mi líbí, že se zde vyskytují postavy i z předešlých případů. Možná bych už uvítala změnu ve zločinu, aby se to netýkalo přímo osobně nějaké postavy. V příštím díle to bude opět osobní. Tentokrát se pohroužíme do života Noaha. Samozřejmě, že se těším. Ale přeci jenom by to mohlo být prostě jen případ netýkající se nikoho z oddělení. I když na tak "malém" městě to asi jinak nejde. (Po přečtení anotace k šestému dílu se možná dočkám změny.)
Nádherná obálka. Ta zelená je magická

martineden
30.09.2022 3 z 5

Ta série se myslím zlepšuje, ale pořád mi to připadá tak nějak jednoduše napsané. Josie řekla, Josie se podívala, on řekl... Možná je to českým překladem, ale stylisticky opravdu chudé. A na konci knihy přes 20 stran reklam na předchozí knihy i s úryvky! Tomu říkám zaplácnout stránky.

hana1039
24.09.2022 5 z 5

Audiokniha:
Tak tohle byl skvělý zážitek,Jitka Ježková, která to namluvila taky... četla jsem jen asi dvě knihy od autorky,tak jsem byla zvědavá na audio a nelituji.. vyšetřování někoho,kdo s vámi pracuje, vyžaduje velké odhodlání a důvěru v něm,a to vše Josie má,i když ji ze začátku nikdo nechtěl věřit..ke konci už vám bude jasné,co její kolegyně skrývala...

jeny-v
18.09.2022 5 z 5

Jsou série, které mou volbu nikdy nezklamou. V detektivním žánru je to určitě tato od Lisy Regan. Opět nechybělo napětí, hodně nezodpovězených otázek, složité vyšetřování, trocha lásky a důmyslný překvapivý konec. Každopádně se těším na vydání jejího pátého krimi románu, protože dentonská policie umí.....
Tentokrát musí Josie řešit komplikovaný problém ve vlastních řadách. Ve svém pátrání po pachateli věří svému instinktu, i když parťák Noah Fraley je jiného názoru. Na pilu tlačí i náčelník dentonského policejního oddílu Bob Chitwood. Souběžně nám jsou naznačovány činy, které se staly před 20 lety, abychom závěrem zjistili návaznost se zastřeleným mladíkem a fotkou malého chlapce, nezvěstným studentem Ethanem a profesorem Larsonem z univerzity v Philadelphii, motorkářským gangem Devils Blade a závažnou potíží Gretchen.

klarence
18.09.2022 4 z 5

Tak zase za mne čtivé , krátké kapitoly. mělo to spád a jen mi mrzelo, že jsem zřejmě přeskočila díl. oblíbila jsem si Josii a je fajn se dozvědět i něco více o ostatních postavách.
Každopádně jsem tuto knihu téměř zhltla :-))

SimonaP
17.09.2022 3 z 5

Knížka byla čtivá, bavila mě, i když trochu nepochopitelné, co Gretchen skrývala 20 let a přitom byla policistkou.

Petra00
13.09.2022 5 z 5

Opět super knížka, jako každá v této sérii. Skvěle se četla, díky krátkým kapitolám. Případ v tomto díle byl zajímavý a moc mě baví sledovat i život Josie. Už se těším na další díl :-)

radus
09.09.2022 5 z 5

Knížka mě od samého začátku vtáhla a už nepustila. Krátké kapitoly, ve kterých se děj řítí kupředu, žádné nudné pasáže a vy už už chcete vědět, kdo je pachatel...
Škoda, že jsem na autorku nekápla už dříve a nečetla jsem předcházející tři díly.

Rosse
30.08.2022 4 z 5

V pořadí již čtvrtý díl s Josie Quinnovou a opět to byla neskutečná jízda! Vždycky mě potěší, když se u série, která má nespočet dílů, dozvídáme něco víc o minulosti vedlejších postav.

Byla jsem ráda, že jsme se v tomto díle dozvěděli více o Gretchen, která byla pro nás všechny záhadou. Život se s ní nijak nemazlil, stejně jako s Josie, která celou situaci okolo Gretchen prožívala hodně intenzivně.

Autorka nezklamala a stejně jako v předchozích dílech jsme se dočkali akce a napětí. Ačkoliv tento díl (pro mě) nepředčil Matčin hrob, i tak se mi zpracování líbilo.

Věřím, že v dalším díle se opět dočkáme příběhu, který nás překvapí a já se už teď nemůžu dočkat! :-)

vraždy tajemství svědectví vyšetřování

Lisa Regan