Josef Mareš - Moje případy z 1. oddělení

Josef Mareš - Moje případy z 1. oddělení https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501760/bmid_moje-pripady-z-1-oddeleni-4OH-501760.jpg 5 1305 1305

Pozor, začíná výslech! Odpovídat bude Josef Mareš, nejznámější český kriminalista, bývalý šéf pražské mordparty, autor seriálů Devadesátky a Případy 1. oddělení. Vyřešil stovky vražd a teď vypráví o vrazích, obětech i nejzajímavějších případech. Zároveň vás vezme do zákulisí práce vyšetřovatele. Jak se proti zločincům sbírají důkazy? Jak probíhají výslechy a co všechno se při nich může stát? Kdy mu šlo o život a jak se vyrovnával se zlem, které viděl? Mareš strávil u policie téměř třicet let a zažil i divoká devadesátá léta. Byl u vytahování sudů z Orlické přehrady, mluvil s tak otrlými lidmi, jako byli Jonák, Mrázek či Roubal, a vyšetřoval několik přestřelek, do kterých byla zapletena mafie. Mezi jeho nejznámější případy z novější doby pak patří pražský taxivrah, pátrání po zmizelé Aničce či vražda novináře Michala Velíška. Vraždí muži jinak než ženy? Kam zabijáci ukrývají mrtvoly? Kterých pachatelů mu bylo líto? Proč se k některým choval hezky, a dokonce jim vařil kafe, i když jimi pohrdal? A proč některé odsouzené i po letech navštěvuje ve vězení? Milovníci kriminálních příběhů dostávají do rukou autentickou výpověď muže, který zná pozadí zločinu jako málokdo. Otázky kladl Martin Moravec, jehož knižní rozhovory s neurochirurgem Vladimírem Benešem a pilotem Davidem Heclem se staly bestsellery.... celý text

daza.dt
21.06.2023 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se moc těšila, a moc jsem si ji přála od Ježíška. A asi jsem byla hodná, tak mi ji i přinesl. Nikdy by mě nenapadlo, že knížka o této tématice bude tak prudce čtivá, vtipná, prostě top. Díky panu Marešovi stále ještě věřím, že policie není úplně na ...... Škoda, že tam takových srdcařů není více, jen by jí to prospělo.
Tak pane Mareši, více takových knih, ať má Ježíšek co nadělovat.

MirekUL
20.06.2023 5 z 5

Kniha je plná zajímavých postřehů od člověka, který je/byl mistrem svého oboru. Čtenář má možnost nahlédnout do zákulisí práce, která se možná mnohým zdá atraktivní, ale málokdo by ji reálně dokázal vykonávat.

zuzina88
19.06.2023 5 z 5

Kniha mě opravdu hodně bavila. Případy 1. oddělení, Devadesátky i Docenta jsem viděla (Případy 1. oddělení a Devadesátky i několikrát :-), a byla jsem potěšená, když jsem o těch případech četla i v knize. Až jsem byla překvapená, jak byly případy věrně zfilmovány... I když tak v půlce knihy jsem začala trochu litovat, že tam toho není více, i případy, které neznám. Ale i tak jsem se dozvěděla spoustu nových informací. Klobouk dolů, pan Mareš je neuvěřitelný profesionál, a jsem mu vděčná, že se podílel, a asi hodně zasadil o to, aby policejní práce byla zfilmována maximálně pravdivě. Například mě fascinovaly takové detaily, jako že se vyšetřovatel nikdy neobrátí k pachateli zády...

Katka81
18.06.2023 5 z 5

Knihu jsem si na základě hodnocení koupila a opravdu nelituji. Je skvělá, předčila očekávání.

baterka.gs
18.06.2023 5 z 5

Fantastický rozhovor, díky za tuhle úžasnou knihu plnou nečekaných případů a postupů. Tato povídání s panem Moravcem jsou obohacující. Koukat jinému kuchaři do hrnce mě baví moc.

okeey
13.06.2023 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Kniha sama o sobě má velmi dobrý marketing, drtivá většina recenzí je pozitivních, takže jsem měla opravdu velká očekávání. Má očekávání byla pokořena, protože mi obsah, v podobě rozhovoru mezi Josefem Marešem a Martinem Moravcem, vážně sedl. Navíc hlasy, Miroslava Hanuše (Josef Mareš) a Josefa Pejchala (Martin Morace), dodaly rozhovoru tu správnou atmosféru.
Nějaké knihy i audioknihy s True crime tématikou, jejichž autoři jsou z řad policistů, jsem četla (poslouchala) a je mi sympatické, jak je každá jinak uchopená. Vyzdvihla bych, že se tu zas až tolik neřešily konkrétní případy, ale bylo to spíš zaměřené na práci kriminalisty z pohledu člověka, který tuto profesi vykonával půlku svého života a takových knih není mnoho. Dozvíme se spoustu užitečných informací, např. jaké chování prozradí pachatele, jak se chovat na místě činu, co všechno práce kriminalisty obnáší, jak se k ní Josef Mareš dostal, apod.
Mám ji jak jako audioknihu, tak i jako papírovou knihu a budu si je střežit, protože pro mě mají opravdu velkou hodnotu. Doporučuji naprosto všem, protože věřím, že každý si v tom najde to své a jestli v tom doporučení můžu být konkrétní, tak si rozhovor poslechněte jako audioknihu, věřte mi, vyvolá to ve vás přesně ty pocity, které to vyvolat má.

Mrs.Depp
11.06.2023 5 z 5

Stejně jako kniha Mé cesty do hlubin mozku i tahle od stejného autora opravdu stojí za to. Dozvíte se spoustu věcí o vyšetřování vražd i o práci detektiva, pro mě např. byla novinka rozdíl mezi vyšetřovatelem a operativcem, jaká je pracovní doba na oddělení vražd, ale i spousta dalších věcí.
Doporučuju si určitě poslechnout i rozhovory s panem Marešem na Youtube a já jsem se konečně dostala po několika letech odkládání ke sledování seriálu případy 1. oddělení a chci kouknout i na Devadesátky a Docenta.
Spousta případů, které se v seriálu objevily je popisována i v knize.
Už se těším, až si přečtu další knihu ze série tentokrát o práci pilota Mluví k vám kapitán.

martisko3
10.06.2023 5 z 5

Jediná chyba - kéž by kniha byla delší... Přečteno za den. Doporučuji.

xxtom
07.06.2023 5 z 5

Už má druhá kniha od pana Moravce a opět skvělé čtení. Zajímavé otázky pro zajímavou osobnost pana Mareše.

kopac
04.06.2023 5 z 5

Zajímavá osobnost. Čtivě napsaný rozhovor. Víc takových lidí.

leny.wood

Brilantní!

veruptackova
04.06.2023 5 z 5

V případě knih Martina Moravce vždy čekám na audioverzi. Zkrátka a jednoduše mi rozhovory více vyhovují, když je čtu ušima. Interpreti navíc mnohdy slovům dodají i potřebné emoce a člověk si pak lépe vybaví danou situaci. Ale k samotnému obsahu rozhovoru. Martin Moravec už v předchozích knihách dokázal, že umí položit ty správné otázky, aby se čtenář ani chvíli nenudil.

Audioknihu rozhodně doporučuji naprosto všem. Je úplně jedno, jestli hltáte jeden podcast o skutečných zločinech za druhým nebo  je pro vás tohle téma úplně mimo, Jsem naprosto přesvědčena, že se nudit rozhodně nebudete a naopak v některých částech budete jen fascinovaně poslouchat.
A zvlášť doporučuji knihu/audioknihu těm z vás, kteří máte ambice napsat detektivku. Myslím si totiž, že právě díky odpovědím Josefa Mareše vaše dílo získá na reálnosti. Samotnou mě překvapily některé věci a u jiných jsem si potvrdila, že i když je v knihách běžně čteme, nemají se skutečností moc společného.

vlkove
03.06.2023 4 z 5

Moc fajn kniha. Člověk se dozví spoustu zajímavých informací. Co se celku týká, tak mě nejvíce bavila první část.

Petrasim
02.06.2023 5 z 5

Super knížka. Moc hezky se četla.

Jara.v
30.05.2023 5 z 5

Skvělá kniha s poutavým vyprávěním. Snad ani nemám co dodat, protože mě zaujala na 100 %. Mohu všem jen doporučit. Jedinou výtku mám ke zpracování, kdy je kniha lepená a rozpadala se pod rukama. Taková díla si zaslouží něco lepšího.

Termaap
26.05.2023 5 z 5

Neurochirurg, pilot a nyní i kriminalista. Na všechna tři dílka pěji všude kolem jen samou chválu. Poslouchám jako audioknihy a nikdy se mi v knihovničce moc dlouho neohřejí:). Baví mě moc. Děkuji, že mohu skrze tyto parádně vedené rozhovory nakouknout do tak zajímavých, pro mne většinou neznámých odvětví lidské činnosti:).

Akinimod25
23.05.2023 5 z 5

Vynikající kniha, nemohla jsem se odtrhnout. Mám ráda krimi tématiku a bývalý šéf pražské mordparty líčí své zážitky velmi poutavě i vtipně. Navíc je to fešák!

Plaknel
22.05.2023 5 z 5

Tak jako policejní dcera, jsem si ji musela přečíst.
Kdo viděl seriály, pod kterými je pan Mareš podepsán a líbily se mu, tak určitě doporučuji.

goergina
10.05.2023 5 z 5

Všem milovníkům true crime určitě doporučuju.

blackoutzuzi
09.05.2023 4 z 5

Četlo se to moc dobře, ovšem mám jeden problém - přeci jen jako skalního fanouška Případů prvního oddělení mě trochu mrzelo, že většina historek z terénu se týkala právě případů z onoho seriálu. A místy mi také přišlo, že tam ta chemie mezi p. Moravcem a p. Marešem moc nefungovala, ale to je pouze můj subjektivní dojem. I tak jsem si knihu užila, to zase jo. Jen jsem čekala malilinko víc :)

rozhovory kriminalistika vzpomínky

Autoři knihy