Sněžný měsíc

Sněžný měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413568/bmid_snezny-mesic-PZk-413568.jpg 4 1573 1573

Josef Bergman série

Nová detektivka Michaely Klevisové zavádí čtenáře do idylické krajiny Beskyd, kde na horách ještě žijí lidé podobně prostě a v souladu s přírodou jako generace jejich předků. I sem ale vstoupil byznys, který staré roubenky mění na hotely a penziony a vše živé v lesích na lovnou zvěř. Realitní agentka Olga byla zavražděna na odlehlém místě vysoko v horách před roubenkou, kterou nabízela k prodeji. Stalo se to jen několik týdnů po vraždě makléřky v Praze. Oba případy spojují podobné okolnosti, a navíc se zavražděné ženy mohly znát. Kriminalista Josef Bergman proto odjíždí do hor a pátrá mezi místními obyvateli. Není to však jednoduché, protože obyvatelé horských samot jsou nedůvěřiví a uzavření a spousta z nich má svá tajemství, o která se s Bergmanem rozhodně dělit nechtějí.... celý text

jitka7326
10.01.2020 4 z 5

Zkraje jsem se trochu ztrácela v postavách. Moc se mi líbilo prostředí beskydských chalup.

akinomV
09.01.2020 5 z 5

Není co vytknout, tohle je přesně můj oblíbený styl detektivky. Nejde o strach ani brutalitu, ale o psychologii postav a vyšetřování. Už se těším, až bude série s Bergmanem zfilmovaná.

ctenarkaEva
05.01.2020 5 z 5

Mně se tato kniha líbila hodně. Mám ráda Beskydy a byla jsem zvědavá, jak si autorka s tímto prostředím poradí. Nevadil mi delší začátek, který se spíše hodí do románu než do detektivky. Chvíli se mi pletly postavy a jejich rodinné vztahy, ale po chvíli už jsem se orientovala lépe. Doporučuji ji jako klidnou, pohodovou detektivku z prostředí Moravy.

pinar
04.01.2020 3 z 5

Předešlé dva romány Kroky vraha a Dům na samotě jsem přečetla jedním dechem. Tahle poslední kniha mne zklamala. Příliš mnoho prostoru věnováno pytláctví, ochraně rysa, jelenů a jiných chráněných zvířat. I když nezpochybňuju význam ochrany přírody, přece jen toho bylo na můj vkus příliš, a naopak ustoupila do pozadí psychologie postav, kterou autorka v předešlých knížkách poutavě vykreslovala a stavěla na ni i motiv kriminálního činu. V této knížce je motiv málo uvěřitelny, odhalení vraha je spíše náhodné. Tato knížka mne zklamala, doufám, ze ta příští bude zase “psychologická” .

Adelajda_4
03.01.2020 5 z 5

Tuto autorku mám velmi ráda a když jsem se dozvěděla, že vydala novou knihu, mé srdce zaplesalo. Čekání se vyplatilo a připravila nám zase skvělou detektivku, po severských krimi to pro mě byla vítaná změna. Ačkoliv podle některých komentářů jsme měla trochu strach, že začátek bude nuda, nebylo tomu tak a hned od prvních řádků mě vtáhla do děje. Kniha nás zavedla do Beskyd, kde se zdejší společnost mění před očima. Na jedné straně jsou tradiční obyvatelé, kteří nejsou otevřeni jakýmkoli novotám a na straně druhé obyvatelé, kteří se modernímu stylu života přizpůsobili. Celou vesnicí ale otřese vražda místní realitní makléřky a další podivné věci, které se zde udály. Jelikož v Praze byla také zavražděna realitní makléřka, vše se vydává na místo vyřešit Josef Bergman. Rozhodně to neměl jednoduché, neboť místní lidé jsou nedůvěřiví a nesou si různá tajemství, o která se jen velmi neradi dělí.

Myllan
02.01.2020 4 z 5

Hvězdičku dolů za prvních šest kapitol, kdy se nic nedělo:(
Bez Bergmana to prostě nebylo ono.

Tatrman
01.01.2020 3 z 5

Moje první setkání s touto autorkou a vcelku pozitivní dojem. Detektivka z našeho prostředí, nestříká zde krev, děj pěkně odsýpá. Na druhou stranu mi zde ale chybí napětí a pravé "vtažení" do děje známé ze severských detektivek. A také jak už bylo řečeno od jiných čtenářů, v postavách a jejich vztazích se člověk může ztrácet a místy se zde vyskytují velice nepravděpodobné situace...

Restang
27.12.2019 3 z 5

Autorčiny knihy mám ráda a i když tentokrát téma bylo od nás z Beskyd, tak předchozí kniha se mi líbila o něco více. U této detektivky mi občas myšlenky odbíhaly od děje knihy, což by nemělo být. Ale jinak vcelku dobré. Takže za mne 3*

raty
22.12.2019 5 z 5

Skvělá česká detektivka, která se velmi dobře četla. Jako bonus nás autorka pěkně povodila po Beskydských cestách, samotách a vesnicích.

DracoMalfoy
19.12.2019 3 z 5

Pro mě průměrná detektivka. Přišlo mi, že se autorka příliš snažila o nějaké dramatické, nepředvídatelné zvraty a scény, že z toho vylezla kýčovitá a nesmyslná kniha. Čekala jsem víc. LCR 2020 5/8

Makii
18.12.2019 5 z 5

Tento příběh s detektivem Bergmanem se mi zatím líbil nejvíc! Opravdu doporučuji, je to výborná detektivka. Je to dobře vystavěné, napětí se stupňuje, je to uvěřitelné. Palec nahoru ;)

ArwenAragorn
09.12.2019 4 z 5

Pěkná detektivka z oblasti Beskyd hodně blízká přírodě. Obsah bez brutálních a akčních scén je čtivý a docela uvěřitelný. Zápletka je chytře vymyšlená. Jenom mě zpočátku pořád mátly příbuzenské vztahy.
Ráda knížku doporučím k přečtení.

kob
09.12.2019 4 z 5

Dobrý příběh, bavilo mě to, ale tentokrát jsem se trochu ztrácela v postavách. Těch vlastních a nevlastních příbuzných tam bylo tolik, že mě to dokonce donutilo listovat zpět, abych se ujistila, kdo ke komu patří.

Lenka4
07.12.2019 5 z 5

Autorce se podařilo po celý děj udržet napětí a vyvolávat obavy, že se někomu něco stane. A to vše v takové míře, že se čtenář snaží knihu přečíst na jeden zátah, ale nepřivodí mu noční můry. Skvělá detektivka!

zdenek118
05.12.2019 5 z 5

Již pátá kniha od této mé oblíbené autorky opět nezklamala. Děj se tentokráte odehrává v malebném horkém prostředí beskydských samot. Autorka velmi zajímavou formou nahlíží do života místních lidí, do jejich vzájemných vztahů a odkrývá jejich pozitivní ale i negativní vlastnosti a to vše v rámci vyšetřování několikanásobné vraždy. Opět se setkáváme s policejním vyšetřovatelem Bergmanem, který odhaluje při vyšetřování i další místní přečiny jako pytláctví, kšeftování s nemovitostmi a vydírání. Vyzdvihl bych, jak se autorce velice pěkně podařilo vykreslit poetiku beskydských lesů a luk. Není divu, protože sama autorka prožila část svého dětství právě v tomto kraji. Trochu kritičtější jsem k samotnému závěrečnému rozuzlení celého příběhu, které mě však v zásadě nevadilo. Rád si přečtu i další díla od této autorky.

Bulba
04.12.2019 5 z 5

Viděl jsem reklamu ve vlaku, půjčil si ji v knihovně a líbila se mi. Je to pěkná česká detektivka, žádný krvák, žádný sex, i když minulost postav je dost ponurá.

princesse
02.12.2019 5 z 5

Jsem opět nadšená a opět jsem si skvěle početla. Knihu mohu s klidem doporučit, stojí za přečtení. Zatím mě nezklamala ani jedna z knih této autorky, až na jednu mám přečteny všechny a rozhodně budu pokračovat.

Lucek
29.11.2019 4 z 5

Na začátku jsem se v množství postav a propletenci vztahů malinko ztrácela. Jakmile se do příběhu vložil Bergman, dostalo vypravování správné tempo a i napětí.
Oceňuji taky výstižně popsanou krásu Beskyd, přesně tak na mě valašské samoty působí. Nádherné, tajemné a někdy taky nebezpečné...

kalinka99
28.11.2019 5 z 5

Detektivky moc nečtu, ale po dlouhé době jsem si jednu na doporučení přečetla. Čtivý příběh s vykreslením krásné přírody našich hor. Neustále jsem přemýšlela, kdo je vrah, protože dá se říct, že každý mohl mít motiv k vraždě.

radus
27.11.2019 3 z 5

Za mě maličko slabší detektivka od Klevisové. Prvni půlka mě moc nezaujala, nemohla jsem se začíst, druhá uz měla lepsi spád.