Případ Raffael

Případ Raffael https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12513/pripad-raffael-12513.jpg 4 11 2

Jonathan Argyll série

Osou detektivního románu jsou tajemné okolnosti kolem objevení dosud neznámého Raffaelova obrazu. Do Itálie se slavně navrací portrét Elisabety di Laguna od Raffaela Santiho, jenž byl nalezen pod malbou průměrného malíře Mantiniho. Vyskytnou se však pochyby o jeho pravosti a kolotoč zajímavého a dramatického pátrání roztáčejí tři hlavní postavy románu: generál Bottando - šéf odboru pro vyšetřování krádeží uměleckých památek, Flavia - půvabná policistka a Argyll - anglický student připravující se na doktorát, který to vše způsobil. Příběh se odehrává v Římě a v Londýně; čtenář nahlédne jak do tajů restaurování či padělání obrazů, tak do mnohdy pochybných obchodních praktik ve světě umění. První z autorových "renesančních zločinů" je napsán s erudicí, čtivě a nápaditě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Academia

The Raphael affair , 1990

woodward
19.08.2015 5 z 5

Celá tahle série o nedostatečně vybavených a honorovaných "specialistech" italské policie na zloděje a pašeráky uměleckých děl je sice nenápadná, ale velmi svěže a chytře napsaná. Dávám plný počet hvězdiček všem jednotlivým knihám.

shenandoah
15.10.2011 3 z 5

Průměrná detektivka z prostředí umění. Ale seděl mi autorův suchý humor a ten konec je opravdu zajímavý.