Koruna

Koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/196994/bmid_joanna-staffordova-koruna-sci-196994.jpg 4 74 27

Joanna Staffordová série

Píše se rok 1537 a v Anglii vládne Jindřich VIII. Joanna Staffordová pochází ze starobylé šlechtické rodiny, ale rozhodla se vstoupit do kláštera, aby unikla intrikám a nástrahám královského dvora. Když se vydává na nebezpečnou cestu do Londýna, aby v poslední hodince stála po boku své nejlepší přítelkyni, která má být na příkaz samotného krále upálena, netuší, že se sama ocitne přímo na šachovnici mocných a v ohrožení života. Musí nalézt tajemnou korunu, aby zachránila svého otce a zastavila králův teror.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

The Crown , 2012

Paulika419
08.01.2024 5 z 5

Ten kdo přičichl k tudorovské vládě Jindřicha VIII,tak zajímavé čtení.Popravy na denním pořádku ,Tower přeplněný k potěšení mocných.Změna náboženství a odtržení církve od Vatikánu nastavila pravidla rušení a likvidaci klášterů.Děj pomalu a postupně odhaluje intriky,vráždu ale i tajemství koruny na základě archivních a knižních podkladů.Propletenec hrdinky Joanny a dvou bratří Richarda a Edmunda nastavuje jiný pohled co se děje za zdmi kláštera.Takzvaná Athelstanova koruna se stala předmětem pátrání,kdo se koruny dotkl brzy zemřel.Známe to i z naší historie Heydrich si nasadil korunu a byl spáchán na něho atentát.

rilajaan
21.11.2023 4 z 5

Kniha mě bavila. Začátek skvělý, prostředek trošku pomalý, konec zajímavý. Pro dobré pochopení je asi potřeba trochu znát tudorovskou dobu.

Atara16
28.04.2022 2 z 5

Mě to přišlo strašně táhlé, nemohla jsme se vůbec začíst a jsem ráda, že jsem ji dočetla. Druhý díl mě vůbec neláká.

Martina291086
07.02.2022 3 z 5

Nějak nevím, co si o této knize myslet... Je to tak dobré nebo je to naopak naprostý blábol? Opravdu nevím. Asi nebudu mít potřebu číst znovu, nicméně dám šanci i druhému dílu...

DanaKa81
29.07.2020 3 z 5

Koruna je takový průměrný historický román s trochou zbytečných stran navíc. První třetina knihy se mi moc líbila, ale pak autorka nedokázala udržet moji pozornost. Knihu jsem horko těžko dočetla. Nevím jestli se někdy pustím do volného pokračování

alexis818
08.12.2019 4 z 5

Krásný historický román,který nás zavede do doby Tudorovců.Velmi pěkně se četl a já už jsem v polovině druhého dílu,který se také velmi vydařil.

Míjuš
15.09.2019 3 z 5

Mám ráda historické romány, nicméně do této knihy jsem se na první dva pokusy nemohla vůbec začíst. Vždy jsem skončila u první části knihy, kterou jsem ani nedočetla, protože mě děj knihy moc nezaujal a neupoutal.

Po nějaké době jsem ji vytáhla potřetí, a řekla jsem si, že ji přelouskám, protože jsem ji dostala i s druhým dílem jako dárek a nemám ráda, když mi tu knihy jen leží. Po troše nucení překousat se znovu první částí jsem knihu nakonec dočetla a musím říct, že po té nudnější první části se příběh stal mnohem poutavějším. Spojit historii s detektivním pátráním je zajímavá kombinace, a tak, jak mě první část nudila, tak mě zbylé části bavily, až jsem se od nich nemohla odtrhnout.

Ještě jedna věc mi trošku vadila, a to chyby v překladu/tisku, konkrétně špatné koncovky, věty pak nedávaly moc smysl...Ale to není chyba autorky.

oka3408
07.04.2019

Kniha se krásně četla,měla spád. Těším se na druhÿ díl

Janík511
22.01.2019

Knihu jsem si zakoupila jako odreagování od všech detektivek. Mohu říci, že po přečtení mě nadchla a zakoupila jsem další díl. Oba dva díly se mi líbily. Ráda si přečtu další. Nevadí, že knihy mají více stran, právě naopak. Zápletka dobrá, čtení příjemné. Počkám si na další díl, jestli u nás výjde.

Kriterks
18.01.2018 4 z 5

Zajímavá,jiný pohled na onu dobu...akorát se nemůžu dočkat českého překladu třetího dílu The Tapestry...

Selinute
10.11.2016 3 z 5

Mám ráda historické romány, zvlášť ty s detektivní zápletkou. Bohužel tato knížka, i když mě dokázala upoutat, obsahovala hodně, hodně zbytečného textu. Děj se místy vlekl a stával se nezajímavým. Prospělo by jí zkrácení i o 150 stran a byla by rozhodně čtivější. Nechci ji úplně zatracovat, to ne, ale už jsem četla i lepší...

Irsaf
19.07.2016 5 z 5

Šlo to číst.

orinka3
22.04.2016 3 z 5

Ad Domina CZ - "modlitby zůstaly oslyšeny" není chyba a do historické prózy se to hodí dobře. Znamená to, že si jich nikdo nevšiml anebo na ně schválně nereagoval.

orinka3
22.04.2016 3 z 5

Ani špatné ani vynikající....ale mnoho zbytečných slov na můj vkus. Poněkud se to táhlo. Kdyby to proškrtala, mělo by to švih, styl špatný nemá. Ono taky dost záleží na překladu, že jo...Prolistuju ještě i Kalich a pokud bude stejného ražení, nebudu se s ním trápit.

ritz
18.04.2016 4 z 5

Zajímavá kniha ze zajímavého prostředí, za mě čtyři hvězdy.

quendery
07.01.2016

Kniha se mi moc líbila. O době Jindřicha VIII. vychází v poslední době spousta knih a nejsou vždy tak pěkné jako tato. Originální téma, čtivá a napínavá až do konce.

kryspin66
08.08.2015 5 z 5

Velmi mile mi tato kniha překvapila. Těším se na další pokračování. Doporučuji.

Katie46
18.07.2015 4 z 5

Na knize mě upoutal děj odehrávající se v době Jindřicha VIII. a kniha nezklamala. Líbila se mi a děj byl poutavý i když někdy trochu zdlouhavý. Přesto jsem ráda, že jsem knihu přečetla a rozhodně si přečtu volné pokračování.

Jindřich osmý
15.07.2015 4 z 5

Moc hezké a napínavé čtení.

Madelisi
23.04.2015 4 z 5

Zajímavé prvky, skvělá doba, ale pro někoho může být v ději až moc rozebíraná víra a život v klášteře.

Nancy Bilyeau
americká