Jizvy a jiný tajemství

Jizvy a jiný tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72724/jizvy-a-jiny-tajemstvi-72724.jpg 3 36 10

Janě zemřel nejlepší kamarád, a i když je to víc než rok, z jeho smrti se dosud nevzpamatovala. Ráda by si o svých pocitech a úzkostech s někým popovídala, ale spolužáci ji považují za uzavřenou a nekamarádskou a upracovaní rodiče na ni nemají čas. Zuza má zase trable s puntičkářským a surovým otčímem, jemuž musí posluhovat a který ji nechce pouštět z domu.Obě dívky začnou své problémy řešit poněkud zvláštně - když je jim nejhůř, říznou se žiletkou nebo nožem.Tohle společné tajemství by nevyzradily nikomu na světě - bojí se, že by je všichni odsoudili jako pozérky, "emařky". Když už to vypadá, že z bludného kruhu sebepoškozování nikdy nevybřednou, objeví se dva kluci, kteří by je snad dokázali pochopit a možná i milovat.... celý text

Pedruska01
12.09.2015 3 z 5

Kniha byla napsána celkem svižným tempem, rozhodně se to netáhlo jak smrad, což vítám. Abych pravdu řekla, přeci jen jedna hlavní hrdinka mi byla sympatičtější, a to Zuza. Ohledně, řekla bych že původního a hlavního záměru, tedy tématu, který se zřejmě nezdařil - to byla nenáročná a celkem fajn četba. Kdyby téma žiletek/řezání, autorka vynechala, nic by se nezměnilo. Jednalo by se vlastně o zcela všední a dnes už normální problémy, které řeší tisíce puberťáků/rodin. Je dobře, že všechno dopadlo dobře - téměř pohádkové, což se někdy s realitou rozchází. :)
Snaha se cení, příběh byl sice "obyčejný", ale fajn, proto zlatý střed hodnocení. :)

ehoos
31.01.2015 1 z 5

Knih na tohle téma je málo, takže autorce patří každopádně dík. Ale bohužel, neměla jsem pocit, že by si s tím dostatečně pohrála. V psychologii sebepoškozování je spousta velice zajímavých zákoutí, která se dala prozkoumat, ale autorka se držela sotva na povrchu problému, což je obrovská škoda. Mohla z toho být výborná kniha.

Iwíček
22.01.2015 5 z 5

Velmi pěkná kniha plná emocí

1v8na
25.11.2014 4 z 5

Příběh byl pěkný a velmi emotivní. Nevím, jak bych se já sama vyrovnala se smrtí nejlepšího kamaráda, ovšem určitě bych neměla sálu způsobovat si bolest. Neodsuzuju to, ale přijde mi to zbytečně bolestivý způsob.

alenecka66
15.08.2014 1 z 5

dobrá kniha, nicméně si ji asi už nikdy nepřečtu, dějově o ničem...

dark.ma93
01.03.2014 2 z 5

Určitě pěkná knížka, hodně mě zaujalo její téma. Oceňují autorku, že se rozhodla psát zrovna o téhle problematice. Přesto ale, knize hodně chybělo. S tématem si chtělo víc pohrát, víc psychologicky postavy propracovat, se sebepoškozením nejde přestat jen tak. Myslím, že znovu bych si to asi nepřečetla :)

petrisca
15.02.2014 4 z 5

Námět knihy mě zaujal ihned. Nevím co více dodat. Kniha byla skvělá, ale něco o neumím pojmenovat tomu chybělo :)

Caithlyn
02.01.2014 3 z 5

nápad dobrý, ale chtělo se s tím trošku víc pohrát :)

frukeška
02.05.2013 5 z 5

Přečetla jsem knížku za tři hodiny a musím říct, že se mi líbila. Žádnou s podobným tématem jsem nenašla.. Doporučuji

Dannielle
28.04.2013 3 z 5

Přečetla jsem to za jednu noc. A bylo mi z toho smutno. Největší vztek jsem měla na toho krypla otčíma Zuzi.

sebepoškozování

Klára Škorpilová