Jiří z Dráchova - poslední bitva

Jiří z Dráchova - poslední bitva https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528656/bmid_jiri-z-drachova-posledni-bitva-6582eba2f0c58.jpg 5 1 1

Jiří z Dráchova série

< 3. díl

Třetí díl ze série příběhů Jiřího z Dráchova a jeho přátel nás tentokrát zavede až na místo bitvy u Křeče roku 1435. Jak se tam s chudým šlechticem a cestovatelem ze 17.století ocitnete? To vše se dozvíte v tomto příběhu, který je zároveň poctou a připomenutím této poslední bitvy radikálních husitských táborských vojsk.

Naďa2411
04.03.2024 5 z 5

V posledním díle této série nám autor připomíná méně známou a přesto důležitou bitvu u Křeče, která se odehrála 19. srpna 1435 a je označována za „poslední bitvu táborskou“. Autor se trefil do mého vkusu, protože období husitů jsem v dějepise měla ráda a nejvíce, si z této doby pamatuji dodnes některá důležitá data. Možná je to i tím, že jsem jako žákyně jezdila na historické tábory a v tomto období jsem "jedno léto bojovala" ve vlastnoručně ušitém oděvu. Pověst spojená s touto událostí se mi v knize líbila, na konci před obálkou je v knize fotografie kamenného památníku ve tvaru kalichu pro připomenutí husitských válek v Křeči, jenž byl slavnostně odhalen 22. září 1935. Nesmím opomenout darování knihy přímo od autora s věnováním, díky díky.

historie, dějiny dobrodružství české dějiny

Ondřej Kalivoda
česká, 1974