Ježourek a jeho příhody

Ježourek a jeho příhody https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118514/jezourek-a-jeho-prihody-118514.JPG 5 17 8

hrdlickova_61
09.11.2020 5 z 5

Už jsem tady 15. 4. 2019 Ježourka připomínala - jak říkal to svoje "TL TL", jak měl brášku Pištu a byl zkrátka moc milý. Říkala jsem si, že víc ani není co dodat. Teď 1. 11. jsem ale slyšela v rozhlasu na Dvojce opakovaný pořad "Co Čech, to Němcová" (https://dvojka.rozhlas.cz/karel-sip-a-miroslav-donutil-u-haliny-pawlowske-tentokrat-ale-bez-obeda-8351378) a tam se o Ježourkovi mluvilo. Host programu pan Karel Šíp říkal, že tu knížku jako malý četl a měl ji rád. Tak to hned s radostí dávám dál : o)

ijcro
23.11.2019 5 z 5

Je to super vyprávění pro děti. Sám jsem to sice četl až ve druhé třídě, ale četl jsem to rád, jako laskavé pohlazení, i kdyz se občas vyskytnou v příběhu tmavé mráčky - i ty k tomu patří.
Je to vlastně knížka mojí maminky, ale pomalu se z ní stává kniha putovní... :-)

Mám vydání z roku 1947 a je to svým způsoben nadčasový text.

hrdlickova_61
15.04.2019 5 z 5

Tl, tl, to je moc dobře, že je Ježourek i tady na Databázi. Zaslouží si to. A Pišta taky : o)

jarki
10.10.2018 5 z 5

Jelikož teď hodně čtu malinké, byla to výborná volba. Sama se čte, patří mezi mé oblíbené.

Ťapulka
21.01.2017 5 z 5

Tuhle knížku jsem si nedávno přinesla z jedné ze svých výprav do antikvariátu. Dnes jsem ji přečetla cestou na/z běžek a tak nám to utíkalo úplně kosmickou rychlostí. Je to nádherné počteníčko, u kterého jsme se hodně nasmáli, přinesla i nějaké to ponaučení a naše očka se pokochala krásnými ilustracemi. Už v nás asi navždy zůstane pojem ježek-břichomluvec, a "pane, ta jablka máte špatně přivázaná" :-). Doufám, že se mi podaří sehnat pokračování. Ostatně jen pro doplnění, právě nám ve sklepě spinká přes kilo vážící ježek Šramota, kterého jsme začátkem října donesli domů coby malé, vyčerpané a umírající ježčátko. Možná mu tedy pokračování příběhu budu předčítat, až ho na jaře budeme budit ze zimního spánku :-)

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásný, jedinečný příběh, který ovlivnil mé dětství.

Pajina68
29.09.2016 5 z 5

Taky krásná stará knížka. I tu jsem měla po rodičích a ráda jsem ji četla.

kuky921
02.11.2014 5 z 5

Knížku jsem našla na půdě a dcerkám jsem jí četla před spaním. Je možné, že se malý Ježourek stal inspirací pro Ondřeje Sekoru a jeho Ferdu. Příběh je moc pěkný a velmi srozumitelný.

1995  96%Ježourek a jeho příhody
1949  92%Ježourek a Pišta, jeho bratr