Jesenické pohádky a pověsti

Jesenické pohádky a pověsti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110099/jesenicke-pohadky-a-povesti-110099.jpg 4 12 4

Krátké uměle vytvořené pověsti, které se váží k místním názvům v Jeseníkách.

Luky110812
08.02.2024 3 z 5

Předčítáno. Pěkná kniha pohádek a historie z Jeseníků. Nejlepší se synovi zdála ta o drakovi, co jedl brambory.

witiko
16.07.2017 3 z 5

Působivě vyprávěné příběhy, autor dokáže vystihnout atmosféru a génia loci Jeseníků. Používá neotřelá přirovnání, jen občas ruší aktualizace, kterými příběh hodí do dnešní doby a tím mu poněkud setře tajemný pel ("Od té doby nikdo Jesenku neviděl. Možná založila v Červené hoře baletní školu"). Na některých místech mi vadí dějové nedořečenosti. Proč se třeba v příběhu o Meluzíně dívka každou neděli proměňuje v hradní věži v rybu? Co se vlastně stalo s kněžnou v příběhu o Nýznerovském vodníku a co to bylo za světýlko, za kterým šplhala na skálu? Obálka je krásná, jednobarevné ilustrace jsou trochu slabší.

zelenoockaa
29.10.2014 4 z 5

Knihu čtu na pokračování seniorům v práci. Vzhledem k tomu že jsme v Šumperku tak je tématická a také většinu z míst o kterých kniha je znají a dokáží si je velmi dobře představit.

Ruža z Moravy
10.02.2014 5 z 5

Kniha je napsána velmi čtivě, pověsti vypráví autor krásně srozumitelně a obrázky- ilustrace akademického malíře Josefa Lubiče jsou velmi něžné- zvláštní. Vřele doporučuji

Jeseníky české pohádky Jesenicko

Miroslav Kubíček