Jemně zaostřeno

Jemně zaostřeno https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81969/bmid_jemne-zaostreno-cmA-81969.jpg 3 12 2

Smyslný svět luxusních top modelek a módních tvůrců je přesně to prostředí, ve kterém se fotografovi Mattu Loganovi začíná stýskat po původní profesi reportéra a válečného zpravodaje americké televize, vysílaného do těch nejnebezpečnějších ohnisek nepokojů. Mattův životní příběh stejně jako osudy jeho budoucí italské lásky Alix, neuvěřitelnou kariéru brazilské prostitutky Elizabetty, vzestup a pád vrchního soudce Morena a mnoha dalších výrazných postav tohoto románu zaznamenává Tess Stimsonová způsobem, který jí už od vydání její prvotiny Hard News (Drsná zpráva) zajistil stálý zájem čtenářů. Vtip, napětí, rychlý dějový spád a naprostá otevřenost chrakterizují i román Soft Focus (Jemně zaostřeno), který se v anglicky mluvících zemích dočkal více než 100 000 prodaných výtisků.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Nava

Soft Focus , 1995

hanča34
29.10.2020 2 z 5

Pro mně tato kniha není. Četla jsem jiná její díla a ta mně více zaujala. Takže nedočteno

odejana
20.02.2012 2 z 5

Nic moc. Jsou to zajímavé životní osudy, některé skutečnosti až mrazí (chudinské čtvrti v Riu, osudy brazilských chudých dětí, nadační práce za práva dětí po celém světě), autorka staví příběhy dost napínavě, ale vyvíjí se to tak nějak jasnozřivě. Hodně popisné, žádná velká psychologie postav, nic nově zajímavého. Aby to nebyla vyložená červená knihovna, tak jednu hrdinku nechá zemřít, ale druhou vdá. Chyběly mi už jen kakaové skvrny velikosti mexického dolaru na zápěstích. Co se autorce nedá upřít, je její otevřená upřímnost. Hezky se rozeběhne a naservíruje docela dobrý syrový smeč složený z neutěšených vztahů. Zápletka s módními moly a velkými penězi mě ani nijak nenadchla, stejně tak happy endy některých dvojic. Byly by z toho dobré televizní komerční seriály.