Jeho a její

Jeho a její https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513847/bmid_jeho-a-jeji-cqV-513847.jpg 4 125 125

Aby získala zpět místo hlasatelky hlavních televizních zpráv, je Anna Andrewsová odhodlaná jít přes mrtvoly. Když dostane za úkol natočit reportáž o vraždě, která se stala v jejím rodném městečku, neváhá ani vteřinu. Na místě zjistí, že vyšetřování vede její exmanžel Jack Harper a obětí je kamarádka z dětství. Anna se rozhodne ve městě zůstat a přilepit se policii na paty. Má ale tajemství a není ani zdaleka jediná. Hra kočky s myší teprve začíná a z britského maloměsta se brzy stane místo řádění sériového vraha, který se vydal po stopách minulosti.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

His and hers

Karolína7
02.06.2023

Hodně zla se vešlo do tohoto titulu. Trochu mi vadilo velice časté přeskakování v popisu prožitků jednotlivých hlavních aktérů. Závěr mne však opravdu překvapil.

annastasia.j
27.05.2023 5 z 5

Po přečtení "Kámen, nůžky, papír", tedy předchozího thrilleru od této spisovatelky, jsem měla možná až moc vysoké nároky a v průběhu čtení jsem si říkala, že kvůli tomu budu pravděpodobně zklamaná, ovšem od první třetiny jsem si začala být jistá, že i tato kniha bude stejně dobrá, ne-li ještě lepší. Bylo to opět skvělé, napínavé, děsivé, promyšlené, zamotané a komplikované!

Ze začátku mě nudily až moc dlouhé vzpomínky jednotlivých postav, což jsem vnímala negativně a jako velké mínus knihy, pak ale čtenář pochopí, že tyto vzpomínky jsou pro celkové pochopení knihy zásadní a že jsou vlastně tak jako celá kniha, čím dál tím děsivější a zajímavější. Kniha se skládá z kratších kapitol, které vypráví 3 postavy, což je super, zase můžeme vnímat knihu z různých úhlů - tentokrát se jedná o Annu - hlasatelku zpráv a hlavně ženu, která vyrůstala ve městě, ve kterém se stala vražda, dále Jack - vyšetřovatel vražd a paradoxně bývalý manžel Anny a poslední postavou je vrah (na kterého určitě nepřijdete dříve než na konci knihy). Jako další plus vnímám osobitý autorčin styl psaní, díky kterému se stala pro mě osobně jednou z nejoblíbenějších spisovatelek - umí výborně vtáhnout do děje, takže celou knihu přečtete za pár dní nebo i hodin, všechno si jde krásně představovat, protože výborně pracuje s prostředím a postavami a to nejlepší - do knihy vkládá hlubší myšlenky, díky čemuž se její knihy liší od zbytku thrillerů. Dalším pozitivem je gradování - první půlka knihy je spíš pohodička, kdy se seznamujeme s postavami, městečkem a občas nám do toho autorka hodí nějakou mrtvolu, druhá půlka knihy už jede tak, jak thriller má, aby se nedal odložit. A pokud jste stejně jako já, čtenář, který má rád zakončené konce s vysvětlením a pozitivním koncem, byť se jedná o thriller, tady budete v závěru knihy jásat.

Takže za mě další výborná knížka, kterou budu svým známým opět doporučovat, než vydá autorka další thriller.

iskrizka
21.05.2023 3 z 5

Najväčšou devízou tejo knihy je autorkina schopnosť pohrávať sa s čitateľom a zavádzať jeho pozornosť rôznymi smermi. V mnohých okamihoch nie je úplne jasné, či sú kladné postavy naozaj kladné a či tie záporné nie sú náhodou obeťami. Pri čítaní sa môj dojem niekoľko ráz úplne otočil, takže hoci som vraha a jeho motív v istom okamihu uhádla, v zápätí som zneistela. Napínavé až do konca.
Napísané to je chytľavo a dej plynie dynamicky, čo ešte zvýrazňujú krátke kapitoly často končiace cliffhangerom, ako aj striedanie uhlov pohľadu hlavných dvoch protagonistov.
Rozuzlenie je možno trochu prekombinované a k postavám cíti čitateľ skôr anitpatiu než sympatiu, ale nepokazilo to môj dojem z knihy.
Osobne mám síce radšej kriminálky, v ktorých spolu s hrdinom pátram po páchateľovi a nemusím pritom spochybňovať, kto na ktorej strane zákona stojí... ale tento román odporúčam, ak máte radi thrillery s wau efektom.

Renatecka
14.05.2023 4 z 5

Čtivý a zajímavý thriller, vraha jsem tedy neodhadla ani v nejmenším. Líbilo se.

mikika
02.05.2023 5 z 5

parádní psychothriller o dvou nešťastných lidech, které je dost těžké si oblíbit. nejen proto, že pořád lžou. i když nemám ráda výraz "wow efekt", tak tady teda na konci fakt je. a moc jsem si užila, jak si autorka pohrává se čtenářem.

Ivuska.09
30.04.2023 4 z 5

Mě kniha bavila. Ano, asi lze příběh vnímat jako překombinovaný, ale pro mě měla právě druhá polovina neskutečný spád. Každou chvíli jsem měla podezření na někoho jiného a rozuzlení mě překvapilo. Takže já doporučuji.

Misa.K1
21.04.2023 1 z 5

(SPOILER) Na to, jak se knížka na začátku dobře četla, tak druhá polovina bohužel zklámání.
Konec překombinovaný, nereálný.
A opravdu je nutné do thrillerů cpát týrání zvířat?

Paja1709
21.04.2023 4 z 5

Kniha se hned od začátku četla velmi dobře.Napinave celou dobu. Ale pro mě byl ten konec nějak zbytečně prekombinovany.

2019  76%Občas lžu
2022  81%Kámen, nůžky, papír