Stopy v krvi

Stopy v krvi https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288068/bmid_stopy-v-krvi-ZFN-288068.jpg 4 353 119

Jefferson Tayte série

Před dvěma sty lety utekla loajalistická rodina před americkou válkou za nezávislost do Anglie, kde se po ní doslova slehla zem. Americký genealog Jefferson Tayte je pověřen, aby zjistil, co se s ní stalo. Tayte se celý život potýká s ironií toho, že navzdory profesi genealoga nedokázal nikdy odhalit vlastní původ, a proto si nemůže nevšimnout podobností mezi svou minulostí a detaily případu, na němž pracuje. Někdo si dal velmi záležet na tom, aby kompletně vymazal celou jednu pokrevní linii z historie, a Tayte se nevzdá, dokud nezjistí proč. Jeho pátrání se soustředí na tragický život mladé cornwallské dívky, psací skříňku a odkrytí temného tajemství. Někdo další však hledá stejné odpovědi a nezastaví se před ničím, aby je našel…... celý text

Literatura světová Thrillery Historické romány
Vydáno: ekniha , Mystery Press

In the Blood , 2011

bigben
28.12.2020 5 z 5

Trochu ode všeho, krimi, dobrodružství, historie a červené knihovny. Ale mišmaš se mi líbil, jen jsem ti musela dát pozor na jméno - fakt jich bylo dost, ale co bych chtěla...při vytváření rodokmenu.

alekis
18.11.2020 5 z 5

SPOILER :-)
S úmyslem pokračovat ve čtení této série jsem se rozhodla lehce přeskákat první, dříve přečtený díl a oživit si děj. Nakonec jsem s požitkem přečetla znova celou knihu, a protože jsem o ní už napsala komentář, snad jen pár dodatků.
Autor nás zavede do současné Anglie, ale velmi sugestivním způsobem navíc o 200 let zpátky. Sledujeme krátký začátek v severní Americe, která se právě mění z kolonie v nezávislý stát, posléze už jen dramatické události v anglickém Cornwallu.
Kniha je plná jednotlivých nitek a genealog Jefferson Tate je postupně vyhledává a splétá z nich příběh silný jako lodní lano... Ano, je to trochu složité, je tu velké množství místopisných názvů, a hlavně postav. V některých je trochu těžké se vyznat, jako kdyby tam figurovalo víc lidí stejného či podobného jména, zkraje je v tom trochu zmatek... Postupně souvislosti vyplují na povrch.
Genealog - detektiv odkryje mnohé, ale hodně si musí pouze domýšlet. Čtenáře však autor zavede přímo do místa dějů. Popis vraždy mladého farmáře a zvláště potom příběh ztroskotání lodi Betsy Ross a... tohle už by byl moc velký spoiler! Prostě, doporučuji přečíst!
Pro mě osobně je také pozitivum to, že všechny vraždy jsou spáchány kvůli postavení a majetku, to je pro mě pochopitelnější a "stravitelnější", než vraždící psychopati a úchylové.
Takže pokud nás zajímá historie našich předků a dokážeme si aspoň v obrysech představit jejich život, nutně nás musí tato kniha pobavit. Pro mě podruhé za 5*.

Neopol
17.11.2020 3 z 5

Hodně nudná první třetina knížky. Ale pak to hezky nabralo šmrnc.

knihomolkadorfa
22.10.2020 5 z 5

Tohle bylo vážné dobré !

kykyna42
27.09.2020 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha,přečtená za 2 dny.Určitě doporučuji.Začetla jsem se hned a nedokázala se odtrhnout :))) než jsem ji celou přečetla.

alenkacermi
10.09.2020 4 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila, nebyla jsem schopná se začíst. Asi moc postav. Ale když vydržíte cca do půlky :) , najednou zjistíte, že to má konečně grády.

jarin58
11.06.2020 4 z 5

Sakra to bylo dobré.Dám si pár knih oraz a půjdu na pokračování.

ma71
07.06.2020 5 z 5

Překvapivě dobré čtení.

Katania
27.05.2020 4 z 5

JT se ihned stal mým oblíbencem. Už jen proto, že to není nějaký dokonalý vyšetřovatel. A genealogie mě vždy zajímala.

Nočnípták
15.04.2020 3 z 5

Obě dějové linie se mě líbily. Zpočátku jsem musela dávat velký pozor. Čtu, čtu a najednou se ztratím. Bez nějakého odlišení najednou nejste v přítomnosti, ale o 200 let zpátky. Také jsem našla zpočátku pravopisné chyby. Pak, jak nabral děj na zajímavosti a napínavosti už jsem je nevnímala.
Larssona nečtu, tak podobnost hodnotit nemohu, ale s Brownem a Doylem jsem teda žádnou neviděla.
Další knihy s Jeffersonem Taytem si určitě přečtu.

hanzmb
16.03.2020 4 z 5

Za perfektní nápad ze zajímavého prostředí, vyprávěný ve 2 časových rovinách, by si autor zasloužil 5*. Ta část z minulosti by sama o sobě vydala na solidní historickou detektivku. Bohužel to kazí nezvládnuté řemeslo. Spousta popisných detailů na úkor plynulosti a logiky děje. Několikrát vstup vis major. O "nesmrtelnosti" hlavního hrdiny nemluvě. Doufám, že v dalším dílu se tohle zlepší.

Pavlnka
25.01.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila. Byla čtivá, zajímavá, ale začátek byl pro mě trochu těžkopádný, než se děj rozjel. Určitě si přečtu i další díly.

Terka1975
25.01.2020 3 z 5

Hlavní hrdina geneaolog pátrá v minulosti, tolikrát je na hranici mezi životem a smrtí, že nevím, jestli není superman, chová se jak polda se super výcvikem, no nevím. Nevytvořila jsem si k němu žádný vztah, což se mi moc často nestává, nepřehledné množství postav, konec mi neodpověděl na otázku, která mě od poloviny knihy provázela, postavy ploché, popisy míst, které nadchnou pouze místní znalce a bez těch bych se obešla. Čekala jsem trošku víc.

Aprilek
05.12.2019 5 z 5

Výborná kniha. Na přebalu je napsáno, že kombinuje Dana Browna, A.C. Doyla a Stiega Larsonna a já to můžu jen potvrdit.

PeM
12.11.2019 4 z 5

Sestavuju si vlastní rodokmen, tak jsem byla zvědavá na "kolegu" ;-). Knížka je čtivá, místy překombinovaná, těch příjmení, začínajících na F přehrš tedy....vcelku mě po přečtení přepadla krapet závist - kdyby to tak šlo, rozluštit rodové zajímavosti, tajemství atd. tak jednoduše....jdu do druhého dílu, bavilo mě to...

iveta3689
12.11.2019 3 z 5

Knize hodně ubližuje marketingová hláška na obálce. S Brownem, Larssonem nemá nic společného ani z dálky a čtenáři tak mohou být zklamaní. Přitom není špatná, čte se dobře. Autor má takový oddechový styl. Vadily mi ale některé slovní obraty. Například kam zmizely normální barvy? Oči jsou smaragdové a safírové, červená je malinová atd. Chápu, že chce příběh oživit, ale méně je někdy více. Působilo to na mě, že nám chce předvést, jak dokonalou slovní zásobu má. Také bych seškrtala historickou linku. Mohla být méně rozpitvaná a příběhu by to neubralo, spíš by víc odsýpal. Konec byl trochu přeplácaný. Celkově jsem ale s knihou spokojená, je rozhodně lepší průměr (3,5*).

alekis
10.09.2019 5 z 5

"Co tady dělám?! Já jsem genealog!"
Jeff Tate hledá v zaprášených archivech, na internetu - jak jsme mohli bez něj žít?, na starých hřbitovech, u potomků, kteří nemají pojem, kdo byli jejich předkové, u těch, co pojem mají, a když si to všechno dá dohromady, sváže nitky. Tak to aspoň vypadá, ta jeho práce.
Rozhodně není detektiv. Nemá rád, když na něj kráva zírá přes okénko auta, ve kterém musel přenocovat kdesi v neznámu, ani když ho vyhazují s člunem do vzduchu, když mu chtějí podříznout krk, ani když se musí potápět do jeskyně, a protože víc sedí, než se hýbe, tak se mu to sotva podaří. A strašně se bojí létat. To je to nejhorší - když musí na rozkaz svého dobře platícího zákazníka letět do Anglie hledat ztracené předky...
Kniha je hodně nabitá dějem, místy až trochu nepřehledná, je tu hodně postav jak ze současnosti, tak z minulosti. Dozvídáme se mnoho informací. Krom jiného zjistí jedna příjemná žena, že její milovaný manžel neutonul, ale byl sprostě zavražděn. Dvě mladé lásky jsou krutě uťaté: sympatický farmář a jeho milá špatně dopadnou, a v závěru, jen na několika řádcích, se dva nesouzení zamilovaní stačí stěží na okamžik obejmout... než jejich životy ukončí mordýři chtiví peněz, majetku, a neštítící se vůbec ničeho!
Všechno se nakonec vysvětlí... a Jeff, s podporou své nové potenciální přítelkyně, se vrací letadlem do Států... Potrestání starého zla už si musí vzít na starost jiné síly, to současné snad dojde spravedlivého soudu.

Nerevanin
31.08.2019 4 z 5

Dobré. Celkem čtivé a napínavé. Místy trochu předvídatelné (typu náhodné seznámení v letadle je velmi příhodné pro další děj). Chvílemi poněkud překombinované a přehnané (zcela chápu přirovnání k Danu Brownovi), knize by neškodilo, kdyby se některé z těchto příliš komplikovaných zvratů nebo pasáží vypustily. Připadalo mi, že některé věci nejsou dostatečně vysvětlené. Skoro bych až řekla, že v ději byly buď logické chyby nebo prostě mezery, ale vzhledem k tomu, že chvílemi jsem se ztrácela nejen já, ale dle mého názoru i autor (ať sám čtenář posoudí, zda ztracená závěť má pro klienta z USA vůbec nějaký význam, jak autor tvrdí - podle mě ne), nedokážu na žádnou konkrétní chybu či pasáž ukázat prstem. Přesto doporučuji.

davas
25.08.2019 5 z 5

Úžasné ...jinak nemám ,co dodat ...jo,vlastně mám...za 5*

Shardlake
03.08.2019 5 z 5

Pro mne zajímavý a čtivý příběh s dvěma časovými osami a gradující děj mne nutil číst stále dál až k rozuzlení.
Určitě si přečtu další díly. Doporučuji.