Jedno přání

Jedno přání https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413751/bmid_jedno-prani-9gD-413751.jpeg 5 41 11

Dívej se. Představuj si. Sni. Svět kolem tebe je plný splněných přání. Stačí se jen rozhlédnout. Půvabná kniha z pera Niny Ladenové s kouzelnými ilustracemi Melissy Castrillónové je jako stvořená ke čtení na dobrou noc. Přitul se k tomu, koho máš rád, a nauč se vnímat krásu a radost v každém okamžiku.

Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

If I Had a Little Dream , 2017

Bonda
20.07.2022 4 z 5

Na hranici kýče, možná i za hranicí, ale ještě to beru. Čtyřleťačku kniha inspirovala k vymýšlení různých jmen, ovšem od ušlechtilých a moudrých nápadů v knize naprosto poklesla k banálním jménům typu Hafik a v případě zahrady zcela nepoeticky konstatovala, že zahradám se jména nedávají (přitom Země je zrovna docela zajímavé jméno pro zahradu). Takže ji jako čtenářku očividně spousta skrytých významů z knihy minula. Aspoň zůstává prostor pro objevy.

TerJac
18.05.2021 5 z 5

Tohle byla prostě krása. Přečteno 3x za sebou. Jedna z knih, která dětem dokáže rozvinout krásně fantazii. Mám v hlavě hned několik nápadů, jak by se kniha dala využít .... no prostě super.

Evina74
26.12.2020 5 z 5

Dojemná veršovaná knížečka nejen pro malé děti - vánoční dárek od mých nejbližších.

schedy
03.11.2020 5 z 5

Krásné ilustrace, jemné nádherné verše.

kotatkoz
03.03.2020 5 z 5

Prostě krásná knížka - básnička i ilustrace, tohle je knížka pro radost :)

Aknel26
05.02.2020 5 z 5

Jedním slovem nádhera. Kouzelné ilustrace, úplné zosobnění fantazie, romantiky a něhy. A možná ještě krásnější verše, na pohled jednoduchá čtyřverší o obyčejných věcech, taková dětsky upřímná a nevinná. U většiny z nich jsem si říkala: ano, přesně takhle to cítím, jen to neumím tak hezky napsat. Knížku ocení možná víc maminky než děti.
Chtěla jsem sem dát malou ukázku, ale nevím, kterou z básniček vybrat.
Kdybych měla svoji zem,
dala bych jí jméno Tady.
Žila bych tam spokojeně,
věděla si se vším rady.

Kdybych měla sestřičku,
dala bych jí jméno Píseň.
Píseň by mě konejšila,
kdyby na mě padla tíseň.

Kdybych měla ještě knížku,
dala bych jí jméno Přítel.
Všude by mě provázela
jako malý tajný ctitel.

bibi.r
02.12.2019 3 z 5

Úžasné ilustrace a krásné přebásnění Radka Malého.
Příběh poměrně filozofický, takže je pro mě těžké určit věkovou kategorii. Možná tak 6+.

smrtonos4157
20.11.2019 4 z 5

Knížka čistá a krásná ,bez velkých přání a ambicí, takových je dnešním dětem třeba jako soli.

capricornus
06.11.2019 5 z 5

Krásné verše, krásné ilustrace. Milé, poetické!

martina9959
14.10.2019 5 z 5

Tak krásná kniha, až srdce poskočí... :)

aydam
29.09.2019 4 z 5

Maminka je jen jedna. Pěkné ilustrace.

pro děti od 4 let poezie pro děti fantazie

Autorovy knížky