Jedna z pěti

Jedna z pěti https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484259/bmid_jedna-z-peti-Opl-484259.png 4 274 274

Může být něco horšího než se na oslavě svých čtyřicátin dozvědět, že váš manžel má milenku? Může. Edita se o tom přesvědčí, když zjistí, že dotyčnou musí být jedna z jejích nejlepších kamarádek. Podvádí ji tedy hned dva blízcí lidé a jí nezbývá než vypátrat, komu může věřit a před kým by se měla mít na pozoru. Jednu po druhé poznává své přítelkyně blíže, postupně některé ze seznamu podezřelých škrtá a při hledání viníka se dostává i k manželovi a sobě samotné. Jak poznat vztah, který nelze vzkřísit, a jak naopak ten, za který má cenu bojovat?... celý text

hanehugr
07.02.2022 5 z 5

Perfektní oddechovka, kterou jsem zhltla za tři hodiny. Příběh ze života obyčejných lidí vás vtáhne a nepustí, protože prostě chcete vědět víc a víc nejen o hlavní hrdince a jejím životě, ale i jejích kamarádkách. Rozhodně donutí zamyslet se i nad vlastním životem, v dobrém slova smyslu. Byla o má první kniha této autorky a už se těším jak na další, tak ty předchozí.

TessaJean
06.02.2022 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, akorát mě mrzí, že na mě byla moc krátká. Autorčin styl psaní je velice čtivý, takže knihu má člověk přečtenou během víkendu a pak ho mrzí, že to má tak rychle za sebou. Stejně jako u knihy Nesejdeš z cesty bych i u této snesla klidně i o 100 stran navíc. Moc se mi v tomto ohledu líbila kniha Nemusíš!, ze které jsem měla mnohem větší požitek, protože jsem ji četla o mnoho déle. Tím víc jsem deprimovanější když vím, že už teď netrpělivě čekám na další výtvor... někdy je to jako droga.

Patricie93
04.02.2022 5 z 5

Velice zajímavý příběh, který mě vtáhl do svého děje tak moc, až jsem zapomněla na svět kolem sebe. Samozřejmě jsem Edit fandila aby tu potvoru našla co nejdříve. Do poslední chvíle jsem vážně netušila. Konec mě opravdu mile překvapil. Digma je opravdu skvělá spisovatelka, která ví, jak lidi zaujmout. Velká poklona a už teď se těším na další knihu, která bude určitě tak skvělá jako předešlé knihy.

evaval
03.02.2022 5 z 5

Mám přečteno a musím říct, že jsem se moc bavila. Knížka je opravdu skvělá, ze života, vtáhla mě do děje a nepustila. Musela jsem číst každou volnou chvíli, protože jsem stále přemýšlela, jak se asi bude dál vyvíjet. Byla to parádní jízda obyčejně neobyčejným životem několika kamarádek. Užila jsem si to a ten závěr .... "Jedna z šesti", zahřál mě u srdce.
A ještě jednu větu si neodpustím, nepropadejme stereotypům. Dávám 5/5. :-)

Wabinka
02.02.2022 5 z 5

Zdánlivě obyčejný příběh Edity a jejích kamarádek,ovšem výborně napsaný. Donutí vás i k zamyšlení. Téma aktuální, v každé rodině je nějaký menší či větší problém. Žádná z postav nebyla perfektní a bezchybná, každý měl nějakou tu "mouchu",bylo to prostě lidské. Tak jak je to i v reálném životě.
Moc se mi kniha líbila.

smrčci
02.02.2022 4 z 5

Jestli nám autorka něco opět ukázala, tak to, že umí skvěle pracovat s psychologií postav. Všechny se chovají jako skuteční lidé. Nejsou dokonalí, chybují, vytvářejí si domněnky, ale zároveň mají snahu se ze svých chyb nakonec poučit.
Jedna z pěti je svým námětem opět naprosto originální. Je psaná je velmi čtivě a svižně a přestože bych si jí asi víc užila, kdyby mi bylo o deset let víc, moc se mi líbila. Velké plus za konec.

L.Helena
31.01.2022 4 z 5

Pěkná knížka. K pobavení i k zamyšlení.

Zuzulinka
29.01.2022 5 z 5

Luxusní knížka!! Super nápad!! Doporučuji přečíst!

rumova_kulicka
26.01.2022 4 z 5

Tato kniha pro mě byla příjemné překvapení. Námět s milenkou a pátráním byl super, i když i mně záhy došlo, která bije. Trochu mi vadilo psaní blogu a texty jak z příručky pro ženy. Ale chápu, že to tam mělo svůj význam. Příjemná oddychovka, kterou mohu jen doporučit.

Terez1977
24.01.2022 5 z 5

Tak jsem opět neodolala a když jsem zjistila, že e-kniha už je venku o dost dřív, sáhla jsem po ní. Tak jako tak musím mít tu fyzickou, protože ta obálka nemá chybu. Líbí se mi ještě víc než u Nemusíš. A knížka asi taky. Možná je to tím, že to mám čerstvě v hlavě, ale Editino pátrání bylo napínavé a já jsem do poslední chvíle spolu s ní hádala a nevěděla. Moc se mi líbil nápad s blogem i to, že jsem si fakt do poslední chvíle lámala hlavu s tím, jak to teda bude. Spoiler psát nebudu, tak si na to musíte počkat sami, ale rozhodně doporučuji.

babystar
22.01.2022 4 z 5

Příběh Edity, které stačil měsíc, aby zjistila, že se jí sice rozpadlo manželství, ale získala pět přítelkyň "na život a na smrt". Četba byla pro mne o to napínavější, že jsem od začátku tušila odpověď na otázku, "která z pěti", ale byla jsem zvědavá, zda mé tušení je správné... a bylo. Dobré poučení pro ty, které se ocitly v podobné situaci i pro ty, které si myslí, že jim se to přece stát nemůže. Stručně řečeno - Jedna z pěti, aneb "kostlivci ve skříni".

honeybee
20.01.2022 5 z 5

Myslím, že napínavější úvodní scénu si autorka nemohla vymyslet. Po přečtení první kapitoly se ve vaší hlavě rozjedou všechna kolečka na maximum a vy budete chtít odhalit tu, co zradila, a budete jen neradi odkládat tuto opět velmi čtivou knihu. Příběh v sobě nese poselství, že nikdo nevíme, co se odehrává za zavřenými dveřmi.
Jednu z pěti řadím na pomyslný vrchol prozatímní autorčiny tvorby a po bok předchozího románu Okno s dívkou a ptáčkem. Více se dozvíte v mé recenzi Za zavřenými dveřmi https://www.databazeknih.cz/recenze/jedna-z-peti-484259