Jedna z pěti

Jedna z pěti https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484259/bmid_jedna-z-peti-Opl-484259.png 4 274 274

Může být něco horšího než se na oslavě svých čtyřicátin dozvědět, že váš manžel má milenku? Může. Edita se o tom přesvědčí, když zjistí, že dotyčnou musí být jedna z jejích nejlepších kamarádek. Podvádí ji tedy hned dva blízcí lidé a jí nezbývá než vypátrat, komu může věřit a před kým by se měla mít na pozoru. Jednu po druhé poznává své přítelkyně blíže, postupně některé ze seznamu podezřelých škrtá a při hledání viníka se dostává i k manželovi a sobě samotné. Jak poznat vztah, který nelze vzkřísit, a jak naopak ten, za který má cenu bojovat?... celý text

broskev28
20.05.2022

Mně doma vždycky vtloukali do hlavy: když něco nevíš, tak se zeptej!
Takže tenhle způsob knižního vyprávění mi vůbec, ale vůbec nesedl, a proto odkládám. Tím nechci říct, že je to špatná kniha, jen není určena pro mě.

vivula
14.05.2022 5 z 5

Strašně milý překvapení, tahle knížka.

DámaMáma
10.05.2022 5 z 5

Velmi milá a čtivá knížka, kterou bych určitě doporučila na dovolenou.

Markéta948
25.04.2022 4 z 5

Pěkné oddechové čtení. Kniha mě zaujala hned od začátku. Určitě dám prostor dalším knihám této autorky.

lalela
24.04.2022 5 z 5

Jak já jsem byla napjatá, která že to je. Ta jedna z pěti. Přátelství, které bylo přátelstvím jen proto, že k sobě tak nějak patřily. Ony si myslí, kdovíjak se neznají, ale to jejich přátelství je vlastně jen strašně povrchní, v knížce postupně vyplouvají na povrch bolístky a tajemství každé z pěti přítelkyň. Mnohdy si lidé z chování druhých udělají o člověku úplně jiný obrázek a toho člověka zaškatulkují do nějaké přihrádky. Pak, když se odkryje tajemství, zjišťují, že toho člověka vlastně neznají a ta přihrádka, do které ho uložili je vlastně úplně špatná. Naštěstí jsou to mámy kvočny a dokážou si pomoci i poradit. Knížka byla báječná a ten konec mě dostal, i když jsem to od poloviny tak trochu tušila, jak to asi bude. Ať žije Edvina!

Danago
23.04.2022 4 z 5

Mám autorku ráda a to jak píše mě baví. Asi je podle mě tato knížka nejslabší ve srovnání s předchozími knihami , ale přesto mě hodně bavila a příjemně jsem si odpočinula. Bohužel pointu jsem odhadla hned na začátku, prostě se to nabízí, možná je to náhoda, možná už dokážu autorku odhadnout.
Příběh je pěkně propracovaný a myslím, že každá z nás to přesně tak nějak zná.

alnahu
22.04.2022 2 z 5

Knihu jsem si ke čtení vbybrala podle obálky ,ale i podle komentářů-ale mě neoslovila-úryvky z blogů mě též nebavily-tak jako ostatní čtenářky.Od této autorky je to moje první kniha a bohužel jsem zklamaná-tak ,zkusím někdy jinou.

ctenarkaEva
19.04.2022 4 z 5

Knihu jsem si vybrala jako odpočinkové čtení po napínavých thrillerech a toto splnila. Nebavily mě úryvky z blogu, ty už jsem postupně přeskakovala. Na konci už jsem tušila, jak příběh dopadne a které kamarádky se situace týká. Kdo má rád příběh o vztazích partnerských i vztazích mezi kamarádkami, tak bude spokojen.

EvaEma
17.04.2022 odpad!

Tohle pro mě byl výběr "vedle". Obyčejné vyprávění, podobně si píšou mraky lidí do šuplíků nebo někam do blogů, ale za zveřejňování to nestojí. Nic jsem se nedozvěděla, bohužel ani nepobavila. Pro mě úplně zbytečné čtení, ztráta času.

zimolka
12.04.2022 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední.Kniha byla pro mě odreagováním.Jsem spokojená.

Janaves
07.04.2022 2 z 5

Četla jsem lepší autorčiny knihy. Toto mě opravdu nebavilo, nehledě na to, že jsem od začátku tušila, jak to dopadne.

PetraL.689
03.04.2022 5 z 5

Tahle knížka je moje srdeční záležitost. Editina cesta za hledáním pravdy o svých pěti kamarádkách, o svém muži a především o sobě samé mě bavila od první do poslední stránky. Příběh několika lidí z "malého pískoviště" je skvěle propracovaný, místy až bolestně reálný a velmi čtivý. Vřele doporučuju a moc se těším na další autorčiny počiny.

anna492
02.04.2022 3 z 5

Celkem předvídatelné, ale příjemné odpočinkové čtení.

Hvězdička8
30.03.2022 5 z 5

Zjistila jsem, že máme v Čechách novou skvělou spisovatelku společenských románů, jež se zabývají aktuálními problémy v mezilidských vztazích. Dáša Čechová ve své knize Jedna z pěti rozehrává velkou hru plnou napětí a pátrání, aby vzápětí její hrdinka přišla na to podstatné, na čem by měla stavět každá manželská dvojice. Byla jsem též velmi příjemně překvapena, s jakou znalostí popisuje „malé pískoviště“ v podstatě každého menšího městečka či vesnice. Jako bych tam s hlavními hrdiny byla účastna já sama. A ten začátek, který vás okamžitě vtáhne do hry a nepustí!
Vy, které jste milovaly knihy Simony Monyové, zkuste nyní tvorbu paní spisovatelky Čechové a myslím, že mi dáte za pravdu. Spisovatelka se nebojí jít až na dřeň ožehavým problémům, se kterými se potýká mnoho dnešních žen, potažmo manželských či partnerských vztahů, ale i problémům v rodičovství. Za mě VELKÉ PLUS.
Kniha Jedna z pěti si jistě najde mnoho čtenářek, možná i mužských čtenářů, jelikož není určena primárně pouze ženám. Já za sebe vřele doporučuji! Dávám 5*****

dana8437
24.03.2022 odpad!

(SPOILER) Za mě 3 týdenní trápení, bohužel 2. kniha ze 3, které jsem od autorky četla pro mě o ničem. Od necelé půlky jsem už víceméně věděla, jak to s údajnou “milenkou” bude, že to bude trošku jinak bylo fakt zřejmé, ale té omáčky kolem, která byla neměnná, bylo už moc. Mám ráda červenou knihovnu, ale neustálé návštěvy o ničem, tím, že se mi do čtení nechtělo a nutila se, tak s odstupem jsem ani neměla přehled, kdo je kdo a blogy mě nebavily celou knihu a od půlky je přeskakovala. Lehká předvídatelná zápletka na konci to maličko oživila, i když ani ta nestála za moc. Jsem ráda, že mám knihu za sebou a určitě se k ní již nevrátím a k autorce bohužel již také ne… skóre 1 ze 3, která se dala je za mě málo. Tuhle jsem zkusila, že mi v červnu bude též 40 a že jsem chtěla dát autorce ještě šanci.

Shelzee21
23.03.2022 5 z 5

Jak už to u téhle autorky bývá, je to sázka na jistotu, že mě bude bavit. :) Úplně reálně jsem viděla to malé pískoviště a jeho nepsaná pravidla. Ačkoli někdo píše, že byl konec předvídatelný, tak mě teda naprosto překvapil, měla jsem jiný tip. :) Na úplném začátku jsem se ztrácela trochu v těch pěti, o které už bylo napsáno co, což se při tom počtu postav dá pochopit a je to subjektivní, ale pak jsem se chytila a už to jelo. Nejvíc mě u čtení rozčilovalo to, že mě u toho neustále někdo vyrušoval :D 5/5 :)

zuzu8480
22.03.2022 5 z 5

četlo se dobře, oddechovka.

Alena1957
19.03.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila, četla se velice dobře, fain oddychovka. První od autorky a určitě se podívám po další.

Vendyorit
18.03.2022 4 z 5

Konec byl předvídatelný. Kniha se četla moc dobře. Na odreagování ideální. Nic hlubšího v ní ale nelze hledat. Dávám 4 *.

Josh
16.03.2022 3 z 5

Autorka knih pro děti, pak změna pro dospělé / ženské romány, 80-90 % recenze (dětské 1 hlas nepočítám:o) a hlavně „chrlí“ dvě knihy ročně (má tolik námětů a energie, nebo píše cokoliv když je vše zavřeno?) byla fronta důvodů nemít očekávání. Poslední kniha do ČV´22 byla 1 důvod dostačující k tomu vzít první knihu letos vydanou co byla k dispozici. A kniha? Těžko soudit jak a zda vůbec chcete prověřovat své kamarád(k)y, ne že k tomu vede životem daná „zkouška“ vzájemného vztahu, ale že si sami najdete důvod/právo zjistit co vztah vy/drží.