Jediný den

Jediný den https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350024/bmid_jediny-den-AWv-350024.jpg 4 16 16

K tomu být šťastný, není třeba mnoho času. Kamarádi divočák s lišákem zažijí vylíhnutí okouzlující mušky jepice, která je tak líbezná, že je těžké ji nemilovat. Jenže jako každá jepice má na život jen jeden jediný den. Hodní přátelé ji tu hroznou věc nedokážou říct, a tak jí namluví, že tím, kdo má brzy odejít, je lišák. Líbezné mušce je ihned jasné, co je třeba udělat. V tom případě se do toho jediného dne musí vejít celý život a veškeré jeho štěstí. Laskavý příběh pro děti a rodiče o přátelství, ztrátě a nezkrotné síle života.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , CPress

Nur ein Tag , 2016

Panter
25.11.2018 3 z 5

Tak jo, je to dobrý nápad napsat dětskou knížku o smrti a udělat to trochu vesele. ALE! Nevím, jestli je to překladem nebo je to i v originále napsané tak, že vůbec mevíte, kdo co říká a naříká. Někdy jsou prostě věty a výrazy poskládané tak, že nevíte, která bije. A zkuste si to číst nahlas dítěti, které to díky částečné absenci děje vlastně vůbec nezajímá

MartinaF
12.02.2018 4 z 5

Mně se to moc líbilo a taktéž jsem na konci měla slzy v očích. Fakt je, že se mi některé příběhy až tak moc nelíbily a nepochopila jsem je. Ale z větší části se mi čtení zamlouvalo.

bibi.r
12.11.2017 3 z 5

Velmi zajímavý námět, ale bohužel se mi to nečetlo tak dobře, jak jsem očekávala. Ilustrace skvělé.

IvanaB
28.09.2017 5 z 5

Tak já na konci měla slzy v očích. Moc se mi to líbilo, ale nevím, nakolik se to bude líbit dětem, jak to budou chápat.

mmmisulka.r
25.08.2017 4 z 5

Abych pravdu řekla, tak nás to příliš neoslovilo. Sice pěkný příběh, ale velmi těžce a komplikovaně napsaný. Dítě ztrácí zájem a přehled. Přitom by stačilo zjednodušit text. Ale nechce se mi dávat jen tři hvězdy, protože je to knížka pro děti. Musím říci, že se to špatně četlo i mě osobně a to jsem se opravdu snažila při hlasitém čtení klást důraz na vyslovování a udělat četbu zajímavou...

DariDerek
27.07.2017 5 z 5

Tato dětská kniha byla naprosto skvělá, jak nápadem (no, řekněte sami, koho by napadlo psát o jepici :-)), tak svým zpracováním :) Více píšu zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/07/jediny-den-martin-baltscheit.html

smrt

Martin Baltscheit