Jdi za štěstím

Jdi za štěstím https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332166/bmid_jdi-za-stestim-GxO-332166.jpg 4 75 29

Amy žije na panském sídle Hatville Court pod ochranou krásné Aurelie, jediné dcery majitele. Prožívají dobrodružství a noří se do vlastního vysněného světa. Ani to však dívku nechrání před záští mocné lady Vennawayové. Pak jako blesk z čistého nebe udeří nemilosrdný osud. Po smrti své nerozlučné přítelkyně se Amy ocitá zcela sama a bez prostředků. Jenže Aurelia dosud neřekla poslední slovo a v šifrovaném dopise vysílá Amy na cestu do neznáma. Díky dalším dopisům, v nichž jí Aurelia připravila vždy nové pokyny, putuje dívka přes celou Anglii až do starobylého Yorku a získává příslib nové budoucnosti.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Amy Snow , 2015

josska
04.11.2017 4 z 5

Knížka se mě moc líbila a ta obálka nádhera,romantárnu jsme četla po delší době a jo pěkný, četla se sama

alnahu
18.10.2017 4 z 5

Pěkný příběh o Amy Snowové, jejíž život nezačal zrovna nejlépe, byla pohozena v zasněženém lese ,ale měla štěstí ,že ji našla dcera majitele panství Hatvile Court Aurelie. Spolu prožívají krásné přátelství než mezi ně vstoupí smrt jedné z dívek ,ale tím příběh teprve začíná. Na to že je to autorčina prvotina se čte velmi dobře a má krásnou lákavou obálku.

Ttammarra
16.10.2017 4 z 5

Knížka se mi četla velmi dobře. Příběh je zajímavý a byla jsem natěšená na závěr, který jsem ale předvídala. Každopádně hezké pohodové čtení.

Luciska13
25.07.2017 4 z 5

Pěkný příběh, příjemný relax, ale přiznejme si, že to poněkud přitažené za vlasy je. Škoda, že tam nebyla více rozvedená "rivalita" obou mužů, takhle to bylo jen lehce naznačené. Nejvíce se mi líbila proměna jako v Popelce nebo i Pretty Woman, ta se opravdu povedla a z nezkušené holky byla opravdu dáma.

Ewik
12.07.2017 4 z 5

Citlivý příběh o hlubokém přátelství, loajalitě, nelehkých osudech a hledáním svého místa pod sluncem. Vše přebaleno lákavou obálkou.
Celkově se mi kniha líbila, nicméně k úplné spokojenosti tu něco chybělo. Rozplétání Aureliiných tajemství pomocí dopisů plných šifer a kliček bylo napínavé a vzrušující. Její dopisy Amy byly plné emocí a také dojemnou vzpomínkou na minulost i současnost.
Sledovat Amyino putování za svobodou, novými příležitostmi, lidmi a místy bylo zajímavé a občas i inspirující. Místy mě však nudily některé nezáživně popsané pasáže a chaotické povahové proměny hlavní hrdinky. Postrádala jsem jiskření a pravou chemii mezi hlavní dvojicí. Mužský protagonista působil nezajímavě a občas fádně, a ani popisem příjemného vzhledu pro mě jeho postava nedokázala ožít.
Ovšem paní Riverthorpová byla správně jedovatá babka, která mě bavila půl knihy a stala se mou nejoblíbenější postavou.
Na letní oddych kniha splní svůj účel. Takový lepší průměr. Za mě 3,5*

Barbora H
28.06.2017 1 z 5

Bohužel nějak to není můj žánr...

LilianaFalcon
27.06.2017 4 z 5

Kdo byste cekal ryzi romantiku, tak sva ocekavani spis nasmerujte k (smutnym) pribehum ze zivota s kapkou romantiky.
Bylo to samozrejme nadherne a tyhle pohnute zivotni osudy mam vazne rada, ale tentokrat jsem cekala neco ve stylu Panstvi Edenbrook. A jen za nenaplnena ocekavani (muselo by to byt kratsi a s mnohem vetsi davkou romantiky) tu hvezdicku strhavam... Vazne mi vadi, kdyz knihu vydavaji za neco, co neni... V tomhle pripade se bojim, ze se kniha nedostane do ruky tem, co se vyhybaji cervene knihovne, a pritom by se jim mohla libit...

biki
09.06.2017 4 z 5

Skutečně originální námět. Zajímavě koncipovaný příběh - zpočátku převažují vzpomínky hlavní hrdinky na dětství a dospívání se svou přítelkyní. Postupně se do popředí dostává cesta hrdinky za tajemstvími zemřelé Aurélie, při níž se Amy mění z ušlápnuté zakřiknuté myšky v hrdou a sebevědomou dívku. Příjemný a pokojný způsob vyprávění mi hodně připomíná styl Ch.Brontëové v Janě Eyerové. Jenže ... asi jsem už moc zhýčkaná, ale onen styl je na můj vkus pokojný až moc. Jak už uvedla předchozí komentující, také mi tam chybí ono jiskření, a přestože je v ději i dost konfliktních situací, jejich průběh i řešení probíhá tak nějak nevzrušeně, klidně. Proto hodnotím jen 70%, ale jako obvykle zaokrouhlím nahoru.

JanaDor
10.05.2017 4 z 5

Líbil se mi autorčin styl, který příjemně vyprávěl příběh o dívce, která postupně poznává samu sebe. Dobře byla vymyšlená zápletka. Nejdříve jsem se dozvěděla o dětství Amy, která dále vzpomínala na Aurelii, jak spolu vyrůstaly. Poté jsem s Amy zůstala v přítomnosti a s dopisy od Aurelie jsem odkrývala její skryté tajemství. Jediné co mi trochu lezlo na nervy během čtení, byla povaha Amy. Někdy byla uťápnutá, sebelítostná a nesmělá. Z toho se otočila a byla hrdá a kurážná. Chybělo mi tam jiskření mezi hlavní zamilovanou dvojicí. Bylo to takové jemné a romantické. Celkově se kniha četla rychle a pohodově. Svůj účel pohádky pro oddych splnila. Hodnotím ji jako lepší průměr.

19. století cestování Velká Británie rodinná tajemství historické romance

Tracy Rees
britská, 1972
2017  79%Jdi za štěstím
2021  75%Milostný dopis
2023  87%Růžová zahrada

Kniha Jdi za štěstím je v