Jarní tradinář: Od ledna do června

Jarní tradinář: Od ledna do června https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532057/bmid_jarni-tradinar-od-ledna-do-cervna-65ca093ca3ef9.jpg 4 1 1

Oslavujte s námi nové jaro! Po temném a klidném období zimního odpočinku se příroda začíná probouzet. Můžeme si všímat přibývajícího světla, prvních jarních kvítků i ptáčků. Hned po Třech králích začíná veselé masopustní období a už v únoru na Hromnice se pod povrchem chystá semínko k rozpuku. V přírodě se začínají dít věci – něco se musí stát, aby za pár měsíců bylo jaro viditelné a v plné síle. Jarní svátky spojené s novým počátkem a nadějí, že zase bude lépe, provázejí lidstvo od nepaměti a jsou plné veselých zvyků, radosti a pospolitosti. Vždyť právě teď vznikají zárodky nové úrody a ty je potřeba náležitě posílit – třeba při masopustu. Obnovu a znovuzrození připomínají i nejdůležitější křesťanské svátky, Velikonoce. Proto je v této knize věnováno více pozornosti křesťanskému příběhu Velikonoc od farářky Martiny Viktorie Kopecké.... celý text

muchomurka
25.03.2024 4 z 5

Tradinář je opět krásně a precizně zpracovaný. Oceňuji, že ke tvorbě jeho obsahu byla přizvána jednak farářka a jednak i etnolog.
Ač mám ráda tradice, Velikonoce moc neslavíme, a tak byla velká část knížky pro mě nevyužitelná. Ale i tak si tam člověk najde to, co ho láká a zbytek prostě přeskočí. Jeden ale nikdy neví, kdy se to třeba změní.
Co se mi na Tradinářích líbí, je atmosféra, která z knížek dýchá. A ta na mě dýchala i tady a užívala jsem si ji.

Kniha Jarní tradinář: Od ledna do června je v