Japonky nestárnou ani netloustnou

Japonky nestárnou ani netloustnou https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185460/bmid_japonky-nestarnou-ani-netloustnou-ymG-185460.jpg 3 38 8

Japonky mají odlišný vztah k jídlu než zbytek světa. Jste-li unaveni rozličnými pravidly hubnutí, je čas poznat jedno z nejlépe střežených tajemství zdraví, štíhlosti a dlouhověkosti – je čas poznat japonskou fontánu mládí. Japonky jsou totiž světové šampionky v dlouhověkosti. Autorka se vrací ke kořenům a v rodinném příběhu nabízí způsob japonského domácího vaření. Odhaluje 7 tajemství, jimiž se řídí tradiční japonská domácnost, a 7 pilířů japonské kuchyně, jimiž jsou ryby, zelenina, rýže, sója, nudle, čaj a ovoce.... celý text

Literatura naučná Zdraví
Vydáno: , Ikar (ČR)

Japanese Women Don't Get Old and Fat , 2006

Eslem
09.09.2022 3 z 5

Nevyrovnaná kniha, místy poetická a zajímavá, místy až stupidní. Japonská kuchyně v podání autorky mě spíš odradila a rozhodně ve mně nevyvolala dojem pestrosti.

lucakuca
29.11.2021 3 z 5

Kniha není špatná, ale není ani nejlepší. Vyprávění poameričtělé Japonky, která se vrací k japonské stravě a zlehka nám ji přibližuje přes recepty své maminky.
Vzala jsem si k srdci její americkou verzi miso polévky, která mne zaujala a zachutnala.

Anya636
04.01.2020 2 z 5

Knihu jsem selektivně prorychločetla a jsem zklamaná obsahem. Kniha není příliš informativního charakteru, spíše beletrické čtení. A seznam citované literatury je mi značně podezřelý, jediným zajímavým odkazem je Světová zdravotnická asociace, zbytek jsou citované články nikoliv data a statistiky.
Kniha se nedá tedy použít jako návod a ani jako kuchařka. Oproti moderním kuchařkám je skoupá, minimalistická a zejména bez obrázků, které jsou u exotické kuchyně žádoucí.

Fantasmagorka
10.10.2019 3 z 5

Bohužel nedočetla jsem a už se k ní asi nevrátím. Povídání není špatné a japonskou kuchyni miluji. Ale bohužel nudila jsem se.

Clea3112
28.06.2018 3 z 5

Taková japonská verze Francouzky netloustnou :) Příběh mladé Japonky, která zakusí život ve Státech a s tím i problém zvaný obezita. Osobní story se volně prolíná s povídáním o japonské kuchyni a vzpomínkami na dětství. Řada receptů, a i když nezkusíte všechny, aspoň se seznámíte s běžným repertoárem japonské kuchyně.

Gejitka
12.03.2018 4 z 5

Lehká exkurze do tajů japonské kuchyně. Příjemné čtení.

cruela.devil
16.06.2014 5 z 5

Musela jsem si ji koupit. Naprosto jsem propadla japonské kuchyni :-)

liskarysava
23.01.2014 4 z 5

Taková japonská kuchařka, a samozřejmě i pravda v tom, že klasická japonská kuchyně je zdravější.